Bieg przez Most – widzimy się 22 września!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

To już 7. odsłona największej sportowej imprezy w Dzielnicy Białołęka pod nazwą  Bieg przez Most, w ramach której rywalizować będzie 1000 biegaczy. 22 września zawodnicy zmierzą się z szybką, 10-kilometrową trasą.

“W tym roku będzie ona miała nieco inny przebieg i nawet biegowi wyjadacze muszą przyjąć nową taktykę, jeśli chcą pomyśleć o zwycięstwie – mówi gospodarz dzielnicy, Burmistrz Grzegorz Kuca. – Na nowej trasie także zadbaliśmy o atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Będzie zatem można robić „życiówki” – dodaje.

Start i meta, które w poprzednich edycjach były zlokalizowane w Parku Picassa, tym razem będą przy Galerii Północnej od strony ul. Szafrańców u zbiegu z ul. Trakt Nadwiślański. Tam też będzie zlokalizowane Miasteczko biegu. Zawodnicy pobiegną ulicami Trakt Nadwiślański, Obrazkową, Świderską, Mehoffera, Nowodworską i Odkrytą.  Podbieg na most od strony Białołęki to pierwszy sprawdzian formy. Kto zachowa siły, będzie mógł powalczyć na moście o tytuł „najszybszego biegacza na odcinku specjalnym”. Warto, bo na najszybszą trójkę K/M czekają dodatkowe nagrody! Klasyfikacja będzie odbywać się na podstawie czasu netto. W okolicy ul. Farysa uczestnicy zawrócą i ponownie zmierzą się z podbiegiem, tym razem od strony Bielan. Później już tylko długa prosta do mety.

Limit czasu przewidziany na ukończenie biegu to 1,5 godziny. Po przekroczeniu linii mety każdy zawodnik, bez względu na wynik sportowy, otrzyma pamiątkowy medal, a także napój i posiłek regeneracyjny.

Kategorie, nagrody i zapisy

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

W tym roku oprócz trasy pojawią się również nowe kategorie. Biegacze zostaną sklasyfikowani na mecie w kategoriach OPEN, najszybszy/najszybsza na moście i nowość – samorządowej. Nowością tej edycji będzie też kategoria: mieszkańcy Białołęki. Przewidziane są także znane z poprzednich edycji kategorie wiekowe, dzielone co 10 lat aż do 59 roku życia i tu kolejna nowinka – organizator wprowadził dodatkową kategorię dedykowaną biegaczom, którzy ukończyli 60 lat.  Wszystkie kategorie będą dzielone na kobiety i mężczyzn. 

Dla najszybszej trójki kobiet i mężczyzn OPEN oraz w kategorii MOST przewidziane są nagrody finansowe (kategorie się nie dublują), a dla zwycięzców pozostałych kategorii I-III K/M – pamiątkowe statuetki i upominki.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie biegprzezmost.pl. Zapisy on-line będą prowadzone do 15 września, a po tym terminie rejestracja będzie możliwa jedynie w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie funkcjonować w Galerii Północnej przy ul. Światowida 17 w dniu 21 września od godziny 12.00 do godziny 18.00, a w dniu biegu, biuro będzie czynne w godz. 8.00 -10.00.

W biegu mogą wziąć udział uczestnicy powyżej 16 roku życia. Osoby, które do dnia imprezy nie ukończą 18 roku życia, będą musiały mieć podpisane oświadczenia przez opiekuna. Wzór oświadczenia dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

Pakiety startowe

Dla biegaczy Dzielnica Białołęka przygotowała 1000 pakietów startowych, zawierających  numer startowy i czip do elektronicznego pomiaru czasu oraz pamiątkową koszulkę techniczną i worek z logo biegu. Wysokość opłaty startowej wynosi 55 pln. Zapisy w biurze zawodów to koszt 65 zł. W ramach opłaty startowej zawodnik otrzyma na mecie pamiątkowy medal, wodę oraz zupę regeneracyjną. Płatności można dokonać przelewem elektronicznym lub tradycyjnym. Na liście startowej będą widoczne tylko osoby, które dokonały płatności.

Organizatorami są Urząd Dzielnicy Białołęka wraz z głównym partnerem wydarzenia, największym centrum handlowym na Białołęce – Galerią Północną. Zachęcamy do śledzenia najnowszych wpisów o biegu na stronie biegprzezmost.pl oraz facebook’owym profilu Bieg przez Most.  Do zobaczenia na starcie!

Realizacja wydarzenia: Fudacja Run Vegan

Media: Violetta Domaradzka, violetta@runvegan.pl, +48 507 006 851

Biegacze: info@runvegan.pl

Wolontariat: wolontariat@runvegan.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę