fbpx
6 grudnia bieg mikolajow w 4 miastach jednoczesnie 03

6 grudnia – Bieg Mikołajów w 4 miastach jednocześnie!

Wyjątkowy dzień, tysiące przebranych Mikołajów biegnących w szczytnym celu oraz niepowtarzalna, rodzinna atmosfera, która towarzyszy całemu przedsięwzięciu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie …

Wyjątkowy dzień, tysiące przebranych Mikołajów biegnących w szczytnym celu oraz niepowtarzalna, rodzinna atmosfera, która towarzyszy całemu przedsięwzięciu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowali dla nas organizatorzy Biegu Mikołajów, premierowo startującego w tym roku w aż czterech miastach – Warszawie, Poznaniu, Zakopanem i Wrocławiu.

Już w Mikołajki wszyscy miłośnicy aktywności fizycznej spotkają się na biegnącej przez całe miasto trasie, by wspólnie przebyć odległość liczącą 10 km. Motywacja, która towarzyszy wszystkim uczestnikom jest wyjątkowo silna, bowiem organizatorzy zadeklarowali przekazanie 1 zł za każdy przebiegnięty kilometr na cele charytatywne. W każdym mieście wybrane zostały inne fundacje, dla których pobiegną Mikołaje.

W biegu może wystartować każda osoba, która ukończyła 16 rok życia. Podczas zawodów przeprowadzonych zostanie pięć klasyfikacji wiekowych kobiet i mężczyzn, a także specjalna klasyfikacja drużynowa, przeznaczona dla firm. Oprócz zawodów organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla dzieci i dorosłych, w tym m.in. wspólne kolędowanie oraz tradycyjne już rozgrzewki, które poprowadzone zostaną przez najlepszych biegaczy w Polsce.

6-grudnia-bieg-mikolajow-w-4-miastach-jednoczesnie-01

Dodatkową imprezą, która towarzyszyć nam będzie podczas Biegu Mikołajów w Warszawie i Zakopanem będzie Mikołajowy Festiwal Biegowy Dzieci i Młodzieży, podczas którego prawie 250 młodszych Mikołajów pobiegnie po zdrowie dzieci! Startować mogą wszystkie dzieci od 10 do 16 roku życia. Do przebiegnięcia przygotowane zostaną trasy o długości 1500m oraz 2500m, w zależności od wieku Mikołajka.

Na wszystkich uczestników czekać będą dedykowane pakiety startowe, w których znajdzie się m.in. czapka Św. Mikołaja, numer startowy oraz worek z upominkami od partnerów biegu. Każdy, kto ukończy m.in. jedno okrążenie otrzyma również pamiątkowy medal. Dla najszybszych w każdej kategorii czekać będą nagrody.

6-grudnia-bieg-mikolajow-w-4-miastach-jednoczesnie-02

Zapraszamy do udziału nie tylko zaprawionych w boju biegaczy, ale wszystkich tych, którzy w miłej atmosferze pragną spędzić ten wyjątkowy dzień, a przy tym pomóc potrzebującym dzieciakom. Tak naprawdę nie liczą się nasze umiejętności fizyczne, ani to w jakim tempie przebiegniemy maraton, a sama chęć niesienia pomocy innym – mówi Marcin Glądała. Prezes fundacji Góry Przenosić

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się przez specjalny formularz dostępny na stronie www.biegmikolajow.org (zapisy online trwają do 3.12.2015).

Biegnijmy na zdrowie po zdrowie dzieci!

Więcej informacji znajdziesz tutaj 

Jesteśmy na FB 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
6 faktów kontra 6 mitów o bieganiu. Co musisz wiedzieć?

6 faktów kontra 6 mitów o bieganiu. Co musisz wiedzieć?

Następne
biegowe wskazowki marcina swierca stabilizacja 11

Biegowe wskazówki Marcina Świerca - stabilizacja

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM