1MILA już 9 czerwca! Odkryj magię biegania na stadionie! + KONKURS

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już za niespełna miesiąc na warszawskiej AWF wystartuje 1MILA. – Nie ma imprezy dla amatorów, która lepiej oddaje magię biegania na stadionie! – mówi lekkoatleta Marcin Lewandowski. W tym roku, poza Amatorskimi Mistrzostwami Polski w Biegu na Milę, będzie można pościgać się także w Sztafetach 4x400m, a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder+Sport Biegach Dzieci. Na naszym portalu już teraz możesz wygrać indywidualny trening z Joanną Jóźwik, która wraz z Marcinem Lewandowskim, jest ambasadorką biegu.

To jedyna taka impreza w Polsce, na której każdy może się poczuć się zawodowy biegacz! Atmosfera stadionu, kilkunastoosobowe serie, koszulka dla każdego biegacza, imienne numery startowe, imienne zaproszenia na start w swojej serii, wielki telebim z transmisją LIVE i powtórkami z biegów, profesjonalny komentarz, fotofinisz… A dopingu kibiców na trybunach zawodowcy mogą wręcz pozazdrościć! – mówi Marcin Lewandowski, aktualny Halowy Mistrz Europy w biegu na 1500m, ambasador 1MILI.

1mila-juz-9-czerwca-odkryj-magie-biegania-na-stadionie-konkurs-04

To już trzecia edycja imprezy, ale pierwsza na taka skalę. 9 czerwca 2019 r. na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się III Amatorskie Mistrzostwa Polski w Biegu na Milę. O tytuł Mistrza Polski powalczą także dziennikarze i blogerzy. Poza biegiem głównym ma 1 milę, odbędą się też sztafety 4x400m oraz darmowe Kinder+Sport Biegów Dzieci, rozgrywane na dystansach 100m, 400m i 800m.

Na arenie europejskiej jesteśmy lekkoatletyczną potęgą! Marcin dołożył do tego niemałą cegiełkę. Wraca moda na lekkoatletykę! A teraz wspólnie chcemy tą lekką „odczarować”. Pokazać, że bieganie po bieżni jest dla wszystkich, nie tylko dla prosów! – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1MILI.

Z dystansem 1 mili (1609m) może zmierzyć się naprawdę każdy, nawet zupełnie początkujący biegacze. Równocześnie może to być także doskonały sprawdzian szybkości dla osób regularnie trenujących i startujących. Swój udział w imprezie zapowiedzieli liczni sportowcy, nie tylko biegacze, m.in. Mistrzyni sztuk walki, Joanna Jędrzejczyk.

Organizatorzy przygotowali też dużo atrakcji dla najmłodszych. Obok stadionu stanie miasteczko Kinder+Sport pełne sportowych atrakcji. Przychodząc na 1MILĘ, będzie więc można nie tylko pobiec, ale aktywnie spędzić dzień z całą rodziną! Zapisy na biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Trwają tylko do 31 maja! A już dzisiaj można wziąć udział i na własnej skórze poczuć, co znaczy trening średniodystansowca…

1mila-juz-9-czerwca-odkryj-magie-biegania-na-stadionie-konkurs-02KONKURS

Wejdź na nasz profil na Facebooku i weź udział w konkursie! WYGRAJ TRENING Z ASIĄ JÓŹWIK! Skomentuj post konkursowy [link], pisząc co jest fajnego w bieganiu po bieżni i wrzucając swoje zdjęcie z gestem 1MILI (czyli z dłońmi złożonymi w kształt bieżni – patrz zdjęcie Asi).

Zasady konkursu:

  1. Konkurs dostępny jest po adresem >>>TUTAJ
  2. Konkurs trwa od 15.05.2019 do 20.05.2019, do godz. 23:59
  3. Organizator ogłosi wyniki w dn. 21.05.2019 r.
  4. Nagrodą w konkursie jest indywidualny trening z Joanną Jóźwik, do odbycia w Warszawie, w okresie od czerwca do sierpnia 2019 r. Termin treningu zostanie wyznaczony po konsultacji z laureatem.
  5. Zwycięzca konkursu zostanie wybrany przez organizatora na podstawie wyboru najciekawszej odpowiedzi, składającej się ze zdjęcia z gestem 1MILI oraz odpowiedzi na pytanie „co jest fajnego w bieganiu po stadionie/bieżni?”.

1mila-juz-9-czerwca-odkryj-magie-biegania-na-stadionie-konkurs-031MILA to wyjątkowa impreza biegowa, na której każdy może poczuć się jak zawodowiec! Rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W biegach startują zarówno amatorzy, jak i profesjonalni biegacze. W tym roku impreza ma już dwie odsłony – w Warszawie (9 czerwca) i w Poznaniu (29 września). Warszawska edycja odbywa się w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. Poza biegiem głównym, rozgrywane są także Kinder+Sport Biegi Dzieci (na 100m, 400m i 800m) oraz Sztafety 4x400m.

Ambasadorami imprezy są Halowy Mistrz Europy 2019, Marcin Lewandowski, wybitna biegaczka średniodystansowa Joanna Jóźwik oraz najpopularniejsi w Polsce blogerzy biegowi, Katarzyna Gorlo i Bartosz Olszewski.

Zapraszamy na nasz Instagram i Facebook.