14. Bieg Trzech Kopców: 9 września rozpoczęcie zapisów internetowych

14. Bieg Trzech Kopców: 9 września rozpoczną się zapisy internetowe
14. Bieg Trzech Kopców: 9 września rozpoczną się zapisy internetowe
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

24 dni dzielą nas od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń do 14. Biegu Trzech Kopców. 9 września (czwartek) o godzinie 12:00 wystartują zapisy internetowe do jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń biegowych w Krakowie, które zaplanowane jest na 3 października 2021 roku. 

Rok przerwy bez magicznego, jedynego w swoim rodzaju biegu to zdecydowanie za długo! Już 3 października o godzinie 10:00 ponownie spotkamy się na starcie Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim. 

Uczestnicy będą mieli do pokonania 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego. Prawie 1/4 biegu prowadzi ścieżkami o nieutwardzonej nawierzchni. Różnica poziomów sięga 160 m. Ze względu na zróżnicowanie terenu w klasyfikacji międzynarodowej bieg został zaliczony jako „anglosaski”, w którym trasa prowadzi raz w górę raz w dół, w odróżnieniu od wersji „alpejskiej”, gdzie trasa w przeważającej części tylko się wznosi.

Wszędzie na trasie można się przekonać, że Kraków oferuje nie tylko zabytki i nowoczesną infrastrukturę, ale również urokliwe krajobrazy i naturalną przyrodę. Co ciekawe, jest to jedyny w Polsce bieg górski, który wiedzie przez centrum dużego miasta.

14. Bieg Trzech Kopców
14. Bieg Trzech Kopców

Start zapisów internetowych i limit startujących 

Zapisy internetowe rozpoczną się 9 września (czwartek) 2021 r. o godz. 12:00. Ustalony został limit startujących, który wynosi 2000 uczestników. 

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Więcej informacji dotyczących przebiegu wydarzenia podamy w regulaminie 14. Biegu Trzech Kopców w dniu startu przyjmowania zgłoszeń.  

14. edycja Biegu Trzech Kopców odbędzie się 3 października
14. edycja Biegu Trzech Kopców odbędzie się 3 października / Fot. Szymon Gruchalski/Archiwum ZIS
Bieg Trzech Kopców po raz kolejny zawita do Krakowa.
Bieg Trzech Kopców po raz kolejny zawita do Krakowa / Fot. Szymon Gruchalski/Archiwum ZIS

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę