Wybierz swoje własne wyzwanie podczas 6. Gdańsk Maratonu

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Nie ma się co oszukiwać – przebiegnięcie Maratonu nie jest wyzwaniem dla każdego. Królewski dystans 42 kilometrów i 195 metrów niejednego już pokonał, a za brak odpowiedniego przygotowania można na trasie słono zapłacić.

I właśnie w tym miejscu pojawia się 6. Gdańsk Maraton – impreza dwudniowa, która nie ogranicza się jedynie do biegu głównego, ale każdemu stwarza możliwość postawienia sobie wyzwania na miarę własnych możliwości. Oto opcje, jakie uczestnicy mają do wyboru.

„Gdańsk na piątkę”

Najkrótszy dystans, na jaki mogą zdecydować się dorośli. Na przebiegnięcie pięciu kilometrów stać właściwie każdą, w miarę sprawną i zdrową osobę. W tym przypadku nie trzeba wytężonych przygotowań i treningów, do imprezy można podejść właściwie „z marszu”. Rzuć wyzwanie koleżance lub znajomemu, albo przebiegnijcie ten dystans razem, wzajemnie się motywując. „Gdańsk na piątkę” to idealny wybór dla tych, którzy chcą poczuć sportowe emocje oraz atmosferę wielkiej, biegowej imprezy, jaką jest Gdańsk Maraton.

Biegi dla dzieci i młodzieży

O tym, że nasze pociechy od najmłodszych lat warto ukierunkowywać na sport, chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Dzieci bardzo szybko zaczynają kojarzyć ruch z dobrym samopoczuciem i świetną zabawą, dzięki czemu chętniej będą spędzać aktywnie czas także jako dorośli. Podczas 6. Gdańsk Maratonu dystanse biegów dziecięcych są dopasowane do wieku i możliwości uczestników, więc każdy bez problemów dotrze do mety. Przy okazji przeżyje wiele pozytywnych emocji, a na mecie otrzyma pamiątkowe trofeum. Impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia włącznie.

Sztafety maratońskie

Jeśli cenisz sobie pracę zespołową, a będąc częścią drużyny potrafisz dać z siebie więcej, niż gdy startujesz sam, bieg sztafetowy jest czymś dla Ciebie. Skrzyknij znajomych albo kolegów z pracy, zróbcie małą burzę mózgów, oszacujcie możliwości każdego z Was, a następnie podzielcie dystans maratoński na czteroosobowy zespół. Podczas 6. Gdańsk Maratonu do przebiegnięcia będą odcinki o długości mniej więcej 16,4 km/ 8,4 km/ 10,7 km/ 6,7 km. Zadania przydzielone? Wsparcie kolegów potrafi dodać skrzydeł oraz przezwyciężyć nawet najcięższy kryzys. W drużynie raźniej!

6. Gdańsk Maraton

Maraton nie na darmo nazywany jest dystansem królewskim. Wymaga solidnych przygotowań, więc jeśli zdecydujesz się na to wyzwanie, a nie biegasz regularnie, to treningi powinieneś rozpocząć już teraz. Ale to, co w życiu naprawdę cenne nigdy nie przychodzi łatwo. Ten, kto zdoła pokonać dystans 42 kilometrów i 195 metrów staje się Maratończykiem, a to brzmi dumnie. Maratończykiem zostaje się na zawsze, to świadectwo ogromnej determinacji, wykonanej pracy oraz przezwyciężonych słabości. To potwierdzenie niezłomnego charakteru. To ogromne emocje tuż po przekroczeniu mety. Podejmiesz to wyzwanie?

6. Gdańsk Maraton

18 kwietnia 2020

  • Gdańsk na piątkę, Biegi dla dzieci i młodzieży

19 kwietnia 2020

  • Bieg główny, Sztafety maratońskie