fbpx
trwaja zapisy na bieg firmowy juz ponad 5500 zapisanych pracownikow 01

Trwają zapisy na Bieg Firmowy – już ponad 5500 zapisanych pracowników!

Za niespełna 2 miesiące – 20 maja – pracownicy firm staną na starcie Biegu Firmowego we Wrocławiu, który w tym roku odbędzie się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Firmy z Warszawy pobiegną 3 tygodnie później – 10 czerwca – tradycyjnie już w malowniczym Parku Kultury w Powsinie.

Za niespełna 2 miesiące – 20 maja – pracownicy firm staną na starcie Biegu Firmowego we Wrocławiu, który w tym roku odbędzie się na terenie Stadionu Olimpijskiego. Firmy z Warszawy pobiegną 3 tygodnie później – 10 czerwca – tradycyjnie już w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zapisy na tegoroczną edycję rozchodzą się w ekspresowym tempie – już ponad 5500 pracowników  zgłosiło się do Biegów, a liczba ta z dnia na dzień rośnie. Nie ma co się dziwić – to największa tego typu impreza dla firm, a cel, którym jest pomoc potrzebującym dzieciom sprawia, że nie można przejść obok niej obojętnie.

Bieg Firmowy w tym roku obchodzi swój jubileusz. Już po raz 5. pracujemy nad największym sportowym świętem dla pracowników. Impreza z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a my co roku podejmujemy wyzwanie zwiększając liczbę dostępnych miejsc. Z racji piątej, jubileuszowej edycji przygotowaliśmy 5555 pakietów startowych dla pracowników z Wrocławia oraz 2555 dla pracowników z Warszawy. Tegoroczna edycja jest też wyjątkowa ze względu na liczbę podopiecznych – po raz pierwszy uda nam się pomóc aż czwórce dzieci. – mówi Ewa Mróz, Prezes Fundacji Everest, która jest organizatorem Biegu.

trwaja-zapisy-na-bieg-firmowy-juz-ponad-5500-zapisanych-pracownikow-02

Tegoroczni podopieczni, dla których startują reprezentacje firm we Wrocławiu to 3-letni Dorian, cierpiący na bardzo rzadką wadę genetyczną i 3-letni Krzyś chory na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. W Warszawie natomiast firmy swoim udziałem wesprą 3-letnią Lidię cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz 8-letnią Maję również chorą na dziecięce porażenie mózgowe.  Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów i rehabilitacji. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodziny. I właśnie tutaj z pomocą przychodzą pracownicy z Wrocławia oraz Warszawy biorący udział w Biegu.

Sam bieg ma charakter sztafety – każdy zawodnik 5-osobowego zespołu firmowego ma do pokonania 5 km (w Warszawie jest to 4,2 km).  Firma może wystawić do rywalizacji więcej niż jedną drużynę, co mocno wzięła sobie do serca firma 3M, będąca jednocześnie Srebrnym Sponsorem Biegu Firmowego we Wrocławiu.

Pracownicy 3M bardzo chętnie biorą udział w Biegu Firmowym. W tegorocznej edycji naszą firmę reprezentować będzie na pewno 150 biegaczy, a kto wie czy liczba chętnych jeszcze nie wzrośnie. Popieramy ideę wydarzenia i dlatego już po raz 2. z rzędu jesteśmy jego Srebrnym Sponsorem. – mówi Ewa Jaxa-Jankowska, Starszy Koordynator ds. Rekrutacji i Wizerunku Pracodawcy.

trwaja-zapisy-na-bieg-firmowy-juz-ponad-5500-zapisanych-pracownikow-03

Sztafeta jest głównym, ale nie jedynym punktem imprezy. Wszyscy pracownicy, ich rodziny oraz kibice będą mogli wziąć udział w rozmaitych aktywnościach przygotowanych na potrzeby wydarzenia. Na gości czekają m.in. specjalne strefy firmowe, bezpłatna strefa masażu, punkt oddawania krwi oraz zupełnie nowa atrakcja we Wrocławiu – Corporate Games. Zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkurencjach takich jak: Open Space Challenge (tor przeszkód ‘osadzony’ w przestrzeni biurowej), Spacer Informatyka (spacer z dwoma komputerami typu PC) czy FitBag (przysiady z aktówkami). Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych oraz tradycyjnego już Biegu Krasnala – wyścigu na 60m oraz 100m dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.

Organizatorem Biegów Firmowych jest Fundacja Everest. Sponsorami Biegu Firmowego we Wrocławiu są: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M, AmRest, UNIT4 Polska – Sponsorzy Srebrni; HS Wrocław, Kaufland Polska Markety oraz QIAGEN – Sponsorzy Brązowi. Sponsorami Biegu Firmowego w Warszawie są: PANDORA – Sponsor Srebrny; Testuj.pl – Sponsor Brązowy.

Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.biegfirmowy.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zgarnij kod na 20 rabatu w sklepie nike 04

Zgarnij kod na 20% rabatu w sklepie Nike!

Następne
amortyzacja w harmonii z dynamika i wdziekiem niemozliwe test butow new balance fresh foam v7 13

Nowe wcielenie kultowego New Balance Fresh Foam 1080 - dynamika z dobrą amortyzacją + KONKURS

Powiązane artykuły

kopiec
Czytaj dalej

Niecodzienne wydarzenie – I Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego

Już 8 października br. w godzinach 15:00 – 22:00 odbędzie się pierwszy, niesamowicie klimatyczny Bieg Pamięci, odbywający się na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie zachowa swój patriotyczny charakter, dzięki licznym inscenizacjom walk powstańczych obecnych w okolicach startu, jak i na trasie biegu.
bieg na kopiec powstania warszawskiego w holdzie bohaterom 02
Czytaj dalej

Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego – w hołdzie bohaterom

Jeszcze do 18.09. możecie zapisać się na Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży „Kaktus”. To trzecia edycja biegu, który jest wspaniałą lekcją historii, a jednocześnie nie lada wyzwaniem dla biegaczy. Wspólnie spotkajmy się na Kopcu Powstania Warszawskiego, by oddać cześć i hołd Bohaterom Powstania.