Spartan Race powróci do Białki Tatrzańskiej w 2020

Spartan Race Białka Tatrzańska
Spartan Race Białka Tatrzańska
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

8-9 sierpnia w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Spartan Trifecta Weekend. Biegacze będą ponownie mieli możliwość zmierzenia się ze stokiem Kotelnicy Białczańskiej. Na uczestników czekają trzy formuły.

Sprint – pięciokilometrowe wyzwanie z 20 przeszkodami, to idealna odległość, dla tych którzy chcą rozpocząć swoja spartańską podróż. Super – pośredni dystans, doskonałe połączenie odległości i prędkości na trasie 10 kilometrów z 25 przeszkodami. Beast – dystans półmaratonu i 30 przeszkód, przetestujesz swoją siłę, wytrzymałość i determinację.

Podczas wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla dzieci – dla najmłodszych od 4 do 14 lat zaplanowano trasy od 800 m do 4500 m z przeszkodami.

Spartan Race Białka Tatrzańska
Spartan Race Białka Tatrzańska

Czas na start!

Weekend rozpocznie najtrudniejszy dystans, czyli Spartan Beast (półmaraton i 30 przeszkód), będący jednocześnie ostatnim wyścigiem serii regionalnej CEU rozgrywanej w pięciu krajach (Polska, Słowacja, Czechy, Rumunia oraz Węgry). To właśnie w Białce rozstrzygnie się trwająca 4 miesiące rywalizacja najlepszych zawodników i zawodniczek biegów przeszkodowych w tej części Europy.

Biegi dla wszystkich

W niedzielę rozegrane zostaną dwa dodatkowe biegi Spartan Sprint (5 km, 20 przeszkód) jest w zasięgu nawet osób nietrenujących. To dobra okazja by rozpocząć przygodę z dyscypliną i pobiec w grupie znajomych, dobrze spędzić czas i pokonać trasę we własnym tempie. Bardziej zaawansowani uczestnicy mogą wybrać Spartan Super (10 km, 25 przeszkód).

Spartan Race Białka Tatrzańska
Spartan Race Białka Tatrzańska

Na śmiałków, którzy ukończą w weekend wszystkie 3 biegi czekać będzie specjalny medal.

Spróbuj swoich sił!

Na trasie – oprócz pięknych, górskich widoków – na uczestników czekają takie przeszkody jak ścianki małpie gaje czy worki do noszenia. Na niektórych z nich dozwolona jest pomoc innych uczestników, inne trzeba pokonać samemu. Jeśli nam się to nie uda wystarczy zrobić 30 burpee (padnij-powstań) by ruszyć dalej. Spartan to nie tylko test fizyczny, ale przede wszystkim możliwość przełamania swoich barier. 

Spartan Race Białka Tatrzańska
Spartan Race Białka Tatrzańska

Zapisz się już dzisiaj

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie.
Polskie edycje rozgrywane są od sześciu lat. Ponad milion Spartan rocznie podejmuje to wyzwanie, teraz czas na Ciebie.

Szczegółowy program imprezy biegowej

  • Data: 89 sierpnia 2020
  • Miejsce: Białka Tatrzańska Kotelnica 
  • Biegi na dystansach:

SPARTAN BEAST: 21 km | 30 przeszkód  ZAPISZ SIĘ

SPARTAN SUPER: 10 km | 25 przeszkód ZAPISZ SIĘ

SPARTAN SPRINT: 5 km | 20 przeszkód ZAPISZ SIĘ

SPARTAN KIDS: 800 m – 4500 m | 10 – 20 przeszkód (długość dystansu trasy dla dzieci zależy od wieku uczestnika, 4 – 14 lat)

Spartan Race Białka Tatrzańska
Spartan Race Białka Tatrzańska

Dla biegaczy, którzy chcą podjąć wyzwanie na wszystkich trzech dystansach istnieje możliwość wykupienia Spartan Weekend Pass – bilet ze zniżką dla wszystkich trzech dyscyplin jednocześnie, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ukończenie wszystkich trzech dystansów umożliwia zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Świata Spartan Trifecta 2020 w legendarnej greckiej Sparcie.