fbpx
rusza najwazniejsze wydarzenie biegowe w polsce 01

Rusza najważniejsze wydarzenie biegowe w Polsce

Już w ten weekend w stolicy rusza ORLEN Warsaw Marathon. Kilkanaście tysięcy zawodników wybiegnie na ulice Warszawy, aby spełniać swoje marzenia i razem celebrować Narodowe Święto Biegania. Biegacze zmierzą się z dystansem maratońskim oraz biegiem OSHEE 10 km.

Już w ten weekend w stolicy rusza ORLEN Warsaw Marathon. Kilkanaście tysięcy zawodników wybiegnie na ulice Warszawy, aby spełniać swoje marzenia i razem celebrować Narodowe Święto Biegania. Biegacze zmierzą się z dystansem maratońskim oraz biegiem OSHEE 10 km.

W niedzielę, 22 kwietnia 2018 r., o godz. 9:00 biegacze usłyszą sygnał startera, rozpoczynający najważniejsze wydarzenie biegowe w Polsce. Z linii startu, usytuowanej na Wybrzeżu Szczecińskim, maratończycy udadzą się na północ miasta i wbiegną na Most Świętokrzyski. Z kolei zawodnicy biegu OSHEE 10 km pobiegną w przeciwnym kierunku – Wałem Miedzeszyńskim, na południe Warszawy. Trasa została przystosowana także do startu zawodników niepełnosprawnych, którzy poruszają się na wózkach typu handbike. Rozpoczną oni wyścig o godz. 8:45, po czym pokonają dystans ok. 20 km i zakończą swoje zmagania w dzielnicy Ursynów. 

Tegoroczna edycja ORLEN Warsaw Marathon jest szczególna, ze względu na obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości. Aby uczcić ten historyczny moment, przed startem zostanie odśpiewany Hymn Państwowy.

Dotychczas, w pięciu edycjach wydarzenia udział wzięło ponad 160 tys. biegaczy, a impreza na stałe wpisała się w kalendarze biegowe zawodników. ORLEN Warsaw Marathon zyskał już liczne grono wiernych fanów, ale jest również wydarzeniem, od którego miłośnicy sportu często rozpoczynają swoją przygodę z biegową rywalizacją. Jak co roku, ORLEN Warsaw Marathon stanie się również areną zmagań sportowych dla zawodników ubiegających się o tytuł Mistrza Polski w maratonie. Wśród faworytów walczących o podium w 88. PZLA Mistrzostwach Polski w Maratonie Mężczyzn jest Artur Kozłowski, dotychczasowy Mistrz Polski z rekordem życiowym 2:10:58, Yared Shegumo, wicemistrz Europy z Zurychu z 2014 r. w biegu maratońskim, z życiówką 2:10:34 oraz bardzo mocny w tym sezonie Arkadiusz Gardzielewski, wielokrotny reprezentant Polski z rekordem 2:11:34.

PGE Narodowy i Miasteczko Biegaczy

Specjalnie dla biegaczy, kibiców i mieszkańców, na płycie PGE Narodowego zostały przygotowane targi EXPO, które są świetną okazją do sprawdzenia nowinek technicznych dla sportowców i wszystkich osób zainteresowanych zdrowym trybem życia i aktywnością fizyczną. Strefa EXPO jest niebiletowana. Godziny otwarcia targów:

 • 19 kwietnia (czwartek) – godz. 14:00-19:00
 • 20 kwietnia (piątek) – godz. 10:00-19:00
 • 21 kwietnia (sobota) – godz. 9:00-21:00

Błonia PGE Narodowego zamienią się natomiast w wyjątkowe Miasteczko Biegaczy, w którym zawodnicy znajdą szatnie, depozyty, strefy masażu czy punkty odżywcze. Tu również mieścić się będzie brama mety, gdzie przy wsparciu kibiców, finiszować będą zarówno maratończycy, jak i uczestnicy biegu OSHEE 10 km.

Program ORLEN Warsaw Marathon

 • 08:45 Start zawodników kategorii handbike
 • 09:00 Start biegu maratońskiego i start biegu OSHEE 10 km
 • 09:28 – 09:29 Finisz elity biegu OSHEE 10 km
 • 10:05 – 10:15 Dekoracje zwycięzców biegu OSHEE 10 km
 • 10:45 – 10:55 Dekoracje zwycięzców w kategorii handbike
 • 11:08 – 11:10 Finisz pierwszego mężczyzny w biegu maratońskim
 • 11.28 – 11.30 Finisz pierwszej kobiety w biegu maratońskim
 • 12:30 – 12:45 Dekoracje zwycięzców ORLEN Warsaw Marathon, w kategoriach: OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, 88. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Maratonie 
 • 12:45 – 13:30 Kulminacja biegaczy maratonu
 • 15:00 Zakończenie imprezy

ORLEN Warsaw Marathon to najważniejsze w Polsce wydarzenie biegowe, organizowane w Warszawie od 2013 roku. W pięciu edycjach imprezy, swoje możliwości miało okazję sprawdzić ponad 160 tys. W ramach ORLEN Warsaw Marathon, pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, odbywają się również Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
warszawskie firmy pobiegna z pomoca 01

Warszawskie firmy pobiegną z pomocą!

Następne
glodowka lecznicza okiem dietetyka 01

Głodówka lecznicza okiem dietetyka

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM