Przygotowania do ANWIL Półmaraton Włocławek na ostatniej prostej

ANWIL Półmaraton Włocławek, jedna z największych imprez sportowych na Kujawach i Pomorzu wystartuje już za jedenaście dni. 8 października maratończycy pokonają dystans 21,097 km ulicami miasta znajdującymi się po lewej stronie Wisły.

W IV Półmaratonie Włocławskim udział zadeklarowali już Katarzyna Kowalska, rekordzistka Polski kobiet na dystansie 21,097, tego dnia reprezentująca ANWILTEAM, Paweł Czapiewski, aktualny rekordzista Polski na 800 m oraz Adrian Klonowski, świeżo upieczony srebrny medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym. Wszyscy ci, którzy chcą wystartować razem z nimi, mają jeszcze do 8 października czas, aby zgłosić swój udział w wydarzeniu – TUTAJ.

W dniu zmagań maratończyków, a więc 8 października, organizatorzy czekają również na zgłoszenia małych miłośników sportu. Dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat przygotowali bowiem rywalizację biegową pod nazwą „ANWILKI na start” na dystansach od 100 do 500 metrów.

Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych w ANWIL S.A., a osobiście zapalony biegacz, podczas konferencji podsumowującej przygotowania do IV Półmaratonu Włocławskiego, która odbyła się 26 września, zachęcał najmłodszych do udziału w imprezie:

Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w wielkim święcie biegania, także maluchy będą miały okazję złapać bakcyla biegania. Być może znajdą się pośród nich godni następcy Katarzyny Kowalskiej, którzy za kilkanaście lat z rozrzewnieniem będą opowiadać dziennikarzom, że to właśnie na stadionie OSIR-u podczas ANWIL Półmaratonu Włocławek rozpoczęła się ich przygoda z lekką atletyką, czego oczywiście wszystkim fanom tej dyscypliny sportu oraz naszej spółce – jako sponsorowi włocławskiego półmaratonu – bardzo życzę.

Organizatorzy – Lekkoatletyczny Klub Sportowy Vectra – zaplanowali, że trasa tegorocznego Półmaratonu przebiegnie w całości po lewej stronie Wisły. Zmagania maratończyków, którzy pokonają 21,097 km ulicami Włocławka, będzie można śledzić na kanałach lokalnej telewizji kablowej. Dzięki uprzejmości firmy SAT FILM, Półmaraton będzie transmitowany na żywo dla abonentów pakietów Standard HD i Rozrywka LUX HD na kanałach 200 (plac Wolności), 202 (ul. Ostrowska) i 205 (bulwary J. Piłsudskiego).

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!