Postaw na Lewka – biegowy piknik charytatywny w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

4 czerwca 2016 r. na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach odbędzie się Piknik Charytatywny pod nazwą „Postaw na Lewka”. Uczestnicy biegu/marszu Nordic Walking na wybranych dystansach poraz drugi wesprą ciężko chorego Pawła, dla którego nawet niewielka pomoc jest bardzo ważna. Zgłaszając swoje uczestnictwo w zawodach pod adresem www.postawnalewka.pl możesz uczynić tak wiele, za tak niewiele!

Paweł Lewek jest już po kilku re-amputacjach kończyn. Niestety, z powodu choroby, która rozwija się bardzo szybko, czekają go kolejne. W nieszczęściu Pawła na jego drodze szczęśliwie stanęli Ewelina Puchała, Mateusz Banaś i Tomasz Ploch, którzy wraz z fundacją „Cała naprzód” i „Balans” – studio masażu  oraz biegającymi przyjaciółmi z grupy „Night Runners” organizują piknik charytatywny by pomóc w rehabilitacji i leczeniu Pawła. Każdy może dołączyć do pomocy i „postawić na Lewka”. Dołączył również UM Katowice, który wspiera imprezę organizacyjnie. Głównym sponsorem wydarzenia są legalne zakłady bukmacherskie – STS.

Kim jest Paweł? Podwójny życiowy bohater

Paweł urodził się 17 czerwca 1978 r. Mieszka w Katowicach. Od urodzenia zmaga się z chorobą Buergera, która polega na obumieraniu naczyń włosowatych, powodując martwicę tkanek. Choroba, mimo stosowania wielokrotnego leczenia szpitalnego, pozbawiła go dwóch nóg na wysokości uda oraz pięciu palców u dłoni. Niestety choroba Pawła ciągle postępuje.

Jako ojciec samotnie wychowującego 14-latka, Paweł daje przykład prawdziwego męstwa. Ale też potrzebuje Naszej pomocy. Radzi sobie z bólem, z codziennym funkcjonowaniem, jednak jego sytuacja finansowa ze względu na comiesięczne leczenie, które kosztuje go przeszło 2 000 zł, jest katastrofalna. Paweł miał pecha już w momencie narodzin. Nieuleczalna choroba była zakodowana w genach. Postępując nieustannie odciska coraz większe piętno na życiu niezwykłego człowieka, jakim jest Paweł. Niezwykłego, nie z powodu choroby, ale dlatego, że mając za sobą kilkanaście amputacji i w perspektywie kolejne, jest to człowiek o niezłomnej woli życia. Godnego życia, które pozwoli mu samodzielnie funkcjonować jeszcze przez długi czas.

Głęboko wierzymy, że nasze starania przyniosą namacalne efekty. Cieszymy się na Państwa pomoc poprzez chęć sportowej rywalizacji.
4 czerwca obierzcie kurs na katowicką Dolinę 3 Stawów! Postawcie na Pawła i Maćka. Do biegu, gotowi… Cała Naprzód!

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Postaw na Lewka – wybiegaj z nami pomoc

Postaw na Lewka to impreza w formie Pikniku charytatywnego, startujemy 4 czerwca od rana. Od 9 zaczynają się biegi dla dzieci, start dystansów dla dorosłych jest zaplanowany na 10:30.

Dzięki pomocy m.in. Urzędu Miasta Katowice już drugi raz będziemy mogli  zorganizować Piknik, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy również strefę gier i zabaw dla dzieci, gdzie w razie potrzeby będzie można je zostawić pod opieką animatorów na czas biegu/marszu.

Wpisowe na biegi dla dzieci to tylko 10zł, a dla dorosłych do 1 czerwca 40 złotych (lub więcej, kto ma ochotę).

Wszystko trafia do potrzebującego człowieka! Limit dla dzieci zamyka się na 200, a dla dorosłych dla 500 uczestników. Dodatkowo można w cenie 35pln nabyć pamiątkową koszulkę techniczną, w której będziecie się wyróżniać przez cały rok na biegowych trasach. Zysk z koszulki również zasila pulę wsparcia.

W tej cenie miedzy innymi:
 • numer startowy
 • czipowy pomiar czasu
 • doskonała trasa 5 lub 15km dla biegaczy (5 i 10 dla NW)
 • przepiękny pamiątkowy medal na mecie
 • puchary i nagrody dla zwycięzców
 • pączki i drożdżówki
 • woda i izotonik
 • batoniki i żele energetyczne
 • zniżki do decathlonu i sklepu biegacza
 • spotkanie z koszykarską Reprezentacją Polski na wózkach
 • gry i zabawy dla dzieci
 • zastrzyk endorfin i spalenie kalorii
 • atrakcyjne nagrody do wylosowania
 • fachowa opieka medyczna
 • i inne 🙂

no i najważniejsze… realna pomoc dla Pawła!

Całego świata nie zmienimy, ale razem mamy siłę, by zmienić świat Lewka!

Tak pomagaliśmy w ubiegłym roku

W zeszłorocznym Pikniku uczestniczyło prawie 1000 osób, jak się bawiliśmy pomagając? Można podejrzeć tu: Postaw na Lewka Udało nam się zebrać ok. 20 tysięcy na pomoc dla Pawła. Powtórzmy ten sukces w tym roku.

Ewelina Puchała, z ramienia Fundacji „Cała naprzód”

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?