Polish Run w Brukseli – nasi też tam będą!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Celami organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii trzeciej edycji polskiej imprezy biegowej Polish Run, za granicą jest promocja Polski, Regionów Polski Wschodniej i innych wspaniałych części naszego kraju, aktywizacja ludzi kochających sport, propagowanie zdrowego trybu życia.

Zapraszamy do udziału całe środowisko Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii i wszystkich innych państw, w których mieszkacie, żyjecie i uprawiacie sport. Zapraszamy dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów jak i debiutantów.

Polish Run 2018

W związku z tym, że partnerem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna oraz polskie województwa zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody w postaci noclegów w najlepszych polskich hotelach, a niektórzy nawet na bilety lotnicze do Polski!

Ze względu na to, że zawody odbywają się w Belgii chcemy przy okazji uczcić przypadające w roku bieżącym następujące rocznice:

  • 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych,
  • 75 rocznica wyzwolenia Flandrii przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka,
  • 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 metrów dla najmłodszych, sztafety międzyszkolnej 4×100 metrów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.

Bieg na 10 km

  • Chcesz poprawić swoją życiówkę na 10 km?
  • Marzysz o starcie w dużym, biegowym wydarzeniu?
  • A może rozpoczynasz przygodę z zawodami biegowymi?

Dystans 10 kilometrów na „Polish Run” jest właśnie dla Ciebie!

Razem z Tobą na starcie staną setki zawodników, a na stadionie i trasie dopingować będą Was setki kibiców. Podejmij wyzwanie!

Nagrody

Nasz bieg jest niezwykły także z uwagi na specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii. W naszym biegu liczy się przede wszystkim wspaniała atmosfera i dobra zabawa. Chcemy przybliżyć Wam piękno i niezwykłą historią naszego kraju. Oferujemy zatem o wiele więcej.

Zwycięzcy zostaną np. zaproszeni do spędzenia niezapomnianych chwil w Polsce. Nasi partnerzy zapewniają wiele okolicznościowych nagród rzeczowych, wśród których znajdą się np. bezpłatne vouchery pobytowe w najlepszych polskich hotelach, spa, uzdrowiskach.

W naszym wspólnym biegu Wszyscy jesteście najważniejsi, dlatego przewidujemy nagrody w kilku specjalnych kategoriach, nie tylko dla zwycięzców. Biegnij z nami w Polish Run!

Drużyna #PolishRunTeam

Z początkiem maja 2018 r. z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasady RP w Królestwie Belgii powołana została grupa biegowa #PolishRunTeam. Stworzona została specjalnie dla wszystkich polskich biegaczek i biegaczy w Belgii i Europie Zachodniej w celu lepszej komunikacji, wzajemnej motywacji, a przede wszystkim, aby wspólnie trenować i biegać! Działamy na Facebooku gdzie informujemy o najbliższych treningach, piszemy o bieganiu, trenowaniu i wspólnej pasji.

Dołącz do #PolishRunTeam i cieszmy się bieganiem wspólnie! W bieganiu jest MOC!

Sponsorzy Główni

Sponsorami tegorocznej edycji Polish Run są: Lendo Hotels Group oraz Batist.

Pomysłodawcą i założycielem grupy hotelowej jest Elżbieta Lendo, która od ponad 25 lat jest związana z finansami, księgowością a od 2014 r. z sukcesem zarządza grupą spółek będących operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group, do której należą: Hotel Willa Port****, Art & Business w Ostródzie, Hotel Paryski****, Art & Business w Zakopanem oraz Termy Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim i Hotel Nosal*** w Zakopanem.

Batist jest firmą działającą w sektorze titres-services, istniejącą na rynku belgijskim od 2006 r. W chwili obecnej zatrudnia ponad 500 pracowników i dociera do ponad 7000 klientów. Cieszy się zaufaniem oraz dobrą opinią dzięki wykwalifikowanej kadrze, która regularnie odbywa szkolenia zawodowe.