fbpx
najstarszy bieg uliczny w polsce 56 bieg westerplatte dla niepodleglej 01

Najstarszy bieg uliczny w Polsce – 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej

Trwają zapisy do tegorocznej edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce. 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej odbędzie się 23 września 2018 r. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu.

Trwają zapisy do tegorocznej edycji najstarszego biegu ulicznego w Polsce. 56. Bieg Westerplatte dla Niepodległej odbędzie się 23 września 2018 r. W tym roku dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wydarzenie zyskało okolicznościową symbolikę zawartą w logo biegu. Taka też będzie trasa, która obrazuje drogę od wojny do wolności. Start nastąpi na Westerplatte, zaś metę uczestnicy przekroczą przy Europejskim Centrum Solidarności.

Warto już dziś zaplanować sobie udział w biegu. Organizatorzy wydarzenia – Gdański Ośrodek Sportu oraz Radio Gdańsk – przewidzieli 4000 miejsc startowych. Start tradycyjnie będzie zlokalizowany na Westerplatte, nieopodal pomnika upamiętniającego polskich obrońców Wybrzeża września 1939 roku. Po drodze do mety biegacze pokonają m.in. nową kładkę na Ołowiance. Sama meta znajdzie się przy Europejskim Centrum Solidarności. Trasa 10‑kilometrowego biegu będzie posiadała atest PZLA.

najstarszy-bieg-uliczny-w-polsce-56-bieg-westerplatte-dla-niepodleglej-03

Koszt rejestracji wynosi 30 PLN – zapisy TUTAJ. Przy zapisach każdy z uczestników będzie mógł dodatkowo zakupić wyjątkową koszulkę techniczną. Ne mecie zaś, na każdego, kto ukończy zawody, będzie czekał pamiątkowy, odlewany medal z miejscem na wygrawerowanie osiągniętego wyniku. 

W ubiegłorocznej edycji Biegu Westerplatte wystartowało ponad 3000 osób. Zwyciężył Marek Kowalski z czasem 31 minut i 7 sekund. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Brzezińska z wynikiem 34:16.

najstarszy-bieg-uliczny-w-polsce-56-bieg-westerplatte-dla-niepodleglej-02

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu, Radio Gdańsk

Patronat medialny: Dziennik Bałtycki, gdansk.pl. trojmiasto.pl, maratonypolskie.pl, treningbiegacza.pl

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegaj na oblokach test butow on running 02

Biegaj na obłokach - test butów On Running

Następne
gizynski pacemakerem 5 wieczornego 4f polmaratonu praskiego 01

Giżyński… pacemakerem 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego

Powiązane artykuły

marton lubelski wiecej niz maraton
Czytaj dalej

Marton Lubelski – więcej niż maraton

Lubelska edycja biegu maratońskiego to niezwykła wydarzenie na biegowej mapie Polski. W swej krótkiej, bo niespełna trzyletniej historii Lublin na trwałe wszedł do kalendarza najważniejszych imprez...
bieg przez most bialoleka 2016 04
Czytaj dalej

Bieg przez Most – Białołęka 2016

Tej jesieni zabiegani mieszkańcy Warszawy, a szczególnie jej północnej strony, oraz wszyscy żądni aktywnych wydarzeń, będą mieli okazję po raz czwarty sprawdzić swoje możliwości podczas biegu przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 4 września o godz. 11:00, limit uczestników został zaplanowany na 1.000 osób, a zapisy już ruszyły!

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM