Kosmiczny medal 2. PZU Maratonu Szczecińskiego

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Skojarzenie z kosmosem, albo nawet „Gwiezdnymi Wojnami” jest całkiem na miejscu – Szczecin widziany z lotu ptaka jest niezwykły i widać to doskonale na medalu tegorocznej edycji maratonu szczecińskiego. Biegacze będą mieli okazję zabrać ze sobą ze Szczecina bardzo charakterystyczną cząstkę miasta.

Dzięki przepięknym śródmiejskim kwartałom z gwiaździstymi placami Szczecin zyskał nie tylko miano Paryża północy, ale też kosmiczną atrakcję turystyczną. Kilka lat temu pasjonaci astronomii odkryli w rozmieszczeniu trzech głównych placów Szczecina…  odniesienie do konstelacji Oriona! Jest to więc odwzorowanie pasa Oriona w śródmiejskiej tkance. Jedna z wielu atrakcji naszego miasta, której uczestnicy maratonu będą mogli doświadczyć osobiście już 26 czerwca. 

Podobnie jak w ubiegłym roku, znajdziecie na medalu też nasz „znak jakości”, czyli bursztyn – mówi Robert Szych, dyrektor 2. PZU Maratonu Szczecińskiego. Niech przyniesie szczęście wszystkim uczestnikom biegu.

Do 2. PZU Maratonu Szczecińskiego został nieco ponad miesiąc. Jeszcze tylko do 21 maja obowiązuje opłata startowa w wysokości 100 zł (po 21 maja wzrasta do 150 zł). Na liście startowej jest dziś prawie 900 uczestników z 9 krajów. Oprócz Polski są też reprezentanci Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Francji, Irlandii, a nawet Wenezueli i Australii. Wśród uczestników jest m.in. Ewa Huryń, zwyciężczyni w kat. kobiet ubiegłorocznej edycji szczecińskiego biegu (z czasem 3:09.18). 

Bardzo chcielibyśmy, aby liczba zapisanych zamieniła się w czterocyfrową i na starcie stanęło ponad tysiąc biegaczy – przyznaje Robert Szych. – Mamy wielką nadzieję, że to się uda. 

Start 26.06 o godz. 9.00

Trasa 2. PZU Maratonu Szczecińskiego wiedzie przez najpiękniejsze zakątki miasta. Biegacze mają do pokonania jedną pętlę ulicami miasta, po drodze mijają m.in.: malownicze bulwary nadodrzańskie, gmach filharmonii uznany za najpiękniejszy w Europie, Zamek Książąt Pomorskich, katedrę św. Jakuba, Jasne Błonia. Ciekawy jest odcinek poprowadzony przez teren stoczni szczecińskiej (obecnie Szczeciński Park Przemysłowy) wśród stoczniowych dźwigów i suwnic. Start i meta – przy Azoty Arenie. 

kosmiczny-medal-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-02

Przypominamy też o atrakcyjnej niespodziance dla wszystkich uczestników 2. PZU Maratonu Szczecińskiego, którą jest szansa wygrania startu w tegorocznym berlińskim maratonie. W komplecie, oprócz pakietu startowego, jest też nocleg i dojazd do Berlina. 

To absolutnie niebywała okazja – zachęca Robert Szych. – Listy startowe tegorocznej 43. edycji berlińskiego maratonu są już zamknięte. Nasz pakiet jest więc swoistym „białym krukiem”. 

Jak go zdobyć? Najważniejszy warunek to rejestracja i opłacenie startu w 2. PZU Maratonie Szczecińskim. O „berliński pakiet” będą mogli zawalczyć wszyscy uczestnicy biegu. 

Na wszystkich maratończyków czekają też oczywiście najwyższej jakości pamiątkowe koszulki techniczne od New Balance, który jest partnerem technicznym wydarzenia, niespodzianki w pakiecie startowym i niepowtarzalna atmosfera na trasie. 

Strefa kibica Euro 2016

Organizatorzy zadbali też o maratończyków-kibiców piłkarskich i zapraszają na wspólne oglądanie Euro 2016 w prawdziwie sportowej atmosferze, czyli w Strefie Kibica Azoty Arena EURO 2016, gdzie zaplanowany jest start oraz meta maratonu, a także expo i biuro zawodów, czyli wszystko będzie na miejscu. Pakiet dla biegaczy obejmuje transmisje 25 i 26 czerwca. W tych dniach w terminarzu Euro 2016 zaplanowane są mecze 1/8 finału – pierwszy rozpoczyna się o godz. 15, czyli na mecie maratonu meldujemy się wszyscy przed godz. 15 i biegniemy zająć miejsca przed telebimem. Kolejny mecz o godz. 18 i ostatni o 21. Czeka nas długie pomaratońskie afterparty.

kosmiczny-medal-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-03

Imprezy towarzyszące

2. PZU Maratonowi Szczecińskiemu towarzyszą dwie imprezy biegowe. Fun Run, czyli bieg dla każdego, który zostanie rozegrany na dystansie 4,2 km oraz Kids Run dla maluchów, które będą rywalizowały na dystansie 195 m. Zapisy na wszystkie biegi trwają. 

Przypominamy, że tylko do 21 maja opłata startowa w maratonie wynosi 100 zł. Partnerami 2. PZU Maratonu Szczecińskiego są Pomorze Zachodnie i Miasto Szczecin.

kosmiczny-medal-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-04

Partnerami 2. PZU Maratonu Szczecińskiego są Pomorze Zachodnie i Miasto Szczecin.

kosmiczny-medal-2-pzu-maratonu-szczecinskiego-05

Zapraszamy do Szczecina. Podejmij wyzwanie! Czekamy na Ciebie.

Informacje i zapisy tutaj.