fbpx
jedyny taki bieg pko poznan maraton obchodzi okragly jubileusz 01

Jedyny taki bieg. PKO Poznań Maraton obchodzi okrągły jubileusz!

Wielkie święto biegania w stolicy Wielkopolski! 20 października odbędzie się wyjątkowy, jubileuszowy 20. PKO Poznań Maraton. Uczestnicy imprezy będą mogli pomóc Fabianowi oraz Frankowi biorąc udział w akcji „biegnę dla…”.

20. PKO Poznań Maraton będzie wyjątkowy nie tylko za sprawą dwudziestej rocznicy. W tym roku biegacze pobiegną trasą, która powstała po konsultacjach z samymi zawodnikami. Jest bardziej płaska, co pomoże im w biciu życiowych rekordów. Ciekawostką jest również powrót po 8 latach nad Jezioro Maltańskie, które przez pierwsze 12 edycji stanowiło nieodłączny element biegu.

Dla tysięcy biegowych zapaleńców, którzy w niedzielę 20 października ruszą ulicami miasta, w 20 już, jubileuszowej edycji PKO Poznań Maratonu będzie to wyjątkowe wydarzenie. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników biegu, tym bardziej, że nowa trasa będzie idealną okazją, żeby powalczyć o nowe rekordy życiowe – mówi Tomasz Frąckowiak, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Poznaniu. – Zachęcam do przyłączenia się do naszej akcji charytatywnej „biegnę dla Fabiana i Franka”  ale też do odwiedzenia strefy sportowej PKO Banku Polskiego, bo w niej przygotowaliśmy wiele atrakcji – dodaje.

Wszyscy, którym uda się dotrzeć do mety w limicie czasu wynoszącym sześć godzin, otrzymają pamiątkowy medal. W roku jubileuszowym zdecydowano się umieścić na nich wizerunek Macieja Frankiewicza – pomysłodawcy i współtwórcy, a od 2010 roku patrona poznańskiego maratonu. Który jako ówczesny wiceprezydent miasta  i zapalony sportowiec amator był uczestnikiem pierwszych dziewięciu edycji.

Poznańska impreza przyciąga biegaczy

PKO Poznań Maraton cieszy się ogromną popularnością, a statystyki frekwencji robią wrażenie. Na liście startowej jest 7 tys. zawodników. To o 1 tysiąc osób więcej, niż początkowo zakładano. O zwiększeniu limitu zdecydowano widząc, jak bardzo jubileuszowa edycja przyciąga biegaczy.  

Innym magnesem przyciągającym do zawodów jest Korona Maratonów Polskich. Aby uzyskać ten tytuł należy w ciągu 24 miesięcy ukończyć pięć biegów (Poznań Maraton, Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Maraton Warszawski). Czas przebiegnięcia nie ma tu aż takiego znaczenia – najważniejsze jest pokonanie dystansu.

Kolekcjonerska moneta od PKO Banku Polskiego

Z okazji swojego jubileuszu – 100. rocznicy powstania – PKO Bank Polski przygotował niespodzianki dla uczestników poznańskiego maratonu. Co setny zawodnik, który wbiegnie na metę otrzyma srebrną monetę kolekcjonerską „100-lecia powstania PKO Banku Polskiego”, wyemitowaną przez Narodowy Bank Polski. Każdy z biegaczy będzie mógł pobrać za darmo swoje zdjęcia z 3 miejsc z trasy biegu.

W otwartym dla wszystkich miasteczku biegowym będzie czekać moc atrakcji. W strefie lekkoatletyczno-piłkarska PKO Banku Polskiego, w sobotę będzie można sprawdzić precyzję i szybkość strzału, zagrać na specjalnym boisku 1 na 1, pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, a także wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy. Wszystko to pod okiem Sebastiana Chmary i Karoliny Gorczycy, ambasadorów programu „PKO Biegajmy Razem” oraz Krzysztofa Golonki – mistrza świata trików piłkarskich i finalisty programu „Mam talent”.

Z kolei w niedzielę Bank zaprasza do strefy zdrowia, w której będzie można skonsultować się z dietetykiem, przebadać stopy, przejść badanie kostka-ramię czy przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Z kolei na 13 kilometrze trasy stanie strefa kibica, w której do dopingu zagrzewać będzie Krzysztof Łoniewski z Polskiego Radia.

Podczas 20. PKO Poznań Maratonu odbędzie się również finał konkursu „100 km na 100-lecie Banku”, w którym uczestnicy mieli za zadanie przebiec 100 kilometrów w biegach sponsorowanych przez PKO Bank Polski.

Pobiegniemy dla Fabiana i Franka

Podczas 20. PKO Poznań Maratonowi zawodnicy pobiegną dla Fabiana i Franka. 11-letni Fabian choruje na rzadką genetyczna chorobę Zespól Lesha Nyhana. Jest podopiecznym Fundacji Słoneczko.

Fabian jest dzieckiem leżącym. Choroba odebrała mu sprawność fizyczną ale może się komunikować za pomocą PCS (systemu obrazkowego). Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i rehabilitacja. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy wezmą udział w akcji i pomogą w zebraniu środków – mówi mama Fabiana, Milena Kukuła.

1,5 roczny Franek ma zdiagnozowaną m.in. encefalopatię niedokrwienno-niedotlenieniową, wzmożone napięcie w kończynach górnych i dolnych, przy obniżonym napięciu w osi ciała i główce oraz opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego sprzętu – wózka i pionizatora. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Złotowianka.

Aby pomóc wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Fabiana i Franka” i ukończyć bieg, a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na leczenie chłopców – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszyscy uczestnicy biegu. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w godzinach jego pracy.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. Od 2013 roku odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
1796 par okularow korekcyjnych dla podopiecznych stowarzyszenia sos wioski dzieciece 01

1796 par okularów korekcyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Następne
Buty Altra Torin 4.0 w pełnej krasie.

Altra daje alternatywę! Recenzja butów biegowych Altra Torin 4.0

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model