fbpx
icebug winter trail biegamy w masywie turbacza 01

Icebug Winter Trail – biegamy w masywie Turbacza

Zgodnie z tradycją, zapraszamy serdecznie na III edycję zimowych zawodów biegowych w masywie Turbacza pod nazwą: Icebug Winter Trail! W tym roku bieg odbędzie się 13.02.2016 w Nowego Targu! …

Zgodnie z tradycją, zapraszamy serdecznie na III edycję zimowych zawodów biegowych w masywie Turbacza pod nazwą: Icebug Winter Trail! W tym roku bieg odbędzie się 13.02.2016 w rejonie Nowego Targu! Bazą zawodów staje się dolna stacja Ośrodka Narciarskiego Długa Polana, natomiast areną zmagań południowe stoki Gorców!

Podobnie jak w zeszłym roku ścigać będziemy się na dwóch trasach: 21 kilometrowym biegu górskim z sumą podbiegów 1010 metrów oraz 11,5 kilometrowym z 600 metrami do góry. Obie trasy zaplanowane są tak, by każdy zawodnik, nie zależnie od stopnia zaawansowania czuł przyjemność ze startu w biegu górskim. Eksperci biegowi będą mieli okazję zmierzyć się z kilkoma bardzo wymagającymi odcinkami, biegacze – turyści docenią zapewne bardzo widokowy charakter trasy. Dla zawodników z najdłuższej trasy, przewidziany jest punkt żywieniowy z napojami i słodyczami zlokalizowany przy schronisku na Turbaczu. Przez bardzo „tolerancyjne” limity czasowe biegu zachęcamy do startu również biegaczy zaczynających swoją przygodę z górami.

icebug-winter-trail-biegamy-w-masywie-turbacza-05

Nie zapominamy o orientalistach, dla nich przygotowaliśmy jak zawsze konkretne 6 godzin biegania z mapą. Zawody na orientację organizowane są w formule: „rogaining’u”. W zawodach tego typu zwycięża zawodnik który w ciągu 6 godzin zdobędzie największą liczbę punktów przeliczeniowych. Każdy punkt kontrolny ukryty w terenie ma różną wagę punktową na którą wpływa stopień trudności dojścia do danego punktu i jego odległość od miejsca startu. Polecane każdemu, kto chce zobaczyć góry zimą poza szlakami.

icebug-winter-trail-biegamy-w-masywie-turbacza-03

Każdy zawodnik, który zdecyduje się na start w Icebug Winter Trail 2016 otrzyma atrakcyjny pakiet startowy. W skład pakietu prócz numerka startowego wchodzi okolicznościowa chusta wielofunkcyjna typu „buff”, bidon sportowy i neoprenowy pokrowiec termiczny chroniący płyn w bidonie przed zamarznięciem. Gwarantujemy pełen zakres świadczeń, nawet dla osób zapisujących się w dniu biegu. Dodatkowo na każdego zawodnika na mecie czeka pamiątkowy medal, posiłek regeneracyjny i możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród. Atrakcyjne położenie bazy zawodów zachęca do pozostania w Nowym Targu na cały weekend i zregenerowaniu sił w termalnych źródłach lub na stoku narciarskim. Zawody stanowią więc idealny pretekst do narciarskiego wyjazdu z rywalizacją w tle.

icebug-winter-trail-biegamy-w-masywie-turbacza-04

Przydatne informacje:

Zapisy już ruszyły! Na zgłoszenia internetowe czekamy do 10 lutego. Po tym terminie zapisać się można tylko w biurze zawodów. Biuro zawodów startuje już od 6:00 w 13 lutego.

Zapisy internetowe, dokładny program zawodów i profile tras dostępne są na stronie: www.icebugwintertrail.pl. Gorąco zapraszamy do Nowego Targu!

Organizatorzy Icebug Winter Trail 2016

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zablokowany staw barkowy i kregoslup piersiowy jak przeciwdzialac 16

Bieganie a siedzenie – ciężki związek. Staw barkowy i odcinek piersiowy kręgosłupa – 15 skutecznych ćwiczeń

Następne
maraton dla turystow 02

Maraton dla… turystów.

Powiązane artykuły

gdy bieganie to za malo ocra poland biegi z przeszkodami w nowym wymiarze 01
Czytaj dalej

Gdy bieganie to za mało. OCRA POLAND – biegi z przeszkodami w nowym wymiarze

Z roku na rok można zaobserwować coraz większą tendencję zwracania się osób uprawiających różnego rodzaju aktywności fizyczne, w stronę tzw. sportów ekstremalnych. Według psychologa, Stevena Reissa, wyróżnia się aż 16 podstawowych potrzeb człowieka. Jednak dla każdej jednostki gradacja ważności jest cechą indywidualną. U jednych uprawianie sportów tego typu może być manifestacją skrywanej potrzeby władzy, dla innych - potrzeby statusu albo akceptacji.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM