Gotowi na start w 4. Gdańsk Maratonie?

4. Gdańsk Maraton, najlepsza impreza biegowa w Polsce, zbliża się coraz większymi krokami. Ten bieg to wyjątkowa trasa, w wyjątkowym mieście! Warto już dziś zaplanować start, który odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku.

Gdańsk Maraton organizowany przez Gdański Ośrodek Sportu już trzeci rok z rzędu otrzymał tytuł najlepszego biegu w Polsce na dystansie 42,195 km, przyznany przez samych biegaczy oceniających poziom organizacyjny.

Dlaczego Gdańsk?

4. Gdańsk Maraton to nie tylko sportowe emocje, walka ze swoimi słabościami i ustanawianie nowych rekordów życiowych. To także wyjątkowa, przyjazna i szybka trasa biegu, dzięki której wciągu tych kilku godzin potrzebnych na jej pokonanie, można poznać wiele ciekawych, często symbolicznych miejsc. To właśnie tu można pokusić się o nowy rekord życiowy na królewskim dystansie.

Jedna pętla prowadzi przez najbardziej charakterystyczne i atrakcyjne lokalizacje na mapie Gdańska: Starówkę z ulicą Długą, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Pomnik Poległych Stoczniowców, Europejskie Centrum Solidarności, Stadion Energa Gdańsk, czy Park Nadmorski im. R. Reagana. To niezwykła okazja do poznania Gdańska w ciągu 4-5 godzin, to czas jaki przeciętnie zajmuje pokonanie dystansu maratonu. Start i meta będą umiejscowione w hali targowej AMBEREXPO przy ul. Żaglowej 11.

gotowi-na-start-w-4-gdansk-maratonie-01

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

A może sztafeta?

Start w sztafecie maratońskiej to znakomita forma integracji. Zaproście kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zbierzcie 4-osobową drużynę i zgłoście się do sztafety. Bieg podzielony na cztery różnej długości zmiany (ok. 16,5 km/8 km/10,3 km/7,4 km), powoduje, że 4. Gdańsk Maraton staje się imprezą dla każdego! Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą Sztafetę Maratońską otrzymają maratoński pakiet startowy.

Dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem?

Skuś się i pobiegnij w imprezie “Gdańsk na Piątkę”. Start na dystansie 42,195 km to wielkie wyzwanie dla uczestników. Chcemy jednak, by ten weekend był świętem również dla Was  i Waszych rodzin. W czasie gdy maratończycy będą odbierać swoje pakiety startowe, ich znajomi i rodziny będą mieć niepowtarzalną okazję poczuć „maratoński” klimat i wystartować w biegu na 5 km, którego meta jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym dzień później finiszować będą maratończycy. Dla wszystkich uczestników biegu na 5 km przygotowaliśmy pamiątkowy  medal. Przewidzianych jest 2000 miejsc.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: gdanskmaraton.pl