Firmowa piątka podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Bieg na Piątkę to impreza towarzysząca AmberExpo Półmaraton Gdańsk. W roku ubiegłym po raz pierwszy odbył się bieg na 5 km i został on bardzo dobrze przyjęty przez zawodników. Tym samym organizatorzy imprezy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku i firma Labosport Polska, postanowili nie tylko ponownie zorganizować bieg na tym dystansie, ale również urozmaicić go o rywalizację dla firm. Impreza odbędzie się 5 listopada, a gospodarzem zawodów będzie centrum wystawiennicze AmberExpo.

„Coraz więcej osób biega, jednak dla wielu z nich pokonanie półmaratonu to nie lada wyzwanie i często bardzo odległy cel. Jednym z naszych priorytetów jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, dlatego Bieg na Piątkę pozostaje imprezą towarzyszącą AmberExpo Półmaraton Gdańsk także podczas tegorocznej imprezy. Nowością w tym roku jest Firmowa Piątka, czyli klasyfikacja przeznaczona specjalnie dla firm” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

W ramach klasyfikacji Firmowej Piątki wchodzą firmy, które będą walczyły o miano najlepszej drużyny na dystansie 5 km. Do punktacji zliczać się będzie sumę pięciu osób z najlepszymi czasami z danej firmy rywalizujących na dystansie 5 km. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna z tej drużyny, który ukończy zawody pomniejsza czas łączny swojej firmy o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu rywalizować można nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale również ilością zawodników w danej drużynie! By zostać zaklasyfikowanym w Firmowej Piątce team musi się składać przynajmniej z pięciu osób, które podczas rejestracji na zawody w polu „klub” wpiszą taką samą nazwę firmy czy drużyny.

firmowa-piatka-podczas-amberexpo-polmaraton-gdansk-02

„Uważamy, że rywalizacja w ramach Firmowej Piątki to doskonała okazja do integracji pracowników. Start w biegu to swoisty team building, a walka o czas całej drużyny dodatkowo motywuje” – powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z Labosport Polska.

Bieg na Piątkę rozpocznie się w tym samym czasie i miejscu co półmaraton. Początkowo zawodnicy wspólnie przebiegną ulicą Żaglową, by po kilkudziesięciu metrach rozbiec się w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu. Meta zlokalizowana będzie w nowoczesnym centrum wystawienniczym AmberExpo. Tam także znajdować się będzie strefa regeneracyjna, w której zawodnicy po zawodach będą mogli odpocząć, skorzystać z masaży oraz wspólnie celebrować wynik całej drużyny.

Aby zapisać się na zawody należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie TUTAJ.