Filmowy Leksykon Biegowy – kompendium wiedzy dla biegaczy

Filmowy Leksykon Biegowy
Filmowy Leksykon Biegowy
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Filmowy Leksykon Biegowy to cykl filmów dla biegaczy – tych zaawansowanych, początkujących, a także przyszłych. Leksykon stworzyła ekipa organizująca przełajowe biegi CITY TRAIL, wspólnie z Nationale-Nederlanden, Sklepem Biegacza, Centrum Ruchu BODYWORK oraz marką Salomon.

Filmowy Leksykon Biegowy to ponad 20 filmów, o bardzo zróżnicowanej tematyce. Publikacja poszczególnych odcinków jest zaplanowana na jesienno-zimowe miesiące. Dwa filmy dla początkujących biegaczy są już dostępne. – Zaczęliśmy od podstaw – dział „Biegowe początki” jest skierowany dla osób, które jeszcze nie biegają lub biegają od niedawna. W kolejnych materiałach będziemy rozmawiać z ekspertami – kardiologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą i psychologiem sportu, podsuwać rady dotyczące treningu biegowego, zachęcać do ćwiczeń ogólnorozwojowych wspólnie z Centrum Ruchu BODYWORK, a także – dzięki wsparciu Sklepu Biegacza – podpowiadać w kwestiach sprzętowych – wyjaśnia Justyna Grzywaczewska z ekipy CITY TRAIL.

Każdy odcinek jest oznaczony specjalną „ikonką zaawansowania”, dzięki czemu już na początku filmu można zorientować się, czego spodziewać się po danym filmie. Premiera materiałów wchodzących w skład Filmowego Leksykonu Biegowego odbywa się na facebookowych profilach CITY TRAIL (www.facebook.com/CITYTRAILpl) oraz Sklepu Biegacza (www.facebook.com/sklepbiegacza), po czym filmy trafiają na stronę www.citytrail.pl/leksykon_biegowy.  

Cykl filmów to wartość, jaką dajemy biegaczom w czasach bez zawodów. Nie poddajemy się też w temacie wydarzeń sportowych – od grudnia planujemy ruszyć z biegami indywidualnymi na naszych dziesięciu trasach oraz z treningami. Najbliższe dni pokażą, czy nasze plany będą możliwe do zrealizowania – zaznacza Justyna Grzywaczewska.

Filmowy Leksykon Biegowy – zapowiedź.

5-kilometrowe biegi CITY TRAIL mają swój początek w 2010 roku. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix. W okresie jesienno-zimowym w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu, w ramach cyklu organizowanych było aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę