W sobotę rusza przełajowy cykl CITY TRAIL

Cykl CITY TRAIL 2020 rusza!
Cykl CITY TRAIL 2020 rusza!
Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederladen odbędą się w tym roku w zmodyfikowanej formule. Na początek 10 jesiennych imprez – pierwsza z nich już w sobotę, 17 października w Warszawie, a druga – w niedzielę – 18 października w Lublinie. Biegacze wystartują w dwóch turach, a na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Medal można zdobyć także startując wirtualnie. Zapisy oraz szczegółowe informacje znajdują się na www.citytrail.pl. Spóźnialscy będą mogli dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. 

Biegi CITY TRAIL mają swój początek w 2010 roku. W Warszawie i Lublinie odbywają się od 2013. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix – w okresie jesienno-zimowym, w każdym z dziesięciu miast biorących udział w cyklu odbywało się po 6 biegów, co łącznie dawało aż 60 imprez w 6 miesięcy. Epidemia koronawirusa wymusiła na organizatorach istotne zmiany. 

– Zawody odbędą się zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, biegacze będą biegać w turach, z odstępami czasowymi, które dają gwarancję, że osoby z serii pierwszej nie spotkają się z tymi startującymi w drugiej turze. Nie są to dla nas łatwe czasy, ale postanowiliśmy się nie poddawać – podkreśla Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator CITY TRAIL. – Nowością są u nas limity miejsc, które wprowadziliśmy w związku z obostrzeniami. Niezmiennie nie ma limitu czasu na pokonanie trasy, co oznacza, że w naszych biegach może wziąć udział naprawdę każdy – również ze względu na niską opłatę startową – to 37,90 zł.

Harmonogram każdej z imprez:
godz. 8:15 – otwarcie biura zawodów I tury biegu
godz. 9:15 – zamknięcie biura zawodów I tury biegu
godz. 9:30 – start I tury biegu
godz. 10:45 – otwarcie biura zawodów II tury biegu
godz. 11:45 – zamknięcie biura zawodów II tury biegu
godz. 12:00 – start II tury biegu
godz. 12:45 – dekoracja najszybszych zawodników i zawodniczek
godz. 13:00 – zakończenie imprezy

CITY TRAIL to biegi organizowane przez Fundację Krok do Natury.

Od grudnia biegacze będą mogli sprawdzać się indywidualnie na trasach CITY TRAIL. W wyznaczonych dniach (3 razy w każdej lokalizacji w okresie grudzień 2020 – luty 2021) organizatorzy będą oznaczać 5-kilometrową trasę i będą do dyspozycji biegaczy.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

– Zaplanowaliśmy takie bieganie indywidualne, aby nie ryzykować odwoływania imprez, co spotkało nas w marcu. Podczas wyznaczonych terminów biegacze będą mieli do dyspozycji toalety, a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał patrol medyczny. Dodatkowo w tym samych dniach przeprowadzimy także treningi dla biegaczy. Te wszystkie aktywności dostępne są za drobną opłatą startową – 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów na trzy terminy jednocześnie – podkreśla Justyna Grzywaczewska, Justyna Grzywaczewska, PR manager Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem CITY TRAIL. 

Warto dodać, że w planie są także biegi wiosenne, jednak ich terminy będą znane dopiero w styczniu 2021 roku. 

Biegacze sadzą lasy

CITY TRAIL to biegi organizowane przez Fundację Krok do Natury, której nazwa nie jest przypadkowa. Organizatorzy od lat starają się wdrażać eko rozwiązania i promować dbanie o środowisko. W tym roku zrobili kolejny krok – nawiązali współpracę z Fundacją Las Na Zawsze, która sadzi lasy. I tak podczas zapisów biegacze będą mogli posadzić od 2 do 8 m2 lasu – Lasu Na Zawsze Biegaczy. Jak dotąd biegacze posadzili już ponad 1000 m2 lasu. 

Biegi CITY TRAIL mają ponad dziesięcioletnią historię – pierwsze zawody – wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się 9 stycznia 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej, a od 2015 roku są rozgrywane pod nazwą CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który jest Sponsorem Tytularnym imprezy. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon i Suunto, należącymi do firmy Amer Sports – światowego lidera wśród producentów sprzętu sportowego. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

Podczas zapisów biegacze będą mogli posadzić od 2 do 8 m2 lasu w ramach akcji Las Na Zawsze Biegaczy.