fbpx
bieg przez most bialoleka 2016 04

Bieg przez Most – Białołęka 2016

Tej jesieni zabiegani mieszkańcy Warszawy, a szczególnie jej północnej strony, oraz wszyscy żądni aktywnych wydarzeń, będą mieli okazję po raz czwarty sprawdzić swoje możliwości podczas biegu przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 4 września o godz. 11:00, limit uczestników został zaplanowany na 1.000 osób, a zapisy już ruszyły!

Tej jesieni zabiegani mieszkańcy Warszawy, a szczególnie jej północnej strony, oraz wszyscy żądni aktywnych wydarzeń, będą mieli okazję po raz czwarty sprawdzić swoje możliwości podczas biegu przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 4 września o godz. 11:00, limit uczestników został zaplanowany na 1.000 osób, a zapisy już ruszyły!

Bieg przez Most – Impreza organizowana przez Urząd Dzielnicy Warszawa – Białołęka przy współpracy z Galerią Północną i odbędzie się na dystansie 10 km. Nawierzchnia trasy jest w całości asfaltowa i posiada atest PZLA. Limit czasowy biegu wynosi 1,5h.

bieg-przez-most-bialoleka-2016-01

Zawodnicy będą mogli rywalizować w kilku kategoriach, przewidziane są:

Klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn;

Klasyfikacje wiekowe:

  • M < 29 lat K < 29 lat;
  • M 30-39 lat K 30-39 lat;
  • M 40-49 lat K 40-49 lat;
  • M 50-59 lat K 50-59 lat;
  • M 60 + K 60 +;

Klasyfikacja samorządowców M i K (w tej kategorii mogą wystąpić pracownicy zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych Miasta Stołecznego Warszawy oraz radni wszystkich szczebli Miasta Stołecznego Warszawy, a także przedstawiciele jednostek samorządowych z terenu województwa mazowieckiego).

bieg-przez-most-bialoleka-2016-02

Bieg przez Most – będzie premia

Wydarzenie ma na celu promowanie zdrowego trybu życia, biegania jako najprostszej formy ruchu oraz prezentację Białołęki – miejsca przyjaznego uprawianiu sportu i rekreacji. To idealna okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia – zarówno w roli sportowca, jak i kibica. Bieg rozpocznie się w okolicach Parku Picassa, tam również będziemy czekać na zwycięzców. Organizatorzy zadbali o to, by trasa była bezpieczna i wygodna dla uczestników. 

bieg-przez-most-bialoleka-2016-06

Dla każdego, kto ukończy bieg, przygotowano pamiątkowy medal, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc zostaną dodatkowo nagrodzeni pucharami i atrakcyjnymi nagrodami finansowymi, które przewidziane są dla zwycięzców klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. W 2015 roku zmagania ukończyło 820 osób. Zwyciężył Krzysztof Wasiewicz z rezultatem 32:32, tuż za nim był Kamil Artyszuk ze stratą trzech sekund. Dobre wyniki uzyskały również kobiety, wśród których tryumfowała Izabela Parszczyńska z rezultatem 36:19, który jest rekordem trasy kobiet. W tym roku, podobnie jak w przypadku wyścigów kolarskich, biegacze będą mogli liczyć na premię czasową, która rozpocznie się po wbiegnięciu na most:

Wzorem wyścigów kolarskich przygotowaliśmy dla uczestników premię, która rozpocznie się wraz z wbiegnięciem na most. W tym samym miejscu, już na etapie powrotu biegaczy do mety mierzony odcinek będzie się kończył. Trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy pokonają w najszybszym tempie ten odcinek otrzymają puchar i  nagrody finansowe. Każdy z uczestników otrzyma też dwie wiadomości sms z wynikami. Będzie tam czas w jakim pokonał 10 km, a także wynik odcinka specjalnego  – tłumaczą organizatorzy.

Uczestnicy, którzy dokonają rejestracji i opłat do 21.08 br., mają możliwość kupienia pakietów startowych w niższej cenie. Dla mieszkańców Białołęki przygotowane została specjalna cena, która obowiązuje do dnia  31 sierpnia br.

bieg-przez-most-bialoleka-2016-03

Dzielnica Białołęka oraz Galeria Północna serdecznie zapraszają do udziału oraz  do gorącego wsparcia biegaczy na całej trasie. Organizatorzy zapraszają również  do udziału w wolontariacie przy tym szczególnym wydarzeniu. Zgłoszenia : wolontariat@runvegan.pl

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Białołęka, pani Ilona Soja – Kozłowska.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
gorce ultra trail to pierwszy bieg ultra przez cale gorce 03

Gorce Ultra-Trail to pierwszy bieg ultra przez całe Gorce

Następne
z audiobookiem na trening sluchaj i biegaj konkurs 02

Z audiobookiem na trening – słuchaj i biegaj! KONKURS

Powiązane artykuły