AmberExpo Półmaraton Gdańsk – morze biegaczy po raz czwarty wybiegnie na ulice Gdańska

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

AmberExpo Półmaraton Gdańsk wpisał się już na stałe w sportowe oblicze Gdańska. Tegoroczna impreza będzie miała miejsce 5 listopada i odbędzie się już po raz czwarty. Zawody co roku przyciągają tysiące zawodników i nie inaczej będzie podczas tegorocznej edycji – listy startowe cały czas się wypełniają, a na zawodników czeka aż 5000 pakietów startowych.

Atestowana trasa o długości 21,0975 km przebiegać będzie przez główne arterie Gdańska. Przebieg trasy będzie taki sam jak w latach poprzednich, dzięki czemu zawodnicy będą mogli porównać osiągnięte czasy rok do roku. Limit czasu to aż 3 godziny i 30 minut, co pokazuje, że impreza jest skierowana nie tylko do wyczynowych biegaczy, ale przede wszystkim do amatorów i entuzjastów biegania.

amberexpo-polmaraton-gdansk-morze-biegaczy-po-raz-czwarty-wybiegnie-na-ulice-gdanska-01

„AmbeExpo Półmaraton Gdańsk to biegowe święto, podczas którego morze biegaczy wybiega na ulice Gdańska. Cieszymy się, że już po raz czwarty możemy przygotować tę imprezę dla zawodników z całej Polski. Udział w naszej imprezie to także okazja na niecodzienne zwiedzanie Gdańska. Zawodnicy przebiegną m.in. w pobliżu terenów postoczniowych, przez Wrzeszcz czy Oliwę. Liczymy, że tysiące biegaczy zakończy z nami tegoroczny sezon” – powiedział Rafał Zakrzewski, dyrektor AmberExpo Półmaraton Gdańsk.

Imprezą towarzyszącą półmaratonowi będzie Bieg na Piątkę. W roku ubiegłym po raz pierwszy odbył się bieg na dystansie 5 km i został on bardzo dobrze przyjęty przez zawodników. Tym samym organizatorzy imprezy, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku i firma Labosport Polska, postanowili nie tylko ponownie zorganizować bieg na tym dystansie, ale również urozmaicić go o rywalizację dla firm.

„Coraz więcej osób biega, jednak dla wielu z nich pokonanie półmaratonu to nie lada wyzwanie i często bardzo odległy cel. Jednym z naszych priorytetów jest upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, dlatego Bieg na Piątkę pozostaje imprezą towarzyszącą AmberExpo Półmaraton Gdańsk także podczas tegorocznej imprezy. Nowością w tym roku jest Firmowa Piątka, czyli klasyfikacja przeznaczona specjalnie dla firm” – powiedział Rafał Zakrzewski.

amberexpo-polmaraton-gdansk-morze-biegaczy-po-raz-czwarty-wybiegnie-na-ulice-gdanska-02

W ramach klasyfikacji Firmowej Piątki wchodzą firmy, które będą walczyły o miano najlepszej drużyny na dystansie 5 km. Do punktacji zliczać się będzie sumę pięciu osób z najlepszymi czasami z danej firmy rywalizujących na dystansie 5 km. Dodatkowo każdy kolejny mężczyzna z tej drużyny, który ukończy zawody pomniejsza czas łączny swojej firmy o 1 minutę, natomiast każda kolejna kobieta pomniejsza czas łączny o 2 minuty. Dzięki takiemu rozwiązaniu rywalizować można nie tylko wysokim poziomem sportowym, ale również ilością zawodników w danej drużynie! By zostać zaklasyfikowanym w Firmowej Piątce team musi się składać przynajmniej z pięciu osób, które podczas rejestracji na zawody w polu „klub” wpiszą taką samą nazwę firmy czy drużyny.

„Uważamy, że rywalizacja w ramach Firmowej Piątki to doskonała okazja do integracji pracowników. Start w biegu to swoisty team building, a walka o czas całej drużyny dodatkowo motywuje” – powiedział Marcin Florek, współorganizator zawodów z Labosport Polska.

amberexpo-polmaraton-gdansk-morze-biegaczy-po-raz-czwarty-wybiegnie-na-ulice-gdanska-03

AmberExpo Półmaraton Gdańsk oraz Bieg na Piątkę rozpocznie się w tym samym czasie i miejscu. Początkowo zawodnicy wspólnie przebiegną ulicą Żaglową, by po kilkudziesięciu metrach rozbiec się w przeciwnych kierunkach. Trasa półmaratonu skręci w stronę centrum Gdańska, a trasa Biegu na Piątkę w stronę Nowego Portu. Meta obu dystansów zlokalizowana będzie w nowoczesnym centrum wystawienniczym AmberExpo. Tam także znajdować się będzie strefa regeneracyjna, w której zawodnicy po zawodach będą mogli odpocząć, skorzystać z masaży oraz wspólnie celebrować wynik całej drużyny. Kibice będą mogli obserwować przebieg wyścigu dzięki telebimowi, a dzieci będą mogły wybawić się w strefie dziecka.

Cały czas można zapisać się na oba dystanse. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów: www.polmaratongdansk.pl. Do końca sierpnia obowiązują najniższe ceny pakietów startowych.