fbpx
58. Bieg Westerplatte

58. Bieg Westerplatte – Gdańsk wirtualnie

Wystartowały zapisy do 58. edycji najstarszej imprezy biegowej ulicznej w Polsce – Biegu Westerplatte. W tym roku wyjątkowo przybierze on formę wirtualną, ale dzięki temu będzie można pokonać dystans 10 kilometrów w dowolnym miejscu na ziemi i zdobyć atrakcyjny medal.

Rejestracja – https://zapisy.sts-timing.pl/641/

W szczególnych i trudnych czasach związanych z pandemią, nadal chcemy kontynuować ten historyczny i popularny bieg, chociaż jego forma ze względu na okoliczności będzie w tym roku zmieniona. Mimo to zapraszamy do udziału i upamiętnienia idei, która na przestrzeni wielu lat przyświecała zarówno nam, wszystkim jego organizatorom, jak również uczestnikom – hołdu dla bohaterów z Westerplatte z 1939 roku. Bardzo liczymy na to, że już za rok powrócimy do tej formy, którą biegacze najbardziej cenią i lubią, czyli tradycyjnego biegu z jego niepowtarzalną atmosferą – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu.

BW

Bez zmian pozostanie dystans – 10 kilometrów. Będzie go można pokonać śladem trasy przygotowanej przez GOS lub w dowolnym miejscu i warunkach terenowych, wg wyboru uczestnika. W przypadku wskazanej przez organizatora trasy, dystans mam charakter orientacyjny i został zmierzony za pomocą GPS, stąd możliwe jest wystąpienie niewielkich odchyłów od wskazanej wartości.

Uczestnicy będą mieli na pokonanie zadanej trasy cały wrzesień, zaś zapisy będą prowadzone do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września. Opłata startowa wynosi 30 PLN. Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma do wykorzystania numer startowy w pliku pdf. Swój bieg należy udokumentować dowolnym urządzeniem lub aplikacją rejestrującą czas i pokonany dystans, a następnie przesłać w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia do Organizatora. Przesłane czasy będą na bieżąco umieszczane na liście uczestników. Każda z osób, która ukończy wirtualny bieg otrzyma pamiątkowy medal. Dodatkowo, dla chętnych, została przewidziana możliwość zakupu ubrań sportowych z dedykowanej kolekcji firmy AdRunaLine Sports.

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu
Partner Techniczny: AdRunaLine Sports
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, gdansk.pl, trojmiasto.pl, treningbiegacza.pl, maratonypolskie.pl#CzasNaGdansk

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
poznan maraton odwolany

Organizacja 21. PKO Poznań Maratonu zostaje przełożona na rok 2021!

Następne
Bieszczady to idealny kierunek na biegowy urlop.

Gdzie na biegowy urlop lub weekendowy wypad? W Bieszczady!

Powiązane artykuły

xxi wielki rodzinny piknik radia kolor 01
Czytaj dalej

XXI Wielki Rodzinny Piknik Radia Kolor!

Jak co roku zapraszamy całe rodziny do Parku Kultury w Powsinie! 10 czerwca 2018 roku odbędzie się już XXI Wielki Rodzinny Piknik Radia Kolor! Czekają atrakcje dla całej rodziny. Co tym razem przygotowaliśmy?
pw1
Czytaj dalej

Półmaraton Warszawski już w przyszły weekend!

To ostatni moment, aby zapisać się do udziału w największym biegu w Polsce! Spektakularne rozpoczęcie sezonu biegowego odbędzie się w stolicy 26 marca na Placu Teatralnym, skąd wystartuje 12. PZU Półmaraton Warszawski. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja utrzyma się w tym roku na rekordowym poziomie.
zabiegamy o czysta warszawe nad wisla czyli biegaczu dzialaj 01
Czytaj dalej

Zabiegamy o czystą Warszawę nad Wisłą czyli Biegaczu, działaj!

Zabiegamy o czystą Warszawę nad Wisłą czyli Biegaczu, działaj! 6 maja 2017 (sob.), w przeddzień 6. Biegu Wegańskiego, odbędzie się w Warszawie kolejna akcja wspólnego sprzątania. Do udziału zapraszamy wszystkich, biegających i niebiegających, którzy cenią sobie przyrodę wolną od śmieci.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM