fbpx
4 bieg weganski latwiej niz myslisz 06

4. Bieg Wegański „Łatwiej niż myślisz!”

W Biegu Wegańskim może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ – postawić pierwszy krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym.

W Biegu Wegańskim może wziąć udział KAŻDY, a całemu wydarzeniu przyświeca hasło ŁATWIEJ NIŻ MYŚLISZ – postawić pierwszy krok na biegowej ścieżce, zaprzyjaźnić się z dietą roślinną i pomagać innym.

Organizatorzy Biegu Wegańskiego zapraszają wszystkich zwolenników aktywnego trybu życia, zdrowej diety i sympatyków zwierząt na całodniowe wydarzenie, które odbędzie się 8 maja nad Wisłą w Warszawie. Kolejna już inicjatywa Run Vegan! ma na celu szeroką promocję świadomego stylu życia. Organizatorzy zachęcają do aktywności fizycznej, zdrowego i etycznego sposobu odżywiania się oraz współdziałania na rzecz zwierząt i środowiska, rozpoczynając tym samym Tydzień Wegetarianizmu Fundacji Viva!.

4-bieg-weganski-latwiej-niz-myslisz-01

Będziesz z Nami?

4. Bieg Wegański odbędzie się na dystansie 5, 10 i 21 km. Nowością w programie wiosennej edycji jest popołudniowy półmaraton, pozwalający na sprawdzenie swoich sil na długim dystansie. Będzie się z kim ścigać, ponieważ swoją obecność zapowiada m.in. mistrz tras górskich Artur Jabłoński oraz były Minister Sportu i olimpijczyk Adam Korol ze świetną maratońską życiówką. Zaplanowane jest również wsparcie dla debiutantów – pobiegną z nimi sprawdzone Zające, które z radością zadbają o dotarcie wszystkich do mety w wyznaczonym czasie. Na start zapraszamy również dzieci, dla których biegi odbędą się w kilku grupach wiekowych. Dzięki temu 8 maja będzie dniem prawdziwie rodzinnym, z bieganiem i jedzeniem w tle.

Trasy dla wszystkich dystansów zostały poprowadzone ścieżkami nad samym brzegiem Wisły, pozwalając odkryć szczególny – dziki i zielony – wymiar Warszawy. Każdy uczestnik biegu głównego (5, 10 i 21 km) otrzyma kupon na wegański posiłek po biegu. Tym razem będzie to autorska Kasza Party z 2 rodzajami kasz i 2 sosami do wyboru, pokazująca smaki i różnorodność kuchni roślinnej.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji aspekt charytatywny i pro-ekologiczny imprezy będzie miał bardzo konkretny charakter.

  • Po pierwsze zwierzęta: Organizatorzy zapraszają do udziału w dedykowanej Biegowi Wegańskiemu aukcji na rzecz schroniska w Korabiewicach, którym opiekuje się Fundacja Viva!. LINK Można tam zakupić symboliczną cegiełką, która w tym roku zostanie przeznaczona na wsparcie zabiegów weterynaryjnych podopiecznych schroniska. Ze środków pozyskanych przy poprzednich edycjach zostały zakupione całoroczne budy dla psów, namiot edukacyjny dla wolontariuszy, a jesienna zbiórka pozwoliła na zakup miesięcznego zapasu siana dla korabiewickich koni.
  • Po drugie ekologia: 23 kwietnia, 2 tygodnie przed Biegiem Wegańskim, odbędzie się wspólne sprzątanie nadwiślańskich ścieżek na Żoliborzu w ramach akcji „Zabiegam o czystą Polskę”. LINK do akcji

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu z psem, z dodatkową klasyfikacją dla osób z czworonogami na dystansach 5 i 10 km. Zachęcają również do przebrania się – najciekawsze stroje zostaną nagrodzone.

4-bieg-weganski-latwiej-niz-myslisz-02

Równolegle z biegami odbędzie się sesja wykładów w Polskim Komitecie Olimpijskim. Eksperci, m.in. kardiolog prof. dr Artur Mamcarzopowiedzą o roli diety dla zdrowia oraz jej znaczenia dla wydolności i regeneracji w sporcie. Gościć będziemy również dietetyczkę mgr Hannę Stolińską z Instytutu Żywności i Żywienia. Pojawi się też Ken Spector, przedstawiciel „Happy Cow”, międzynarodowego portalu dedykowanego wege-restauracjom na całym świecie

W ramach imprezy odbędzie się także Zabiegany Targ Wegański z ponad 20 wystawcami. Dzięki temu można będzie od razu przekonać się, jak smaczna i różnorodna jest kuchnia roślinna. Wstęp na targ i wykłady jest bezpłatny. Szczegółowy harmonogram wykładów i lista wystawców pojawią się już wkrótce na stronie.

Informacje

Wolontariat: serdecznie zapraszamy, grupowo i indywidualnie. Zgłoszenia: wolontariat@runvegan.pl

Rejestracja: Cały czas można się zapisać na wybrany dystans tutaj

Zapisy i opłaty

  • Biegi dla dzieci: 30 zł do 5 maja. Od 6 do 8 maja – 40 zł
  • Bieg na 5 km: 40 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 70 zł
  • Bieg na 10 km: 50 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 90 zł
  • Półmaraton 70 zł do 22 kwietnia. Od 23 kwietnia do 8 maja – 110 zł
  • Osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1946 i poprzednie) zwolnione są z opłaty startowej

W pakietach dla dzieci: numer z chipem do pomiaru czasu, medal na mecie, upominek, woda

4-bieg-weganski-latwiej-niz-myslisz-04

W pakiecie biegu głównego

  • numer z chipem do pomiaru czasu, medal, upominek, woda, izotonik, Kasza Party
  • bezpłatne badanie serca i badanie wydolnościowe w przychodni PortaMedica
  • dedykowane badania dla uczestników w FootMedica.

Film z edycji wiosennej 2015 klik

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
fundacja handicap na podhalanskim festiwalu biegowym 01

Fundacja Handicap na Podhalańskim Festiwalu Biegowym

Następne
konskurs wygraj z buff poprawka5

Biegaj z głową - wygraj kolorowe Buffy na trening i zawody!

Powiązane artykuły

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM