fbpx
33. Bieg Niepodległości w Warszawie

33. Bieg Niepodległości – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed startem!


Już w najbliższą sobotę, tradycyjnie o godzinie 11:11 w Warszawie odbędzie się największy bieg w Polsce. Na liście uczestników 33. Biegu Niepodległości jest już 15 000 zgłoszeń – 14 tysięcy w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów oraz tysiąc w kategorii Nordic Walking i Mili Niepodległości. 

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

To wydarzenie to doskonała okazja na spędzenie wyjątkowego dla Polski święta. Kultowy, radosny bieg na znanej trasie – biegacze uczczą odzyskanie niepodległości „na biegowo”!

Już za trzy dni – w sobotę, odbędzie się 33. edycja Biegu Niepodległości, podczas którego biegacze z całej Polski zmierzą się w sportowej rywalizacji na ulicach stolicy. Uczestnicy mogą podczas rejestracji zaopatrzyć się w białe lub czerwone koszulki, lub zabrać swoją w jednym z narodowych kolorów i tuż przed rozpoczęciem biegu, zgodnie z tradycją ustawić się w dwóch szeregach – tworząc wielką flagę Polski. 

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w białych koszulkach, proszeni będą o zajęcie miejsc po prawej stronie (od strony torowiska), a biegacze w czerwonych koszulkach — po lewej stronie. Przed startem nie zabraknie również uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Na każdego na mecie czekają pamiątkowe medale. Zapisy – online oraz w Biurze Zawodów trwają do piątku!

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Odliczamy do 11 listopada! Prosta, znana trasa

33. Bieg Niepodległości ruszy, jak co roku, z Alei Jana Pawła II na wysokości Stawki i skieruje się prosto – na południe. Na wysokości ulicy Rakowieckiej nastąpi nawrotka w kierunku mety, znajdującej się w tym samym punkcie co linia startu. Trasa 33. Biegu Niepodległości jest prosta i atrakcyjna dla wszystkich, którzy chcą zawalczyć o rekord życiowy lub zadebiutować w biegu ulicznym.

11 listopada odbędą się jeszcze dwa sportowe wydarzenia. Młodzież w wieku 10-14 lat sprawdzi się w Mili Niepodległości, czyli wyścigu na dystansie 1918 m. Dystans stanowi mały wycinek trasy głównego wydarzenia i jest dobrym testem dla młodych adeptów biegania. Zadowoleni będą również wszyscy fani nordic walking – dla nich przygotowano trasę o długości 6,5 km. 

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Informator – lektura obowiązkowa

Trasa biegu, program oraz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące imprezy znajdują się na stronie: https://biegniepodleglosci.waw.pl/infromacje-organizacyjne/. Zachęcamy do przeczytania Informatora. Biegaczu, zapoznaj się z mapą okolic, strefami startu i programem dnia!

Informator drogowy przedstawiający czasowe wyłaczenia ruchu oraz instrukcje dojazdu na start prezentują mapy udostępnione na:
https://biegniepodleglosci.waw.pl/informator-drogowy.

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

Zapisz się i zaplanuj odbiór numeru startowego!

Rejestracja na wydarzenia związane z 33. Biegiem Niepodległości odbywa się na:
https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Dostępne są trzy konkurencje stacjonarne oraz po raz pierwszy w historii – edycja wirtualna biegu, która rozgrywać będzie się w dniach 11-17 listopada. Jej szczegóły dostępne są na stronie: https://biegniepodleglosci.waw.pl/odslona-wirtualna

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Uczestnicy biegu swoje numery startowe odebrać mogą w Biurze Zawodów w Westfield Arkadia w dniach 8 – 10 listopada 2023 (środa-piątek) w godzinach 12:00-20:00.

Uwaga! W dniu Biegu – w sobotę Biuro Zawodów nie będzie czynne! Tego dnia swoje numery odbiorą (w godzinach 8:00 – 10:00) wyłącznie uczestnicy spoza Warszawy.

Bieg Niepodległości jest ostatnią i największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Na wydarzenie zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/  

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com 

33. Bieg Niepodległości w Warszawie

***

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka
+48 510 281 438
magda.skrocka@maratonwarszawski.com 

Partner of Promotion
Konrad Toporowicz
Account Executive
tel.: 22 858 74 58 wew. 52
k.toporowicz@partnersi.com.pl

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Liga Biegowa

11 wyjątkowych Biegów Niepodległości! Gdzie warto pobiec 11 listopada?

Następne
Cracovia Maraton

Zapisy rozpoczęte! Pobiegnij w 21. Cracovia Maraton i twórz historię razem z nami!

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model