fbpx
33.BN ZAPISZ SIE 860x420px

33. Bieg Niepodległości już za miesiąc! Zapisy trwają!

Zapisy na kultowy 33. Bieg Niepodległości trwają – na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy zawodników! 11 listopada spotkamy się na tradycyjnej trasie, by na sportowo świętować odzyskanie niepodległości. To idealna okazja, by wspólnie upamiętnić ważną dla Polski rocznicę i sprawdzić swoją formę na zakończenie sezonu. 

Na startujących czekają dwie możliwości wzięcia udziału: bieg na 10 km lub nordic walking na dystansie 6,5 km, dzięki czemu każdy będzie mógł uczestniczyć. Młodzi sportowcy również znajdą coś dla siebie – dla nich przewidziana jest wyjątkowa i symboliczna Mila Niepodległości. Już niebawem ruszą też zapisy na wirtualną edycję biegu! 

7

Kultowy bieg w Warszawie 

Bieg Niepodległości to must have dla wszystkich warszawskich pasjonatów biegania. Wydarzenie co roku cieszy się dużą frekwencją – w ubiegłej odsłonie dystans 10 kilometrów pokonało 9 tysięcy biegaczy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 13 tysięcy zawodników! Cała impreza jest pełna symboli– start biegu tradycyjnie nastąpi o godzinie 11:11, wcześniej wszyscy wspólnie odśpiewają hymn Polski oraz utworzą ogromną biało-czerwoną flagę dzięki ubranym czerwonym i białym koszulkom. Wyjątkowa jest także atmosfera i oprawa biegu,  związana z celebrowaniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

4

Każdy znajdzie coś dla siebie 

Oprócz tradycyjnego biegu na 10 km przewidziany jest także nordic walking na dystansie 6,5 km. Organizatorzy 33. Biegu Niepodległości w Warszawie zapraszają na to wydarzenie również młodsze pokolenie. Na szczególnym dystansie 1918 metrów rozegrana zostanie Mila Niepodległości, a będą mogły wziąć w niej udział dzieci w wieku od 10 do 14 lat. 

Już niebawem zostaną uruchomione zapisy na wirtualną edycję biegu – zatem świętować będą mogli wszyscy ci, którym nie uda się być z nami tego dnia w Warszawie. 

5

Trasa biegu 

Trasa Biegu Niepodległości jest idealna dla tych, którzy chcą ustanowić swój rekord życiowy – jest szybka, a powierzchnia płaska. Listopadowe wydarzenie to znakomita okazja do sprawdzenia swojej formy na zakończenie sezonu i jednocześnie uczczenia ważnej dla Polski rocznicy. 

Linia startu i mety wszystkich konkurencji, tradycyjnie już, będzie znajdować się na Alei Jana Pawła II na wysokości ul. Stawki. Biegacze będą przemieszczać się Aleją Jana Pawła II w kierunku południowym do Alei Niepodległości. Nawrotka nastąpi na wysokości ul. Rakowieckiej. Trasa wiedzie przez wyłączone z ruchu samochodowego arterie i daje uczestnikom możliwość podziwiania stolicy z innej niż, na co dzień perspektywy. Wyjątkowe przeżycie na wyjątkową – patriotyczną rocznicę.

3

Zapisz się – świętuj odzyskanie niepodległości razem z nami!

Rejestracja na wszystkie wydarzenia odbywa się przez stronę:  https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ 

Pakiety startowe odebrać będzie można w Biurze Zawodów  w dniach: 

  • 8 listopada 2023 (środa)
  • 9 listopada 2023 (czwartek)
  • 10 listopada 2023 (piątek)

Uwaga! W dniu Biegu – w sobotę Biuro Zawodów nie będzie czynne! Tego dnia swoje numery odbiorą (w godzinach 8:00 – 10:00) jedynie Uczestnicy spoza Warszawy.

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą imprezą należącą do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na wydarzenia zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/ 

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com 

8

***

Fundacja “Maraton Warszawski” jest największym polskim organizatorem biegów masowych i spadkobiercą najstarszego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie imprezy cykliczne jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden – Maraton Sztafet i inne. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć”, biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl. W tym roku obchodzi 20-lecie powstania.

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”

Magda Skrocka

+48 510 281 438 

magda.skrocka@maratonwarszawski.com 

Partner of Promotion

Konrad Toporowicz

Account Executive

k.toporowicz@partnersi.com.pl

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
RUNGDN pazdziernik fullHD

#RUNGDN Orunia i Hevelianum – mocne zakończenie gdańskiego cyklu biegów!

Następne
Czyż można wymarzyć sobie lepsze warunki do testów Salomon Thundercross?

Salomon Thundercross w starciu z Tatrami i… szeroką stopą

Powiązane artykuły

ponad 7100 biegaczy w pierwszej kolejce cyklu city trail 02
Czytaj dalej

Ponad 7100 biegaczy w pierwszej kolejce cyklu CITY TRAIL

4893 dorosłych i 2233 dzieci – tak przestawia się frekwencja w pierwszych dziesięciu biegach Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w edycji 2019/2020. W zawodach wystartowało aż 25 medalistów i medalistek mistrzostw Polski. Druga seria tego ogólnopolskiego cyklu rusza już 2 listopada.
tutaj wszystko jest mozliwe tak sie biega w garwolinie 04
Czytaj dalej

Tutaj wszystko jest możliwe! Tak się biega w Garwolinie

10 km. Atmosfera jest gorąca – i zazwyczaj chodzi nie tylko o zagrzewających do walki kibiców. Raz po górkę, raz z górki. Niby łatwo nie jest, a życiówki sypią się jak z rękawa. Szczególnie, jeśli do celu prowadzi Cię pozytywnie zakręcony pacemaker. Przeczytajcie relację Dawida i przekonajcie się, że warto pobiec 18 czerwca w Garwolinie!