fbpx
zrobmy wielkie bum we wroclawiu bieg uniwersytetu medycznego juz we wrzesniu 01

Zróbmy wielkie BUM we Wrocławiu! Bieg Uniwersytetu Medycznego już we wrześniu.

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od pięciu lat angażuje się w promocję zdrowego stylu życia, a także integruje środowiska biegaczy we Wrocławiu oraz jego okolicach.

Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od pięciu lat angażuje się w promocję zdrowego stylu życia, a także integruje środowiska biegaczy we Wrocławiu oraz jego okolicach. BUMWRO, czyli Bieg Uniwersytetu Medycznego jest atestowanym biegiem ulicznym (posiada atest PZLA) na dystansie 10 km: organizacja kolejnej edycji Biegu zaplanowana jest na 28.09.2019 r. Start i meta usytuowane będą przy ul. Borowskiej, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Udział w biegu na atestowanej trasie daje możliwość zmierzenia się z najlepszymi biegaczami, nie tylko w klasyfikacji OPEN, ale również w swoich kategoriach wiekowych. BUMWRO to wspaniała okazja do spotkań z innymi zawodnikami, integracji środowiska, porównania i poprawienia swoich wyników poprzez systematyczny trening. Zajęcie miejsca medalowego daje poczucie satysfakcji i spełnienia zawodnikowi, dla wielu jednak to przede wszystkim dobra zabawa – dla studentów, zwłaszcza studentów uczelni medycznej, jest to jasny przekaz, że promocja zdrowia i profilaktyka są tak samo ważne jak inne dziedziny medycyny.

Zapisy na BUMWRO 2019 >>>TUTAJ

W Biegu biorą udział także tandemy wózkowe z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami, środowiska biegaczy po przeszczepie narządów, leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich chorób aktywnie uprawiają sport.

BUMWRO wpisał się już w kalendarz imprez sportowych Wrocławia jako cykliczna impreza skierowana do wszystkich biegaczy, w tym także studentów i nauczycieli akademickich wszystkich uczelni. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza do startu wszystkie uczelnie wyższe, co potwierdza liczny udział w biegu rektorów wrocławskich uczelni, pracowników naukowych oraz studentów.

Jak co roku planujemy również inne atrakcje i rywalizacje sportowe w miasteczku biegowym. Będą to między innymi atrakcje dla dzieci, akcje promujące zdrowie oraz akcje profilaktyczne. Planujemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia.

Dzięki takim działaniom chcemy krzewić ideę pokonywania barier oraz wysiłku sportowego bez granic i dla każdego. Ponadto, w trakcie imprezy organizowana jest zbiórka na cele charytatywne.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
1mila w warszawie wielkie swieto biegania po biezni za nami 01

1MILA w Warszawie. Wielkie święto biegania po bieżni za nami!

Następne
nowa odslona boosta stworzona dla miejskich biegaczy pulseboost hd 01

Nowa odsłona BOOSTA stworzona dla miejskich biegaczy: Pulseboost HD

Powiązane artykuły

zgarnij kod na 20 rabatu w sklepie nike 04
Czytaj dalej

Zgarnij kod na 20% rabatu w sklepie Nike!

Wiosna poczyna sobie coraz śmielej. Zmiany nie dotyczą tylko przyrody, lecz także cen odzieży biegowej Nike. Przygotowujesz się do biegowej wiosny? Przed Tobą poważne biegowe wyzwania? Mamy coś dla Ciebie!
gorce ultra trail to pierwszy bieg ultra przez cale gorce 03
Czytaj dalej

Gorce Ultra-Trail to pierwszy bieg ultra przez całe Gorce

Najwyższy czas - można by powiedzieć - bo pasmo górskie rozciągające się między Rabką a Krościenkiem jest wyjątkowo ciekawe, a przy tym mało spenetrowane przez biegaczy. Długie łagodne grzbiety, widokowe polany pasterskie, bogata kultura i dogodne położenie, dokładnie pomiędzy Krakowem a Tatrami. Do tego najlepiej zachowane w naszym kraju pozostałości tradycji wołoskich, tajemnicze historie z czasów II wojny światowej i coraz lepiej rozwijająca się infrastruktura turystyczna (wieże widokowe, sieć ścieżek i dróg górskich idealnych dla biegaczy) - oto czym są Gorce.