Bieg Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu od pięciu lat angażuje się w promocję zdrowego stylu życia, a także integruje środowiska biegaczy we Wrocławiu oraz jego okolicach. BUMWRO, czyli Bieg Uniwersytetu Medycznego jest atestowanym biegiem ulicznym (posiada atest PZLA) na dystansie 10 km: organizacja kolejnej edycji Biegu zaplanowana jest na 28.09.2019 r. Start i meta usytuowane będą przy ul. Borowskiej, na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Udział w biegu na atestowanej trasie daje możliwość zmierzenia się z najlepszymi biegaczami, nie tylko w klasyfikacji OPEN, ale również w swoich kategoriach wiekowych. BUMWRO to wspaniała okazja do spotkań z innymi zawodnikami, integracji środowiska, porównania i poprawienia swoich wyników poprzez systematyczny trening. Zajęcie miejsca medalowego daje poczucie satysfakcji i spełnienia zawodnikowi, dla wielu jednak to przede wszystkim dobra zabawa – dla studentów, zwłaszcza studentów uczelni medycznej, jest to jasny przekaz, że promocja zdrowia i profilaktyka są tak samo ważne jak inne dziedziny medycyny.

Zapisy na BUMWRO 2019 >>>TUTAJ

W Biegu biorą udział także tandemy wózkowe z niepełnosprawnymi dziećmi i ich opiekunami, środowiska biegaczy po przeszczepie narządów, leczonych z powodu raka czy też kobiet po usunięciu piersi, którzy pomimo swoich chorób aktywnie uprawiają sport.

BUMWRO wpisał się już w kalendarz imprez sportowych Wrocławia jako cykliczna impreza skierowana do wszystkich biegaczy, w tym także studentów i nauczycieli akademickich wszystkich uczelni. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zaprasza do startu wszystkie uczelnie wyższe, co potwierdza liczny udział w biegu rektorów wrocławskich uczelni, pracowników naukowych oraz studentów.

Jak co roku planujemy również inne atrakcje i rywalizacje sportowe w miasteczku biegowym. Będą to między innymi atrakcje dla dzieci, akcje promujące zdrowie oraz akcje profilaktyczne. Planujemy zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę zdrowego trybu życia, regularnych badań profilaktycznych oraz świadomości pozytywnego wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie i jakość życia.

Dzięki takim działaniom chcemy krzewić ideę pokonywania barier oraz wysiłku sportowego bez granic i dla każdego. Ponadto, w trakcie imprezy organizowana jest zbiórka na cele charytatywne.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>