fbpx
zapraszamy do udzialu w xviii polmaratonie dookola jeziora zywieckiego o puchar starosty zywieckiego 01

Zapraszamy do udziału w XVIII Półmaratonie Dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”

Na chwilę obecną już ponad 1448 zawodników zgłosiło się do udziału w XVIII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech.

Na chwilę obecną już ponad 1448 zawodników zgłosiło się do udziału w XVIII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 2 kwietnia 2017 r. padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy numer startowy, pamiątkowy medal, koszulkę techniczną lub ręcznik, oraz gorący posiłek i napoje. Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu firmę „Żywiec Zdrój”. Wśród licznych atrakcji przewidziano konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym, odżywkami dla sportowców itp.

zapraszamy-do-udzialu-w-xviii-polmaratonie-dookola-jeziora-zywieckiego-o-puchar-starosty-zywieckiego-03

W tym roku po raz pierwszy Organizator przewidział strefy startowe, w każdej z tych stref przewidziany został udział pacemakera.

 • Strefa „Elita”; czas do 1:20:00
 • Strefa I; czas od 1:20:00 do 1:40:00
 • Strefa II; czas od 1:40:00 do 2:00:00
 • Strefa III; czas powyżej 2:00:00

Po wystrzale startera uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy. 

zapraszamy-do-udzialu-w-xviii-polmaratonie-dookola-jeziora-zywieckiego-o-puchar-starosty-zywieckiego-02

Dodatkową atrakcją dla przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata zawodników będą niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu. Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy dodatkowa premia.

zapraszamy-do-udzialu-w-xviii-polmaratonie-dookola-jeziora-zywieckiego-o-puchar-starosty-zywieckiego-04

Jednocześnie Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

Do cyklu oprócz Półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:

 • Bieg na Grojec (22 kwietnia godz.11.00),
 • Bieg na Żar (24 czerwca godz. 11.30) ,
 • Bieg na szczyt Pilska (16 lipca 11.00) oraz
 • Bieg na szczyt Rysianki (3 września godz.11.00),

Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu. Zachęcamy również do wzięcia udziału w Pucharze Beskidów w biegach ulicznych w roku 2017 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

 • 2.04.2017 r. XVIII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/                   
 • 23.04.2017 r. 9. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/                                                      
 • 28.05.2017 r. 25. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
znamy trase 12 edycji polmaratonu warszawskiego 01

Znamy trasę 12. edycji Półmaratonu Warszawskiego

Następne
spotkajmy sie w raszynie juz 09 04 2017 01

Tęsknisz za wiosną? Przywitaj ją z nami w Raszynie!

Powiązane artykuły

ii skierniewicki bieg im edmunda jaworskiego 01
Czytaj dalej

II Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego

W niedzielę 3 września br. odbędzie się druga edycja Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego na dystansie 10 km, na trasie atestowanej przez PZLA. Wydarzenie organizowane jest w hołdzie uznanemu trenerowi lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych.