fbpx
za niecale dwa tygodnie rusza 7 samsung polmaraton 01

Za niecałe dwa tygodnie rusza 7. Samsung Półmaraton

Za niecałe dwa tygodnie w Szamotułach rozegrany zostanie 7. Samsung Półmaraton. Na starcie stanie blisko 1500 uczestników. Kandydatów do laurów jest sporo. Na liście startowej imprezy znajdujemy m.in. Marcina Fehlaua – najlepszego Polaka ubiegłorocznego PKO Poznań Maratonu. Rekord życiowy zawodnika wynosi 1:04.36 i ustanowiony został w 2003 roku.

Za niecałe dwa tygodnie w Szamotułach rozegrany zostanie 7. Samsung Półmaraton. Na starcie stanie blisko 1500 uczestników. Kandydatów do laurów jest sporo. Na liście startowej imprezy znajdujemy m.in. Marcina Fehlaua – najlepszego Polaka ubiegłorocznego PKO Poznań Maratonu. Rekord życiowy zawodnika wynosi 1:04.36 i ustanowiony został w 2003 roku.

Do biegu zgłoszony jest też doświadczany Adam Draczyński – brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie z 2008 roku. Najlepszy wynik w karierze biegacza z Nowej Soli osiągnięty został siedem lat temu i wynosi 1:03:42. Do walki o podium włączyć się powinien też zwycięzca tegorocznego Półmaratonu Marzanny – Piotr Mielewczyk. Rekord życiowy tego zawodnika wynosi 1:09.13 z 2016 roku. Grono faworytów uzupełnia Ukrainiec Sergiej Fiskowicz, którego rekord życiowy wynosi 1:04:43. Na starcie pojawi się również najszybszy Polak 44. BMW Berlin Marathonu Jakub Szymankiewicz (2:23:35) – awizują gospodarze.

W rywalizacji kobiet wystąpi olimpijka z Rio – Mołdawianka Lillia Fiskowicz, która w zeszłym roku w Krakowie uzyskała czas 1:13:02, zajmując trzecie miejsce. Na koncie ma też wiele zwycięstw z wolniejszymi wynikami. Plany Fiskowicz chce pokrzyżować rodaczka Olesia Smowczenko, czwarta zawodniczka tegorocznego Konspol Półmaratonu w Krynicy Zdroju (z rezultatem 1.23:05). Nie bez szans na wysokie miejsc jest też zawodniczka Warszawianki Anna Łapińska. Jej rekord życiowy wynosi 1:18:38 z 2016 roku. W poprzedniej edycji Samsung Półmaratonu zajęła trzecią pozycję. Teraz z pewnością będzie poprawić swoją lokatę.

Rekord imprezy należy do Ukraińca Sergieja Okseniuka – 1:04:43. Wśród kobiet najlepszy wynik należy do Białorusinki Aleksandy Duliby – 1:17:27. Oba wyniki padły w 2012 roku. W poprzedniej edycji półmaratonu zwyciężył Łukasz Kujawski z czasem 1:07:03 oraz Ukrainka Tatiana Rybalczenko 1:19:09. Najwięcej wygranych, bo aż trzy na koncie ma Damian Kabat (2013-2015).

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
przygotowania do anwil polmaraton wloclawek weszly na ostatnia prosta 02

Przygotowania do ANWIL Półmaraton Włocławek na ostatniej prostej

Następne
rozgrzewka przed startem zrob to dobrze 01

Rozgrzewka przed startem - zrób to dobrze

Powiązane artykuły

decathlon zostal partnerem technicznym biegu dookola zoo 01
Czytaj dalej

Decathlon został partnerem technicznym Biegu Dookoła ZOO

Decathlon został partnerem technicznym Biegu Dookoła ZOO, który odbędzie się 27 kwietnia w Warszawie. W ramach współpracy Decathlon zorganizuje także piknik rodzinny w Parku Praskim, a ponadto przeprowadzi akcję promocyjną imprezy w wybranych sklepach sieci w Warszawie.
liga biegow gorskich dare2b wybierz swoj bieg 01
Czytaj dalej

​Liga Biegów Górskich Dare2b – wybierz swój bieg

Bieganie bieganiu nierówne. Jedni wolą rekreacyjne truchtanie po parku, inni realizują skrupulatnie ambitne plany treningowe swoich trenerów, są tacy, co wolą bieganie po asfalcie i zaliczanie kolejnych rekordów życiowych w maratonach. Jest też spora grupa zapaleńców, którzy kochają biegać upaprani w błocie, w przemoczonych butach, przepoconych wiatrówkach, w deszczu, czasem śniegu, z plecakami na plecach, z pełnym bukłakiem wody i zapasem żeli oraz wszelakich dóbr potrzebnych na cały dystans – to biegacze górscy, dla których bardziej niż osiągnięty na mecie czas ma znaczenie pokonane przewyższenie i dystans.