fbpx
wroclawskie biegi pelne nowosci muzyki i turystow 04

Wrocławskie biegi pełne nowości – muzyki i „turystów”.

Tegoroczny 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 34. PKO Wrocław Maraton będą wyróżniać się nie tylko – jak co roku – wyjątkowym klimatem i przyjazną atmosferą. Organizatorzy przygotowali atrakcje …

Tegoroczny 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton i 34. PKO Wrocław Maraton będą wyróżniać się nie tylko – jak co roku – wyjątkowym klimatem i przyjazną atmosferą. Organizatorzy przygotowali atrakcje dodatkowe, które doskonale współgrają z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury, którą Wrocław stał się w 2016 r. Czego dokładnie mogą spodziewać się uczestnicy półmaratonu i maratonu w Stolicy Dolnego Śląska?

Przede wszystkim – muzyki na żywo! Przy trasie 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu znajdzie się kilkanaście punktów, w których niewielkie, kilkuosobowe zespoły zagrają klasyczne utwory. To wszystko dzięki współpracy z Narodowym Forum Muzyki. Wiemy, że takie punkty będą nie tylko atrakcją dla samych biegaczy, ale i dla kibiców. Liczymy na to, że wzdłuż trasy biegu tak naprawdę odbędzie się ponad dziesięć niepowtarzalnym koncertów, będących jednocześnie częścią Półmaratonu – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu.

[youtube]T3tjTjwkBX0[/youtube]

Oprócz wrażeń dźwiękowych, półmaratończycy napotkają także wyjątkową wizualizację – jeden z wrocławskich akademików, „Kredka” zmieni się w gigantyczny, kilkunastopiętrowy wyświetlacz, znany z Projektu P.I.W.O.! Dzięki specjalnym, świecącym urządzeniom w pokojach i jednostce sterującej, okna budynku staną się pikselami, tworzącymi wielki ekran, na którym przedstawiane będą animacje związane z biegiem i nie tylko. 

wroclawskie-biegi-pelne-nowosci-muzyki-i-turystow-01

Zarówno podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, jak i 34. PKO Wrocław Maratonu znajdzie się i coś dla osób, które nie nastawiają się na jak najlepszy wynik, a na pokonanie całej trasy w trochę wolniejszym, tempie. Podczas większości biegów długodystansowych, spora część uczestników nie chce bić rekordów – jedynie sprawdzić się i po prostu ukończyć trasę. Z myślą i nich przygotowaliśmy „grupę turystyczną” – tłumaczy Dyrektor Gęstwa. Pacemakerzy prowadzący najwolniejszą ekipę (2 i pół godziny w półmaratonie i 5 godzin w maratonie) będą jednocześnie przewodnikami! Opowiedzą o historii miasta i mijanych miejscach w sposób barwny, nawiązując do najciekawszych wydarzeń z ponad tysiącletnich dziejów Stolicy Dolnego Śląska. Dzięki sprzętowi nagłośnieniowemu nawet grupa licząca 500 osób, będzie miała okazję „zwiedzać w biegu”.

wroclawskie-biegi-pelne-nowosci-muzyki-i-turystow-02

Po raz kolejny, medale wrocławskich biegów będą układać się w większą całość. Za ukończenie 3. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu biegacze otrzymywali trofeum w kształcie wrocławskiego krasnala, za maraton – okrągły medal z miejscem na krasnala. Tym razem, uczestnicy będą mogli skompletować jeszcze większe trofea. Aż 4 medale będą elementami całości. Za ukończenie półmaratonu i maratonu sportowcy otrzymają charakterystyczne figury przestrzenne – związane ze Stolicą Dolnego Śląska. Po przebiegnięciu obu wrocławskich biegów także w 2017 roku, biegacze otrzymają pamiątkową paterę z zarysem Wrocławia z miejscami przeznaczonymi na przestrzenne medale.

wroclawskie-biegi-pelne-nowosci-muzyki-i-turystow-03

W tym roku, po raz pierwszy w historii, 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton wejdzie w skład Korony Półmaratonów Polski. 34. PKO Wrocław Maraton razem z Biegiem Piastów stworzą Koronę Dolnego Śląska w Maratonach – każdy, kto ukończy w tym samym roku bieg na królewskim dystansie ulicami Wrocławia i najdłuższy bieg narciarski z Polany Jakuszyckiej, otrzyma pamiątkową statuetkę. Korona będzie mieć swoje klasy, zależnie od uzyskanego czasu (łącznie), od diamentowej, po brązową (w sumie pięć progów).

Dzięki wyjątkowym atrakcjom, a także – lub może przede wszystkim – wyjątkowej atmosferze wrocławskie biegi cieszą się sporym zainteresowaniem. Pierwszy tysiąc uczestników zgłosił się do udziału w 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie już pierwszego dnia zapisów! Pod koniec lutego liczba chętnych przekroczyła już 8000 osób. W 2016 r. oba biegi „urosną” w porównaniu do ubiegłego roku – w Maraton może wziąć udział nawet 6500 osób (w 2015r. na mecie stawiło się 4700 biegaczy), w Półmaratonie do 9000 chętnych (w 2015 – prawie 7000).

Do udziału w biegach można zapisać się na stronach www.pol.wroclawmaraton.pl i www.wroclawmaraton.pl. 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton startuje 18. Czerwca, zaś 34. PKO Wrocław Maraton – 11. września. 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
kontuzje sprawdz jak ich uniknac stosujac opaski kompresyjne compressport 01

Kontuzje? Sprawdź, jak ich uniknąć stosując opaski kompresyjne Compressport

Następne
tanie bieganie ubior biegowy od stop do glow bez rujnowania kieszeni mozna mozna 11

Tanie bieganie – ubiór biegowy od stóp do głów bez rujnowania kieszeni

Powiązane artykuły

marton lubelski wiecej niz maraton
Czytaj dalej

Marton Lubelski – więcej niż maraton

Lubelska edycja biegu maratońskiego to niezwykła wydarzenie na biegowej mapie Polski. W swej krótkiej, bo niespełna trzyletniej historii Lublin na trwałe wszedł do kalendarza najważniejszych imprez...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM