fbpx
w sercu miasta stanela galeria i zegar odliczajacy czas do startu 40 pzu maratonu warszawskiego 04

W sercu miasta stanęła galeria i zegar odliczający czas do startu 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

Fundacja „Maraton Warszawski” rozpoczęła wielkie odliczanie do jubileuszowego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął zegar, który pokazuje czas dzielący nas od wystrzału dającego sygnał do startu. Otworzono też plenerową wystawę zdjęć z pierwszych edycji Wielkiego Biegu.

Fundacja „Maraton Warszawski” rozpoczęła wielkie odliczanie do jubileuszowego 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie stanął zegar, który pokazuje czas dzielący nas od wystrzału dającego sygnał do startu. Otworzono też plenerową wystawę zdjęć z pierwszych edycji Wielkiego Biegu.

w-sercu-miasta-stanela-galeria-i-zegar-odliczajacy-czas-do-startu-40-pzu-maratonu-warszawskiego-01

40. PZU Maraton Warszawski coraz bliżej

Zawodnicy są w trakcie ostatnich przygotowań do najważniejszego polskiego wydarzenia w biegowym kalendarium, organizatorzy dopinają szczegóły wydarzenia, a stojący w samym sercu miasta zegar odlicza czas do startu maratonu. Zegar otwiera galerię, która przedstawia najciekawsze zdjęcia związane z początkami Wielkiego Biegu. Wśród zdjęć umieszczonych w galerii pod PKiN znajduje się też też fotografia wyjątkowa.

w-sercu-miasta-stanela-galeria-i-zegar-odliczajacy-czas-do-startu-40-pzu-maratonu-warszawskiego-02

W 81’ przyjechała sensacja biegu, Amerykanka Cindy Wuss. Jedyna kobieta zza granicy! Pojechałem z kolegą samochodem w trasę. Wysiadłem i zobaczyłem moment, jak prawdopodobnie żegnała się z grupką, z którą biegła. Udało mi się zrobić zdjęcie i w poniedziałek chciałem je zawieść na konkurs stowarzyszenia dziennikarzy sportowych AIPS w Strasburgu. Pech chciał, że w niedzielę ogłoszono stan wojenny. Poszedłem na pocztę, a tam wojsko, które nie pozwoliło mi paczki wysłać. Takie dostali dyrektywy. Poszedłem wtedy do Ministerstwa Łączności. Przyszedł porucznik, tłumaczyłem, że to będzie dobre dla wizerunku, ale nic do niego docierało. W końcu po dwóch tygodniach udało się. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy Sportowych wywalczył tą wysyłkę. I dobrze się stało. Gdy wychodziłem z rozprawy Jana Józefa Lipskiego, podbiegli do mnie koledzy z radia i telewizji i mówią: Leszek, wygrałeś konkurs! – wspomina Leszek Fidusiewicz, autor większości zdjęć w galerii pod Pałacem Kultury.

w-sercu-miasta-stanela-galeria-i-zegar-odliczajacy-czas-do-startu-40-pzu-maratonu-warszawskiego-05

Warto przy tej okazji wspomnieć, że organizatorzy maratonu w tym roku szczególnie mocno nawiązują do historii i tradycji biegu, który odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. Maraton znów wróci do niezwykłej formuły łączącej sport i sztukę. Tak, jak cztery dekady temu, najlepsi zawodnicy z naszego kraju – biegacze, biegaczki i wózkarze, otrzymają na mecie dzieła młodych polskich artystów.

Zależy nam bardzo na tym, by jubileusz Maratonu Warszawskiego wydobył to wszystko, czym przez czterdzieści lat ten bieg się charakteryzował – nowatorstwo, niesztampowe podejście, ale też wielki szacunek dla przeszłości i tradycji – powiedział Marek Tronina.

40. PZU Maraton Warszawski rozpocznie się już 30 września o godzinie 9:00. Nadano już 8000 numerów startowych, a liczba osób zapisujących się do udziału w maratonie ciągle rośnie. Obok głównego biegu, odbędą się także zawody na dystansie 5 km – T- Mobile Bieg na Piątkę i Sztafeta Maratońska. W przeddzień Wielkiego Biegu, pod Pałacem Kultury i Nauki, najmłodsi amatorzy sportu wezmą udział w Mini Maratonie Niepodległości (dystanse od 100 do 1918 metrów).

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
wazna informacja dla biegnacych w polmaratonie dwoch mostow zmiana trasy 04

Ważna informacja dla biegnących w Półmaratonie Dwóch Mostów - zmiana trasy!

Następne
bieg na kopiec powstania warszawskiego w holdzie bohaterom 02

Bieg na Kopiec Powstania Warszawskiego - w hołdzie bohaterom

Powiązane artykuły

dar serca w ramach orlen warsaw marathon 02
Czytaj dalej

Dar Serca w ramach ORLEN Warsaw Marathon

Jeśli u dziecka zdiagnozowano poważną chorobę, zmienia się życie całej jego rodziny. Przyjemności, które dawniej uważano za naturalne znikają z codziennego życia, a centralne miejsce zajmują odtąd niepokój, strach i ból. Taka sytuacja hamuje psychofizyczny rozwój dziecka, utrudnia jego relacje z rówieśnikami i sprawia, że jego przyjaciele nie potrafią go zrozumieć.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM