Roman Polko pobiegnie w Wizz Air Katowice Half Marathon 2018!

Wśród wielu wydarzeń na biegowej mapie Polski pojawiła się właśnie nowa impreza, która ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu ogólnopolskich wydarzeń sportowych, a także przyciągać co roku do Katowic, samego serca Śląska, kilka tysięcy miłośników biegania.  

Mowa tu o Wizz Air Katowice Half Marathon, którego pierwsza edycja odbędzie się już 10 czerwca 2018 roku w Katowicach. Wydarzenie to organizowane jest przy równym i pełnym współpracy zaangażowaniu trzech podmiotów: linii lotniczych Wizz Air, miasta Katowice, oraz Fundacji „Cała Naprzód”.

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcie to zawróci w głowie nie tylko biegaczom, ale i oczaruje mieszkańców, a także zintegruje różne społeczności w duchu sportowego zaangażowania. Co Wizz Air Katowice Half Marathon ma do zaoferowania uczestnikom i kibicom? Przede wszystkim biegi w samym sercu Śląska: 21,097 km, 5 i 10 km, Nordic Walking (5 km), bieg sztafetowy (4 x 5 km), biegi dla dzieci (200 m, 400 m, 800 m).

roman-polko-pobiegnie-w-wizz-air-katowice-half-marathon-2018-01

Z wielką dumą i zaszczytem informujemy, że ambasadorem Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 został gen. Roman Polko! Generała dywizji Wojska Polskiego, oficera dyplomowanego wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych, doktora nauk wojskowych, dwukrotnego dowódcę elitarnej jednostki GROM na pewno spotkacie 10 czerwca na trasie jedynego takiego biegu w sercu Śląska!

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Ale Wizz Air Katowice Half Marathon to nie tylko bieganie i sportowa rywalizacja, to także szereg imprez i wydarzeń towarzyszących, z których skorzystać będą mogli sami biegacze, ale też kibicie i mieszkańcy Katowic, a także okolicznych miast. W tym dniu bowiem w okolicach katowickiego Spodka odbędzie się wielki rodzinny, sportowo-rekreacyjny piknik. Będą atrakcje dla dzieci, koncerty, strefy relaksu i wiele innych.

Wygląda na to, że już 10 czerwca br. w Katowicach będziemy świadkami i uczestnikami wydarzenia biegowego na najwyższym światowym poziomie. Wciąż można dołączyć do Wizz Air Katowice Half Marathon i stać się częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia, do czego w imieniu organizatorów zachęcamy – zapisy TUTAJ. Warto pobiec przez samo serce Śląska!