RESO Suwałki 10,5 – czyli bieg z klimatem nie do podrobienia

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Północno-wschodnia Polska powoli przestaje być już białą plamą na biegowej mapie naszego kraju, a to m.in. za sprawą imprez biegowych, które organizowane są w tym regionie. Jedną z nich jest RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli suwalski festiwal biegów, którego pierwsza edycja odbyła się 2016 r.

Zgodnie z przyjętą strategią miejskie święto biegania w Suwałkach odbywa się w pierwszą sobotę po święcie Bożego Ciała, a więc zawsze jest to długi weekend.

Skąd taki pomysł?

Suwałki położone są w jednym z najpiękniejszych regionów Polski, czyli na Suwalszczyźnie. Miejsce niezwykłe! Polodowcowy krajobraz z licznymi jeziorami rozdzielonymi pagórkami i lasami sprawia, iż o Suwalszczyźnie mówi się „kraina piękna jak baśń”. Dlaczego? Bo każdy widok to gotowa pocztówka. Przyjeżdżając
w długi czerwcowy weekend do Suwałk macie możliwość delektowania się tymi pięknymi widokami i niezwykłą magią otaczającej Suwałki przyrody. Dlatego warto tutaj przyjechać na dłużej. Najbliższa okazja już 2 czerwca, bo właśnie wtedy odbędzie się trzecia edycja RESO Suwałki 10,5.

reso-suwalki-10-5-czyli-bieg-z-klimatem-nie-do-podrobienia-03

A teraz słów kilka o samej imprezie

Suwalskie zawody to trzy konkurencje: „Suwalskie debiuty” (3,5 km), „Pogodne Suwałki Team” (bieg sztafetowy 3 x 3,5 km) oraz bieg główny, czyli „Suwalska ćwiartka” (ćwierćmaraton – 10,5 km). Oczywiście do tego należy dodać „Biegi pełne energii” (biegi dla dzieci) i „Suwałki Marsz!” czyli nordic walking, który odbywa się z myślą o aktywnych seniorach.

Dzień później (3 czerwca) o godz. 9:00 odbędzie się „Bieg na Wyspę”, czyli happening, którego głównym celem jest promocja biegania. W niedzielny poranek suwalscy biegacze oraz uczestnicy tegorocznej RESO Suwałki 10,5 wezmą udział w symbolicznym biegu, który zakończą śniadaniem na urokliwej wyspie na Zalewie Arkadia.

Link do zapisów TUTAJ.  

Finisz w hollywoodzkim stylu

Warto dodać, że „Suwalska ćwiartka”, to prawdopodobnie jedyny ćwierćmaraton w Polsce, który posiada atest PZLA. Jednak powodów dla których – z punktu widzenia biegacza – warto wziąć udział tej imprezie jest znacznie więcej. Przede wszystkim to oryginalna formuła zawodów. Czerwony dywan, świetlne iluminacje, błysk fleszy i brawa publiczności. Tak właśnie wygląda finisz głównego biegu RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Uczestnicy poprzednich edycji zgodnie przyznają, że ten bieg ma „klimat nie do podrobienia”. I nie jest to nadużyciem! Bo czy kiedykolwiek braliście udział w biegu, w którym ostatnie metry pokonujecie w prawdziwie hollywoodzkim stylu? I ten medal…naprawdę wyjątkowy. Organizator biegu, którym jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, od samego początku stawia na jakość. Dlatego też medale otrzymywane na mecie w Suwałkach są unikalne i zdecydowanie wyróżniają się spośród innych pamiątek otrzymywanych podczas zawodów, które odbywają się nad Wisłą.

reso-suwalki-10-5-czyli-bieg-z-klimatem-nie-do-podrobienia-04

Do udziału w biegu kuszą też regionalne specjały takie jak słynne suwalskie sękacze, mrowiska i kartacze. Biegacze z pewnością znajdą je w pobiegowym bufecie. W tym roku w dniach 1-2 czerwca w Suwałkach odbywają się także Mistrzostwa Polski w Wielobojach oraz Mistrzostwa Polski Sztafet. A zatem Ci wszyscy, którzy przyjadą do Suwałk, będą mieli okazję oglądać rywalizację najlepszych polskich „stadionowych” biegaczy.

Jednak głównym powodem dla którego warto wziąć udział w biegu, to fakt, iż odbywa się on w Pogodnych Suwałkach, w miejscu z niezwykle pozytywną energią, w której zawsze panuje pogoda ducha a z życzliwością mieszkańców można spotkać się w każdym zakątku miasta. Doświadczył tego każdy, kto odwiedził Suwałki.