fbpx
plan na koniec czerwca szybkie 10 km w zielonym uzdrowisku juz niedlugo iii bieg konstancinski im piotra nurowskiego 07

Plan na koniec czerwca? Szybkie 10 km w zielonym Uzdrowisku. Już niedługo III Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego!

Startujący 25 czerwca br. w godzinach 10:00 – 11:30 Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego to impreza sportowa z wielkimi ambicjami i szlachetnym celem. Ma krzewić ideę zdrowego, aktywnego życia, będąc jednocześnie hołdem złożonym mieszkańcowi Konstancina, prezesowi PKOl Piotrowi Nurowskiemu. Dwukrotny prezes PZLA zginął w katastrofie smoleńskiej.

Startujący 25 czerwca br. w godzinach 10:00 – 11:30 Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego to impreza sportowa z wielkimi ambicjami i szlachetnym celem. Ma krzewić ideę zdrowego, aktywnego życia, będąc jednocześnie hołdem złożonym mieszkańcowi Konstancina, prezesowi PKOl Piotrowi Nurowskiemu. Dwukrotny prezes PZLA zginął w katastrofie smoleńskiej. Wydarzenie organizowane przez DEM’a Promotion Polska oraz Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży ma nie tylko jednoczyć społeczność, ale też budować świadomość największych atutów Konstancina. Warto podkreślić, że Stowarzyszenie SSDiM co roku organizuje Czwartki Lekkoatletyczne w ponad 120 miastach w Polsce, dzięki czemu od początku swojej działalności aktywizowało już ponad milion dzieci!

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-05

To trzecia edycja biegu w Uzdrowisku Konstancin-Jeziorna. W poprzednim roku pakiety startowe odebrało 700 zawodników. Z początkiem czerwca br. zapisanych na bieg jest już ponad 600 biegaczy. Wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku osiągnięty zostanie limit zawodników wynoszący 990 miejsc. Czeka na Was niepowtarzalna, sportowo-rodzinna atmosfera. Uczestnicy pragnący zrobić życiowe wyniki mają ku temu bardzo dobre możliwości. Trasa na dystansie 10 km jest płaska, atestowana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Zielone tereny Konstancina skutecznie chronią przed słońcem. Biegnący rekreacyjnie będą mogli podziwiać okoliczną przyrodę oraz zabytkowe wille. Dzięki przyjaznej postawie mieszkańców miasteczka polewających biegaczy wodą ze swoich ogródków na trasie czekać będzie pozytywna energia. W połowie dystansu oraz na mecie zlokalizowane będą punkty z wodą sponsorowane przez Żywiec Zdrój. Gorące głowy schłodzą kurtyny wodne, przygotowane przez dzielnych Strażaków z Konstancina i okolic. W przypadku upałów pojawi się dodatkowy punkt z wodą. Ważne jest to, by nie tylko pić wodę, ale też się nią polewać, by zabezpieczyć organizm przed przegrzaniem.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-11

Do startu zachęcają nagrody, które co roku są bardzo atrakcyjne. W trzech kategoriach jest w sumie 48 miejsc nagradzanych. Głównym fundatorem jest Sponsor Strategiczny firma PLUS, która już trzeci raz wspiera organizację wydarzenia i wystawia swoją firmową drużynę do startu. Pojawią się także nagrody od Partnera Biegowego – Orlen Warsaw Marathon, w postaci toreb sportowych marki Asics. W gronie sportowych gadżetów są vouchery od Partnera Strategicznego – Biegacza+Sklep Biegowy. Pojawią się wartościowe karnety na basen od Partnera Strategicznego CKR oraz vouchery na weekendowy pobyt dla dwojga od Partnera wydarzenia Dworu Konstancin. Sponsor imprezy  Sokółka Okna i Drzwi ufundował dla biegaczy odblaskowe buffy, które na pewno przydadzą się w bieganiu po zmroku. W związku z promocją aktywnego trybu życia oraz propagowaniem idei dbania o zdrowie poprzez regularne badania i sport, pojawią się również nagrody od Partnera Strategicznego DuoLife-Moja Krew i od Fundacji Krewniacy. Również w tym roku imprezę wspiera Patron Honorowy – Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy, które jest w gronie fundatorów nagród.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-09

Pakiety startowe, jak zawsze w biegach cyklu Biegaj’MY z DEM’a, szykują się bardzo bogato. Na uczestników czekać będzie koszulka biegowa, numer startowy, bezpłatny posiłek regeneracyjny wydawany na podstawie talonu, batony BA! oraz batony Delecta od Partnera imprezy Bakalland, a także kosmetyk Adidas Adipure od Sponsora eventu COTY Inc.. W pakiecie standardowym znajdą się również bony rabatowe -20% na zakupy w SklepBiegacza+SklepBiegowy, a także bony rabatowe -20% na regenerację w Kriokomorze CKR oraz voucher na masaż na suchym łóżku wodnym umożliwiający wejście na drugi zabieg z rabatem -50%. Wszystko zapakowane w specjalne worki biegowe sponsorowane przez firmę PLUS. W biurze zawodów po odebraniu pakietu standard, otrzymacie również Smoothie od Purella Food! Oczywiście na każdego zawodnika czekać będzie medal na mecie. Zgodnie z tradycją kształt i materiał medalu pozostają bez zmian.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-06

Uczestnicy mają również możliwość zakupu pakietu startowego KREWNIAK, który zawiera cały pakiet startowy standard oraz dodatkową, tym razem bawełnianą, czerwoną koszulkę oraz butelkę chlorofilu, podpisane wskazaną grupą krwi. Kupując PAKIET KREWNIAKA wspierasz Fundację Honorowego Dawcy Krwi.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-10

Prowadzona będzie relacja na żywo przez głównego Patrona Medialnego POLSAT NEWS, który niezmiennie od pierwszej edycji towarzyszy zawodnikom. Dzięki transmisji w telewizji poczynania zawodników będą mogli śledzić przyjaciele i rodzina, którzy tego dnia nie będą w stanie kibicować swoim bliskim na miejscu. Po wydarzeniu pojawi się obszerna fotorelacja zdjęciowa oraz relacja wideo przygotowana przez Partnera CreateOne.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-01

W Konstancinie pojawią się znani i lubiani sportowcy oraz aktorzy reprezentujący firmę ATM Grupa, na co dzień znani z telewizyjnych produkcji. W poprzednich edycjach w wydarzeniu uczestniczyli Adam Małysz, Karol Strasburger, Paweł Skrzecz, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Marian Woronin, Michał Czernecki, Adam Adamonis, Mateusz Banasiuk, Julia Pogrebińska, Iwona Guzowska i wielu, wielu innych. W tym roku w gronie Ambasadorów startuje m.in. najszybszy na świecie biegacz Wings For Life Bartosz Olszewski oraz legendarny Polski Sprinter Marian Woronin, którego rekord Polski na 100 metrów od blisko 34 lat nadal nie jest pobity.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-02

Nową atrakcją III Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego będzie bezpłatny bieg dla dzieci w wieku 6 – 12 lat na dystansie 350 metrów, odbywający się w godzinach 11:45-12:15. Najmłodsi startują przed Amfiteatrem na szerokiej Alejce Parku Zdrojowego, a bieg zakończą w miejscu METY biegu dla dorosłych. Bieg nastawiony jest na zabawę i brak rywalizacji. Każde dziecko otrzyma na mecie słodkie upominki od Sponsorów i Partnerów wydarzenia. W biegu dla dzieci nie będzie pomiaru czasu. Zapisy prowadzone będą przez system data sport. Wystartować będą mogły tylko te dzieci, które otrzymają numer startowy w biurze zawodów, wydawane na podstawie podpisanego przez Rodzica/Opiekuna prawnego formularza oraz oświadczenia upoważniającego do start dziecka. Obowiązuje limit zapisów: 300. Poza biegiem dla dorosłych będą również atrakcje dla najmłodszych, w tym duże zabawki dmuchane.

plan-na-koniec-czerwca-szybkie-10-km-w-zielonym-uzdrowisku-juz-niedlugo-iii-bieg-konstancinski-im-piotra-nurowskiego-04

Jeżeli zastanawiasz się nad przyjazdem z daleka i szukasz atrakcyjnego noclegu, skorzystaj z oferty przygotowanej przez Partnera Wydarzenia – Hotel Dwór Konstancin. Po potwierdzeniu udziału w biegu (pokazując swoje imię i nazwisko na liście opłaconych zawodników) otrzymasz rabat o wartości -40% na nocleg w terminie 24-25 czerwca 2017. Rezerwacji dokonasz za pomocą strony internetowej lub dzwoniąc na recepcję. Pamiętaj, że dzwonisz w związku z ofertą przygotowaną dla zawodników startujących w Biegu Konstanciński im. Piotra Nurowskiego.

[youtube]vCZvB5JJ5PU[/youtube]

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Konstancina-Jeziorna Kazimierz Jańczuk, Urząd Marszałkowski Mazowsze, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki, Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy, Fundacja Krewniacy, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM.   

Zainteresowane osoby zapraszamy do rejestracji na stronie www.biegkonstancin.pl. Rejestracja online trwa do 21 czerwca br. lub do wyczerpania limitu miejsc.  Wydarzenie jest też dostępne i regularnie aktualizowane na Facebooku pod Tagiem: @BiegKonstancin. Do zobaczenia!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
medalistka z rio pobiegla dla niewidomych 01

Medalistka z Rio pobiegła dla niewidomych

Następne
skocznie narciarskie rowniez dla biegaczy 01

Skocznie narciarskie również dla biegaczy!

Powiązane artykuły