Przeciwsłoneczne okulary sportowe GOG Eyewear – zapowiedź testu

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Środek lata to dobry moment na to, by poruszyć temat biegania w okularach przeciwsłonecznych. Chociaż akurat w przypadku biegaczy (i nie tylko) to akcesorium warto stosować przez cały rok. Już wkrótce sprawdzimy, jak biega się w okularach marki GOG.

Jeżeli lubicie biegać w okularach przeciwsłonecznych, mamy dla Was nie lada ciekawostkę. Do naszej redakcji trafiły bowiem okulary marki GOG Eyewear. Co ciekawe, jest to marka należąca do polskiej firmy PROSTAF. Dla naszych Czytelników będziemy testować 3 modele z kolekcji Bike&Run: Falcon C E668, Hector E502 oraz Orion E670. Z racji naszego profilu, sprawdzimy je w biegowych warunkach.

3 modele okularów GOG z kolekcji Bike&Run: Falcon C E668, Hector E502 oraz Orion E670

Podobieństwa i różnice

Wszystkie modele, które będziemy testować wyposażone są w filtr UV400, gwarantujący 100-procentową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Dodatkową ochronę zapewnia powłoka REFLEX G-LENS, chroniąc przed promieniowaniem podczerwonym i redukując odblaski dla większego komfortu. Każda para posiada również hydrofobową powłokę zapobiegającą osadzaniu się wody na powierzchni soczewki. Co więcej, są one antystatyczne, co ułatwia zachowanie ich w czystości.

Ramki w każdym z testowanych modeli wykonane są z charakteryzującego się zwiększoną elastycznością ultralekkiego i hipoalergicznego TR90 grilamidu. Dzięki designowi HEAD-FIT dobrze się dopasowują. Dodatkowo każdy z nich w zestawie posiada usztywnione etui ochronne. Tu jednak cechy wspólne się kończą. Oprócz oczywistych różnic w wyglądzie, poszczególne modele różnią się także nieco między sobą, jeżeli chodzi o zastosowane rozwiązania oraz przeznaczenie.

Unikalne cechy

Każdy z 3 egzemplarzy okularów posiada charakterystyczne cechy. Model Falcon C E668 jest najmniejszy z całej trójki. Wyróżniają go fotochromowe soczewki CHROMATIC G-LENS, zmieniające swoje właściwości pod wpływem promieniowania słonecznego i mogące zapewniać od ograniczonej przez dobrą aż po bardzo dobrą ochronę przed słońcem.

Wysoki poziom ochrony zapewnia także model Hector, co oznacza że jest przeznaczony do stosowania przy mocnym nasłonecznieniu. Jednocześnie jest to największy z testowanych modeli o kwadratowym kształcie soczewek.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Pośrodku pod względem rozmiaru plasuje się model Orion. Także w kontekście ochrony przed promieniowaniem jest bliżej środka skali, wpadając w kategorię 2. z przeznaczeniem do stosowania przy umiarkowanym i zmiennym nasłonecznieniu. Zastosowana w nich soczewka kontrastowa w technologii HDX G-LENS zwiększa kontrast kolorów, poprawiając komfort i ostrość widzenia. Sprawdza się zwłaszcza w pochmurne dni.

Kolekcja okularów sportowych GOG dla osób aktywnych.
Kolekcja okularów sportowych GOG dla osób aktywnych.

Do testów!

Okulary są już w trakcie testów i już wkrótce podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. W artykule, w którym zrecenzujemy wszystkie 3 modele, znajdziecie także dodatkowe informacje na temat tego, na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych do biegania.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę