fbpx
okazja do pozbycia sie swiatecznej oponki ix ogolnopolski bieg raszynski 01

Okazja do pozbycia się świątecznej “oponki” – IX Ogólnopolski Bieg Raszyński

Kwietniowy bieg dla gminy Raszyn stał się już bardzo miłą i chętnie obchodzoną przez jego mieszkańców tradycją. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Raszyna, a także Warszawy, bliższych, czy dalszych okolic do sprawdzenia się na 10-kilometrowej, płaskiej trasie biegu. To także doskonała okazja, aby przetestować się przed sezonem wiosennych startów. Nie zapomnimy oczywiście o debiutantach, którym poświęcamy wcale nie mniej uwagi.

Kwietniowy bieg dla gminy Raszyn stał się już bardzo miłą i chętnie obchodzoną przez jego mieszkańców tradycją. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Raszyna, a także Warszawy, bliższych, czy dalszych okolic do sprawdzenia się na 10-kilometrowej, płaskiej trasie biegu. To także doskonała okazja, aby przetestować się przed sezonem wiosennych startów. Nie zapomnimy oczywiście o debiutantach, którym poświęcamy wcale nie mniej uwagi.

IX Ogólnopolski Bieg Raszyński. Do pokonania będzie dystans 10 km. Stojąca od lat na wysokim poziomie impreza odbędzie się w niedzielę 8 kwietnia

Ogólnopolski Bieg Raszyński (OBR) jest organizowany nieprzerwanie od 2010 roku i startują w nim zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. – Śmiało można powiedzieć, że doczekaliśmy się w Raszynie profesjonalnej imprezy o ugruntowanej renomie – nie kryje swej dumy Janusz Górka, dyrektor OBR. – Zawody z roku na rok, przy wsparciu gminy Raszyn, rosną w siłę. Pozyskujemy też kolejnych sponsorów. Teraz mogę śmiało powiedzieć, że jest to największe wydarzenie biegowe południowej części Mazowsza.

Krzysztof Wojciechowski, biegacz: W Biegu Raszyńskim uczestniczyłem już 2-krotnie i z przyjemnością pobiegnę w tegorocznej edycji. To jedna z ciekawszych imprez w okolicach Warszawy. Wciąż dość kameralna, co tworzy szczególny jej klimat. Organizacja na wysokim poziomie, duża ilość kibiców, a także ciekawe nagrody nie tylko dla zwycięzców. Poza tym to dla mnie świetny czas na testowy start przed półmaratonem, jaki biegnę w następny weekend.

Trasa z atestem PZLA

Bieg w Raszynie od lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy lubią tu przyjeżdżać ze względu na wspaniałą organizację oraz „szybką”, płaską trasę, która ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Rywalizacji towarzyszy gorący doping kibiców. Dla najlepiej dopingującej grupy organizatorzy co roku przewidują nagrodę w wysokości 1000 zł, jest więc o co walczyć. Od kilku lat przed biegiem głównym na starcie stają mieszkańcy gminy uprawiający nordic walking. Wędrówka z kijkami cieszy się coraz większą popularnością, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

okazja-do-pozbycia-sie-swiatecznej-oponki-ix-ogolnopolski-bieg-raszynski-03

Rodzinna atmosfera

Start biegu wyznaczony jest na 8.04.2018 r. o godzinie 11 na ulicy Szkolnej. Przed biegiem zaplanowana jest dla wszystkich biegaczy rozgrzewka.

Od kilku lat pół godziny przez Biegiem Raszyńskim startuje specjalna kategoria dla mieszkańców gminy Raszyn uprawiających Nordic Walking. Cieszy się ona popularnością wśród mieszkańców, ponieważ do zdobycia są ciekawe nagrody rzeczowe. Dla każdego biegacza czeka ciepły posiłek i napoje, które co roku serwuje dla nas Cater Mark.

10 lutego ruszyły zapisy na tegoroczną edycję biegu. Zgłaszać można się za pośrednictwem strony www.biegraszynski.pl. Do 20 marca opłata startowa wynosi 55 zł, zaś od 21 marca do 7 kwietnia – 65 zł (dotyczy to również zapisów na nordic walking). W skład pakietu startowego, oprócz koszulek technicznych, wchodzą także m.im. gadżety od sponsorów, bony rabatowe i inne niespodzianki. Po biegu na każdego – oprócz pamiątkowego medalu – będzie czekał napój izotoniczny i gorący posiłek. W tym roku dodatkową atrakcją dla zawodników będzie zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce, którą zapewnia TheBestBudka.

Lista startowa jak co roku szybko się zapełnia – mówi Janusz Górka. – Namawiam wszystkich, aby jak najszybciej się zapisywali. Emocje i dobra zabawa gwarantowane.

Metryczka biegu:

  • W tym roku IX Ogólnopolski Bieg Raszyński startuje 8.04.2018 o godzinie 11.00, ul. Szkolna;
  • Trasa biegu składa się z 3 okrążeń po uliczkach Raszyna;
  • Bieg Raszyński przeznaczony jest dla osób , które w dniu biegu mają ukończone 16 lat;
  • Opłata startowa wynosi 55zł, a każdy zawodnik otrzymuje koszulkę, posiłek regeneracyjny i napój izotoniczny;
  • Bieg podzielony jest na wiele kategorii, w których najlepsi wygrywają 1000 zł; Mamy też przewidzianą nagrodę pieniężną za ustanowienie rekordu trasy. Aktualny rekord trasy to 29:54;
  • Dodatkowo do wygrania w kategoriach dla mieszkańców gminy Raszyn przewidziane są karnety do Gravitana;
  • Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, rozlosujemy atrakcyjne nagrody, takie jak tablety Samsung, zegarki, karty podarunkowe, vouchery do studia fitness, na aerobik, a nawet na gokarty.  
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
30 dni do 11 pko poznan polmaratonu 03

30 dni do 11. PKO Poznań Półmaratonu!

Następne
szybka i szeroka trasa orlen warsaw marathon 04

Szybka i szeroka trasa ORLEN Warsaw Marathon

Powiązane artykuły

pozostaw swoj slad w poznaniu i zapisz sie na 11 pko poznan polmaraton 01
Czytaj dalej

Po nowe wyzwania i rekordy do stolicy Wielkopolski

Start, meta, ale przede wszystkim przebieg trasy 11. PKO Poznań Półmaratonu wytyczono przez centrum Poznania. Nowa trasa jest mieszanką zbiegów, podbiegów oraz nowych atrakcji turystycznych jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji kwietniowego półmaratonu.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM