Najsmaczniejszy bieg w Polsce, a może i na świecie – Maraton Wigry

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Już 25 sierpnia odbędzie się kolejna, szósta, edycja unikalnego Maratonu Wigry. Jeżeli szukacie biegu, który przyniesie Wam niepowtarzalne przeżycia nie tylko związane z biegiem ale i jego okolicznościami to ten bieg jest dla Was!

Co powoduje, że uczestnicy tak chętnie wracają na Suwalszczyznę?

Wśród uczestników biegu ukuło się powiedzenie, że nad Wigrami nie biega się dla “życiówek”. To nie jest bieg, na którym co chwila wpatrujesz się w zegarek i nerwowo nasłuchujesz sygnałów odznaczających kolejny kilometr. Trasa wokół Wigier, najeżona malowniczymi widokami i pięknymi ścieżkami, powoduje zazwyczaj totalne odcięcie się od przeciętnych trosk biegacza i pozwala czerpać przyjemność z biegania. Jest jeszcze jedno wyzwanie dla upartych: jak można oprzeć się lokalnym przysmakom na 7 punktach odżywczych?

najsmaczniejszy-bieg-w-polsce-a-moze-i-na-swiecie-maraton-wigry-konkurs-01

Soczewiaki, sękacze, domowy podpiwek czy babka ziemniaczana z powodzeniem utrudnią szybkie opuszczanie bufetów na trasie. Urozmaicona trasa, na której spotkacie wąskie ścieżki czy plaże z widokami na jezioro, poprowadzi Was też przez jedyne w swoim rodzaju kładki. Uniesione nad wodą i bagnami pozwalają czerpać frajdę z obecności w tak pięknych okolicznościach przyrody. Wynik sportowy może naturalnie zejść na dalszy plan.

Maraton Wigry nie jest imprezą skupiającą się tylko na samym biegu

To dzięki takim atrakcjom jak Festiwal Wigierskich Smaków czy wieczorny koncert, pobyt nad Wigrami będziecie długo wspominać. I nie tylko Wy ale i również Wasze rodziny! Atrakcje dla dzieci wraz z animatorami w bazie zawodów, balie z gorącą wodą i sauny nie pozwolą nudzić się zarówno młodszym jak i starszym osobom towarzyszącym. A na dobry początek i rozgrzewkę przed całą imprezą Ziemniak Party pozwoli Wam poczuć klimat i smaki regionu.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

najsmaczniejszy-bieg-w-polsce-a-moze-i-na-swiecie-maraton-wigry-konkurs-02

Nie jest istotne czy to może być Wasz debiut na maratońskim dystansie czy dziesiąty pokonany maraton. Okoliczności przyrody i bogactwo regionalnych walorów pozwalają przekuć uczestnictwo w Maratonie Wigry w świetną zabawę i aktywny wypoczynek. Nawet na krótszej, 13 km trasie Pogoni za Bobrem, organizatorzy nie odpuszczają z tym co najlepszego mają do zaoferowania.

Rejestracja jest otwarta i okolice Jeziora Wigry zachęcają na wypoczynek z całą rodziną. Wierni fani imprezy już szykują na sierpień dobre humory i przypominają sobie smak soczewiaków…