Dwa tygodnie do Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Historia Biegu Ulicą Piotrkowską rozpoczęła się w 2002 roku, a głównym założeniem inicjatorów całego przedsięwzięcia, łódzkich dziennikarzy sportowych, było przekonanie mieszkańców, że bieganie główną ulicą miasta to znakomita zabawa, sposób dbania o zdrowie i promocja dla regionu. Już po raz piąty nasz bieg ma nową nazwę a to za sprawą sponsora tytularnego jakim są Drogerie Rossmann. Nie inaczej będzie w tym roku. Nasz bieg to Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Początki, jak zawsze przy imprezach masowych, były trudne. Jednak już pierwszy bieg zgromadził na starcie kilkuset uczestników. Od pierwszej edycji towarzyszył nam Artur Partyka, który był prawdziwym sportowym ambasadorem imprezy. Na scenie i na samej „Pietrynie” obok biegaczy, licznie zgromadzonym kibicom prezentowały się łódzkie kluby, a całość była nie tylko świętem dla biegaczy, ale również dla całego sportu w naszym mieście. Od początku bieg znakomicie wpisywał się w strategię miasta i strategię ulicy Piotrkowskiej. Przez kolejne lata bieg stawał się imprezą gromadzącą czołowych zawodników z kraju a w ostatnich latach z całego świata.

dwa-tygodnie-do-biegu-ulica-piotrkowska-rossmann-run-02

Więcej informacji znajdziecie >>>TUTAJ.

W pakietach startowych zawodnicy znajdą m.in. koszulkę techniczną Saucony, kosmetyki, zdrową żywność. Po zakończeniu biegu na wszystkich czekać będzie zupa, zimna kawa oraz bezalkoholowe piwo. Dla mam drogerie Rossmann szykują dodatkowy upominek. Organizatorzy zapraszają kibiców i samych biegaczy już na godz. 15:00 na parking ACSD PŁ „Zatoka Sportu” przy al. Politechniki w Łodzi. Do 18:30 potrwa maraton fitness. 9 łódzkich klubów zaprezentuje się na scenie i będzie zachęcało do wspólnych ćwiczeń.

Dla osób, które zamierzają zostać w Łodzi na dłużej, przygotowano specjalną ofertę noclegową oraz gastronomiczną. Ponad 20 łódzkich lokali serwować będzie dania dla biegaczy ze zniżką na podstawie okazanego numeru startowego. Pełna lista hoteli oraz restauracji znajduje się na stronie www.biegpiotrkowska.pl w zakładce „informacje dla zawodników”.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Niebawem organizatorzy przedstawią całą elitę 17. Biegu Ulicą Piotrkowską Rosmann Run, ale już dziś wiadomo, że na starcie pojawią się b. mistrz Polski w maratonie Artur Kozłowski oraz Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, drugie na mecie ostatniego DOZ maratonu Łódź.

dwa-tygodnie-do-biegu-ulica-piotrkowska-rossmann-run-03

Tegoroczna zmieniona trasa powinna sprawić, że wyniki będą bardzo dobre. Oczywiscie wiele zależy od warunków atmosferycznych, ale emocji na pewno nie zabraknie. Już teraz zachęcamy kibiców dopingu na trasie, chociażby wzdłuż ulicy Piotrkowskiej – mówi dyrektor sportowy Jacek Chmiel.

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w CH Sukcesja a depozyt w ACSD PŁ „Zatoka Sportu”. Po zakończeniu biegu będzie można korzystać z pryszniców, a nawet popływać na pływalni. Dodajmy, że Politechnika Łódzka jest jednym z partnerów biegu. Równolegle trwają zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Już w tej chwili zarejestrowanych jest blisko 1,5 tys. najmłodszych biegaczy. Zawody dla dzieci i niepełnosprawnych zaplanowane są na 19 maja. Pieniądze z wpisowego na Mini Bieg zostaną przekazane Fundacji Dom w Łodzi.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę