​Dlaczego warto pobiec w Garwolinie?

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Jeśli szukasz wyzwania, to jest bieg dla Ciebie. To niby prosta, a jednak wymagająca trasa. Jeśli pomaga Ci doping kibiców, nie zawiedziesz się – ich okrzyki Cię poniosą, a kolorowe stroje rozbawią. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z bieganiem, sprawdźcie się na krótszym dystansie. Jeśli lubisz pomagać innym, nie może Cię tam zabraknąć. 17 czerwca wystartuj w „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”.

Bieg na stałe wpisał się w kalendarze mieszkańców miasta oraz profesjonalnych sportowców. Jak co roku, trasy dwóch biegów zostaną poprowadzone głównymi ulicami Garwolina. Punktualnie o 12.00 z mostu na rzece Wildze wystartują zawodnicy biegu głównego na 10 km. Kilka minut później na starcie staną uczestnicy biegu rodzinnego na 2 kilometry. Towarzyszy on imprezie od kilku lat i zdobywa coraz większe zainteresowanie. Mogą w nim wziąć udział początkujący zawodnicy, którzy często po raz pierwszy stają do sportowej rywalizacji przy wsparciu najbliższych. 

dlaczego-warto-pobiec-w-garwolinie-02

Dlaczego warto pobiec w Garwolinie? Powodów jest wiele.

  • „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” to najlepszy bieg w Polsce

O tym zdecydowali sami biegacze. Dzięki ich głosom II i VII edycja biegu otrzymała aż trzy tytuły “Złotego biegu”. To najlepszy bieg w Polsce na 10 km, najlepszy bieg duży w Polsce i najlepsza impreza biegowa na Mazowszu.

  • To bieg przyjazny kobietom

Został stworzony dla kobiet i z myślą o kobietach. Panowie, nigdzie nie pobiegniecie w tak pięknym towarzystwie! To właśnie w “AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” 32 proc. zawodników stanowią kobiety. To o ponad 15 proc. więcej niż w innych organizowanych w całej Polsce imprezach biegowych. – Jesteśmy po to, żeby zachęcić panie do udziału w biegach i do biegania w ogóle. A w naszych pakietach startowych panie znajdą koszulki szyte specjalnie na ich miarę – podkreślają organizatorzy.

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!


21maj(maj 21)00:0023(maj 23)18:00WyróżnionyGdańsk Maraton 5.5Maraton, sztafeta maratońska i 5km

  • Szybka, ale wymagająca trasa

Rok 2010 – mimo deszczu wynik Joela Komena to 30:13. Rok 2011 – mimo ulewnego deszczu Artur Kozłowski finiszuje po 30 minutach i 3 sekundach. Rok 2012 – bieg w palącym, wręcz afrykańskim słońcu, Allan Masai Ndiwa kończy z wynikiem 30:39. Trasa choć niełatwa sprzyja dobrym wynikom i biciu rekordów. Nawet jeśli nie walczysz o podium, masz szansę na życiówkę – ZAPISZ SIĘ

  • W Garwolinie pobiegniesz w towarzystwie profesjonalnych pacemakerów

Zazwyczaj spotkacie ich na trasie maratonów i półmaratonów, ale tam także są! Wszystkim tym, którzy będą chcieli rozmienić magiczne bariery 40:00, 45:00, 50:00, 55:00, 60:00, 65:00 pomocą służyć będą pacemakerzy, czyli doświadczeni biegacze, którzy z przymocowanymi widocznymi balonikami pokonywać będą dystans biegu w równym tempie. Podążanie za nimi gwarantuje najbardziej optymalny wydatek energii pozwalający na osiągnięcie zakładanego czasu.

  • Bieg “AVON kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” to część obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego

Możecie być pewni, że atrakcji będzie co nie miara – barwy korowód z orkiestrą dętą, parada motocykli, starych pojazdów i konnych wozów strażackich, występy zespołów muzycznych i tanecznych, a przede wszystkim gorący doping kibiców. Na nich zawsze można liczyć – nieważne czy słońce czy deszcz, atmosfera będzie gorąca. Na każdym kilometrze będą Was wspierać słowem i gestem lokalne grupy teatralne.

dlaczego-warto-pobiec-w-garwolinie-03

I ostatni powód. Jeden z najważniejszych. Oprócz mety sportowej jest jeszcze inny ważny cel. Bieg powstał po to, żeby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy, której ofiarami są najczęściej kobiety. Bieg “AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie” jest częścią ogólnoświatowego programu przeciwdziałania przemocy. Biegnąc w Garwolinie, wspierasz kampanię społeczną “AVON kontra przemoc”. 22 zł z każdej opłaty startowej zasili konto akcji.

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?