fbpx
dasz rade biegnij do suwalk zdazysz do 7 lipca 01

Dasz radę! Biegnij do Suwałk! Zdążysz do 7 lipca.

Niespełna miesiąc dzieli nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Ten wyjątkowy wieczorny ćwierćmaraton, z jedyną w Polsce atestowaną trasą na tym dystansie, odbędzie 6 lipca 2019 r już po raz ostatni. Wielbicieli „Suwalskiej ćwiartki” uspakajamy. To tylko zmiana formuły wydarzenia i zapowiedź tego, co w przyszłym roku odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.

Niespełna miesiąc dzieli nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Ten wyjątkowy wieczorny ćwierćmaraton, z jedyną w Polsce atestowaną trasą na tym dystansie, odbędzie 6 lipca 2019 r już po raz ostatni. Wielbicieli „Suwalskiej ćwiartki” uspakajamy. To tylko zmiana formuły wydarzenia i zapowiedź tego, co w przyszłym roku odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.

Rozbiegane Suwałki

Na początku maja w Hotelu LOFT 1898, który jest oficjalnym obiektem noclegowym tegorocznej edycji wydarzenia, odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi, podczas której zostały przedstawione powody zmiany koncepcji wydarzenia, plany związane z rozwojem imprezy, jak również zostali zaprezentowani nowi partnerzy projektu RESO Suwałki 10,5.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-02

W spotkaniu prasowym wziął udział m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, pod którego honorowym patronatem od 2016 roku odbywa się miejskiego święto biegania. Podczas swojego wystąpienia podkreślił wymiar społeczny projektu, w którym dotychczas wzięło udział ponad 3,5 tys. biegaczy, w tym wielu suwalczan. RESO Suwałki 10,5 to przede wszystkim wydarzenie integrujące różne grupy wiekowe, społeczne, zawodowe. W zawodach biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym, którzy pokonują trasę biegu z rodzicami, młodzież szkolna, dorośli jak również seniorzy. Zawody są także działaniem integrującym pracowników suwalskich firm i nie tylko, bowiem w biegu każdego roku biorą udział przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji społecznych. Na trasie z roku na rok gromadzi się coraz więcej kibiców, którzy swoim dopingiem tworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę biegaczy startujących każdego roku w RESO Suwałki 10,5 oraz osób biegających w Suwałkach rekreacyjnie, można mówić o efekcie „Rozbieganych Suwałk”, podkreślił w swojej wypowiedzi Prezydent Miasta.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-04

Zapisy trwają >>> TUTAJ
Po ćwiartce czas na połówkę. W 2020 roku Reso Suwałki Półmaraton także w wieczornej odsłonie.

O konieczności wprowadzenia zmian mówili Waldemar Borysewicz, Dyrektor suwalskiego OSiR-u oraz Bronisław Woźnialis, Prezes zarządu RESO Europa Service sp. z o.o., przedstawiciel sponsora tytularnego biegu. To jest ostatnia edycja, w którym biegacze będą rywalizować na dystansie 10,5 km w biegu głównym (Suwalska ćwiartka) oraz na 3,5 km (Suwalskie debiuty). Pierwszym z powodów jest osiągniecie zakładanych celów i wskaźników m.in. dotyczących rozpoznawalności imprezy i frekwencji. Suwałki przestały być białą plamą na biegowej mapie Polski. Ponadto analiza preferencji biegaczy jednoznacznie wskazuje na zainteresowanie dłuższymi dystansami. Dlatego też w przyszłym roku Suwałki dołączą do grona wielu miast-organizatorów biegu na dystansie półmaratonu (21,097 km). Biegiem towarzyszącym będzie bieg na 5 km. Ale to nie koniec.

Kolejnym z powodów jest potrzeba organizacji wydarzenia większego formatu i budowy jego marki na międzynarodowym rynku. Dlatego impreza odbędzie się na początku lipca przyszłego roku i będzie miała 2-3 dniową formułę. Z pewnością zadowoli również uczestników.

Dzięki współpracy samorządu i biznesu taka szansa pojawia się właśnie już przyszłym roku. Nie ulega wątpliwości, że będzie to ciekawe wydarzenie, które doskonale wpisze się w obchody 300-lecia Suwałk.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-03

Strefa muzyczna największego festiwalu bluesowego w Polsce!

W tym roku do grona partnerów RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania dołączył Suwalski Ośrodek Kultury. O efekcie synergii współpracy miejskich jednostek i łączenia dwóch marek tj. Suwałki Blues Festiwal RESO Suwałki 10,5 mówiła Alicja Andrulewicz, Dyrektor SOK-u. Tegoroczna edycja miejskiego święta biegania odbywa się na kilka dni przed SBF. Dlatego też na trasie biegu powstanie specjalna, muzyczna strefa kibicowania Suwałki Blues Festiwal, w której zagra bluesowy zespół. Będzie to doskonała promocja marki największej imprezy bluesowej w Polsce i Europie środkowej.

Podczas konferencji prasowej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, organizatorem RESO Suwałki 10,5 a Suwalskim Ośrodkiem Kultury, organizatorem Suwałki Blues Festiwal.

Biegi dla dzieci mają sponsora tytulrnego

W tegorocznej edycji wydarzenia prawdziwe święto biegania będą mieć najmłodsi biegacze. To za sprawą Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Sp. J., który został sponsorem Biegów Pełnych Energii. O współpracy z lokalnym biznesem w zakresie promocji aktywności wśród dzieci i młodzieży mówiła podczas konferencji prasowej Emilia Dojnikowska-Michalska, wspólnik w ZWM Dojnikowscy Sp. J. i zapalona biegaczka.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-05

Dzięki wsparciu firmy ZWM, znanym w Europie producentem wyrobów metalowych, najmłodsi uczestnicy miejskiego święta biegania otrzymają wyjątkowe medale, sportowe koszulki oraz niespodzianki, które będą czekać na mecie biegu. 6 maja, ruszyły zapisy do tego wyjątkowego biegu (zapisy na stronie www.resosuwalkibieg.pl).

Wioska biegaczy zaprasza na „Suwalską Ćwiartkę”

W spotkaniu prasowym wziął udział również Bartłomiej Osior znany biegacz z północno wschodniej Polski, trener biegania, właściciel urokliwego miejsca na Mazurach jakim jest Wioska Biegaczy i przede wszystkim ambasador RESO Suwałki 10,5- Miejskiego Święta Biegania. W swoim wystąpieniu zachęcił do biegania i do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia. Warto wspomnieć, że już niedługo na stronie www.wioskabiegaczy.pl pojawi się specjalna oferta dla biegaczy łącząca wypoczynek i start w suwalskim biegu. Naszym zdaniem będzie to najlepsza oferta lata 2019.

Suwalska jajecznica

Przypominamy, iż tegoroczna edycja RESO Suwałki 10,5 odbędzie się 6 i 7 lipca. W sobotę 6 lipca odbędą się biegi w ramach rywalizacji sportowej. Natomiast następnego dnia odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”, który będzie miał charakter happeningu, a zakończy go wspólne śniadanie i integracja środowiska biegowego na wyspie na zalewie Arkadia. Tak jak przed rokiem na biegaczy będzie czekała pyszna suwalska jajecznica i muzyczna niespodzianka. Kto to będzie dowiecie się 7 lipca.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
1mila juz 9 czerwca odkryj magie biegania na stadionie konkurs 01

1MILA już 9 czerwca! Odkryj magię biegania na stadionie! + KONKURS

Następne
startuja zapisy na druga edycje rajdu krwawa ar 01

Startują zapisy na drugą edycję rajdu Krwawa AR!

Powiązane artykuły