fbpx
dasz rade biegnij do suwalk zdazysz do 7 lipca 01

Dasz radę! Biegnij do Suwałk! Zdążysz do 7 lipca.

Niespełna miesiąc dzieli nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Ten wyjątkowy wieczorny ćwierćmaraton, z jedyną w Polsce atestowaną trasą na tym dystansie, odbędzie 6 lipca 2019 r już po raz ostatni. Wielbicieli „Suwalskiej ćwiartki” uspakajamy. To tylko zmiana formuły wydarzenia i zapowiedź tego, co w przyszłym roku odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.

Niespełna miesiąc dzieli nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Ten wyjątkowy wieczorny ćwierćmaraton, z jedyną w Polsce atestowaną trasą na tym dystansie, odbędzie 6 lipca 2019 r już po raz ostatni. Wielbicieli „Suwalskiej ćwiartki” uspakajamy. To tylko zmiana formuły wydarzenia i zapowiedź tego, co w przyszłym roku odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.

Rozbiegane Suwałki

Na początku maja w Hotelu LOFT 1898, który jest oficjalnym obiektem noclegowym tegorocznej edycji wydarzenia, odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi, podczas której zostały przedstawione powody zmiany koncepcji wydarzenia, plany związane z rozwojem imprezy, jak również zostali zaprezentowani nowi partnerzy projektu RESO Suwałki 10,5.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-02

W spotkaniu prasowym wziął udział m.in. Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, pod którego honorowym patronatem od 2016 roku odbywa się miejskiego święto biegania. Podczas swojego wystąpienia podkreślił wymiar społeczny projektu, w którym dotychczas wzięło udział ponad 3,5 tys. biegaczy, w tym wielu suwalczan. RESO Suwałki 10,5 to przede wszystkim wydarzenie integrujące różne grupy wiekowe, społeczne, zawodowe. W zawodach biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym, którzy pokonują trasę biegu z rodzicami, młodzież szkolna, dorośli jak również seniorzy. Zawody są także działaniem integrującym pracowników suwalskich firm i nie tylko, bowiem w biegu każdego roku biorą udział przedstawiciele przedsiębiorstw, instytucji oraz organizacji społecznych. Na trasie z roku na rok gromadzi się coraz więcej kibiców, którzy swoim dopingiem tworzą niepowtarzalny klimat wydarzenia.

Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę biegaczy startujących każdego roku w RESO Suwałki 10,5 oraz osób biegających w Suwałkach rekreacyjnie, można mówić o efekcie „Rozbieganych Suwałk”, podkreślił w swojej wypowiedzi Prezydent Miasta.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-04

Zapisy trwają >>> TUTAJ
Po ćwiartce czas na połówkę. W 2020 roku Reso Suwałki Półmaraton także w wieczornej odsłonie.

O konieczności wprowadzenia zmian mówili Waldemar Borysewicz, Dyrektor suwalskiego OSiR-u oraz Bronisław Woźnialis, Prezes zarządu RESO Europa Service sp. z o.o., przedstawiciel sponsora tytularnego biegu. To jest ostatnia edycja, w którym biegacze będą rywalizować na dystansie 10,5 km w biegu głównym (Suwalska ćwiartka) oraz na 3,5 km (Suwalskie debiuty). Pierwszym z powodów jest osiągniecie zakładanych celów i wskaźników m.in. dotyczących rozpoznawalności imprezy i frekwencji. Suwałki przestały być białą plamą na biegowej mapie Polski. Ponadto analiza preferencji biegaczy jednoznacznie wskazuje na zainteresowanie dłuższymi dystansami. Dlatego też w przyszłym roku Suwałki dołączą do grona wielu miast-organizatorów biegu na dystansie półmaratonu (21,097 km). Biegiem towarzyszącym będzie bieg na 5 km. Ale to nie koniec.

Kolejnym z powodów jest potrzeba organizacji wydarzenia większego formatu i budowy jego marki na międzynarodowym rynku. Dlatego impreza odbędzie się na początku lipca przyszłego roku i będzie miała 2-3 dniową formułę. Z pewnością zadowoli również uczestników.

Dzięki współpracy samorządu i biznesu taka szansa pojawia się właśnie już przyszłym roku. Nie ulega wątpliwości, że będzie to ciekawe wydarzenie, które doskonale wpisze się w obchody 300-lecia Suwałk.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-03

Strefa muzyczna największego festiwalu bluesowego w Polsce!

W tym roku do grona partnerów RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania dołączył Suwalski Ośrodek Kultury. O efekcie synergii współpracy miejskich jednostek i łączenia dwóch marek tj. Suwałki Blues Festiwal RESO Suwałki 10,5 mówiła Alicja Andrulewicz, Dyrektor SOK-u. Tegoroczna edycja miejskiego święta biegania odbywa się na kilka dni przed SBF. Dlatego też na trasie biegu powstanie specjalna, muzyczna strefa kibicowania Suwałki Blues Festiwal, w której zagra bluesowy zespół. Będzie to doskonała promocja marki największej imprezy bluesowej w Polsce i Europie środkowej.

Podczas konferencji prasowej podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, organizatorem RESO Suwałki 10,5 a Suwalskim Ośrodkiem Kultury, organizatorem Suwałki Blues Festiwal.

Biegi dla dzieci mają sponsora tytulrnego

W tegorocznej edycji wydarzenia prawdziwe święto biegania będą mieć najmłodsi biegacze. To za sprawą Zakładu Wyrobów Metalowych Dojnikowscy Sp. J., który został sponsorem Biegów Pełnych Energii. O współpracy z lokalnym biznesem w zakresie promocji aktywności wśród dzieci i młodzieży mówiła podczas konferencji prasowej Emilia Dojnikowska-Michalska, wspólnik w ZWM Dojnikowscy Sp. J. i zapalona biegaczka.

dasz-rade-biegnij-do-suwalk-zdazysz-do-7-lipca-05

Dzięki wsparciu firmy ZWM, znanym w Europie producentem wyrobów metalowych, najmłodsi uczestnicy miejskiego święta biegania otrzymają wyjątkowe medale, sportowe koszulki oraz niespodzianki, które będą czekać na mecie biegu. 6 maja, ruszyły zapisy do tego wyjątkowego biegu (zapisy na stronie www.resosuwalkibieg.pl).

Wioska biegaczy zaprasza na „Suwalską Ćwiartkę”

W spotkaniu prasowym wziął udział również Bartłomiej Osior znany biegacz z północno wschodniej Polski, trener biegania, właściciel urokliwego miejsca na Mazurach jakim jest Wioska Biegaczy i przede wszystkim ambasador RESO Suwałki 10,5- Miejskiego Święta Biegania. W swoim wystąpieniu zachęcił do biegania i do udziału w tegorocznej edycji wydarzenia. Warto wspomnieć, że już niedługo na stronie www.wioskabiegaczy.pl pojawi się specjalna oferta dla biegaczy łącząca wypoczynek i start w suwalskim biegu. Naszym zdaniem będzie to najlepsza oferta lata 2019.

Suwalska jajecznica

Przypominamy, iż tegoroczna edycja RESO Suwałki 10,5 odbędzie się 6 i 7 lipca. W sobotę 6 lipca odbędą się biegi w ramach rywalizacji sportowej. Natomiast następnego dnia odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”, który będzie miał charakter happeningu, a zakończy go wspólne śniadanie i integracja środowiska biegowego na wyspie na zalewie Arkadia. Tak jak przed rokiem na biegaczy będzie czekała pyszna suwalska jajecznica i muzyczna niespodzianka. Kto to będzie dowiecie się 7 lipca.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
1mila juz 9 czerwca odkryj magie biegania na stadionie konkurs 01

1MILA już 9 czerwca! Odkryj magię biegania na stadionie! + KONKURS

Następne
startuja zapisy na druga edycje rajdu krwawa ar 01

Startują zapisy na drugą edycję rajdu Krwawa AR!

Powiązane artykuły

kosmiczny medal 2 pzu maratonu szczecinskiego 01
Czytaj dalej

Kosmiczny medal 2. PZU Maratonu Szczecińskiego

Skojarzenie z kosmosem, albo nawet "Gwiezdnymi Wojnami" jest całkiem na miejscu – Szczecin widziany z lotu ptaka jest niezwykły i widać to doskonale na medalu tegorocznej edycji maratonu szczecińskiego. Biegacze będą mieli okazję zabrać ze sobą ze Szczecina bardzo charakterystyczną cząstkę miasta.
czas na przelaje rusza cykl city trail 03
Czytaj dalej

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

W najbliższą niedzielę, 25 września w Gdańsku rozpocznie się piąta ogólnopolska edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zawody będą odbywać się w 10 lokalizacjach, poza wspomnianym Trójmiastem, także w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kalendarz cyklu to aż 60 biegów – po 6 w każdej lokalizacji. Zapisy trwają.
medale polmaratonu philips pila tworza unikalna kolekcje tym razem sylwetka jana huruka 02
Czytaj dalej

Medale Półmaratonu PHILIPS Piła tworzą unikalną kolekcję. Tym razem sylwetka Jana Huruka

Półmaraton PHILIPS Piła kontynuuje tradycję umieszczania na medalach wizerunków najlepszych polskich maratończyków w historii. Pierwszym zawodnikiem uhonorowanym w ten sposób zawodnikiem był w 2006 roku Zdzisław Bogusz, a w poprzednim roku uczestnicy pilskiej połówki otrzymali medale z wizerunkiem Wandy Panfil. Do biegaczy, którzy 4 września ukończą 26. Półmaraton PHILIPS Piła na mecie trafi medal z sylwetką Jana Huruka, Mistrza Polski w półmaratonie z 1992 roku i olimpijczyka z Barcelony, wielokrotnego reprezentanta Polski w biegach długodystansowych. Będzie to już 11. medal z wizerunkiem najlepszych polskich maratończyków w unikalnej kolekcji medali pilskiego półmaratonu.