fbpx
cala polska biega z mapa 01 06

Cała Polska biega z mapą

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 16 maja, w 22 miastach w całym kraju…

Zielony sport, bo tak często się go określa, to dyscyplina wciąż mało popularna w naszym kraju. Nie ulega wątpliwości, że to wyjątkowa forma biegania. 16 maja, w 22 miastach w całym kraju ok. 4 tys. osób pobiegnie, po raz pierwszy w swoim życiu, na orientację. 16 maja Cała Polska biega z mapą.

Cała Polska biega z mapą – mały jubileusz!

Akcja Cała Polska biega z mapą jest organizowana już po raz piąty. Z każdym rokiem przyłączają się kolejne miasta, które chcą promować tą szczególną formę biegania. W 2015 roku pobiegnie pobiegnie m.in. Rumia, Gdynia,  Sopot, Elbląg, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Jelenia Góra, Przeworsk, czy Zamość. Każdy, kto tego dnia pojawi się na starcie biegu będzie mógł zupełnie za darmo spróbować swoich sił w biegu na orientację i wystartować w prawdziwych zawodach.

O co chodzi z tą mapą?

Przypomnijmy. Bieg na orientację to bardzo popularna w Skandynawii forma biegania, która opiera się na pracy z mapą. Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu – zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich punktów kontrolnych. Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę – trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

cala-polska-biega-z-mapa-01-07

Jak mogę wziąć udział?

Nie ma nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę! Dokładne miejsca i godziny trwania zawodów w poszczególnych miastach podane są na stronie Akcji (www.biegajzmapa.pl). Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy, o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy – niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie – nie miał problemu z ich pokonaniem!

cala-polska-biega-z-mapa-01-05

Gdzie będziemy biegać?

16 maja swoich sił w BnO spróbować mogą nawet 4 tysiące zupełnych nowicjuszy! Miejsca rozgrywania zawodów na pewno na długo pozostaną im w pamięci. W Łodzi Manufaktura, we Wrocławiu Wyspa Słodowa czy Chrzanowie – rynek. Czekamy na Was!

cala-polska-biega-z-mapa-01-04

Informacji udziela Marketing Polskiego Związku Orientacji Sportowej:

marketing@zielonysport.pl

Łukasz Charuba – koordynator Akcji – 691 679 661

Sławomir Cygler – rzecznik prasowy – 508 127 708 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
zaktywizujmy nasze dzieci konkurs suunto

Biegasz? Dziel pasję z Suunto - konkurs

Następne
biegaczu zadbaj o swoje stopy 01 03

Biegaczu, zadbaj o swoje stopy

Powiązane artykuły