Kolejna edycja Wrocław Maratonu nadchodzi wielkimi krokami – uczestnicy biegu wyruszą już 15. września ze Stadionu Olimpijskiego. Z zaplanowanego limitu 4000 miejsc pozostało zaledwie około 10% wolnych pakietów startowych. Wszyscy chętni, którzy jeszcze nie zdecydowali się na start w 37. PKO Wrocław Maratonie mają wciąż szansę otrzymania numeru startowego (do wyczerpania limitu) poprzez wypełnienie formularz dokonanie opłaty startowej.

„Zero waste” – to się chwali!

Tegoroczny bieg w Stolicy Dolnego Śląska będzie zorganizowany w sposób dużo przyjaźniejszy środowisku naturalnemu. Zgodnie z miejską polityką „zero waste” całkowicie wyeliminowane zostaną kubki z tworzyw sztucznych, w których dotychczas podawana była woda na trasie. Zastąpią je pojemniki wykonane z biodegradowalnych w stu procentach składników! Sama woda również nie będzie pochodziła z plastikowych, ani szklanych butelek. Dzięki Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu biegacze skorzystają z wody bezpośrednio z miejskiego systemu wodociągowego – całkowicie bezpiecznej do picia! Dodatkowo, aby umożliwić wygodny i przyjazny środowisku powrót do domów po imprezie, uczestnicy będą mogli skorzystać zarówno z (darmowej dla nich) komunikacji miejskiej, jak i ustawionych w kompleksie Stadionu Olimpijskiego elektrycznych hulajnóg!

37 pko wroclaw maraton – zostalo ostatnie 10 miejsc 02

Trasa wrocławskiego biegu będzie maksymalnie zbliżona do ubiegłorocznej – wszyscy sportowcy wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego. Linia mety również będzie wyznaczona wewnątrz historycznej areny. Start zaplanowano na 9:00. Tuż po wybiegnięciu w trasę ostatnich maratończyków, z tego samego miejsca w dużo krótszą podróż wyruszą uczestnicy PKO Biegu Rodzinnego. Wszyscy chętni do udziału w biegu towarzyszącym będą mieli do przebycia dystans około 1,5 km w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. Ich czas nie będzie mierzony – w imprezie chodzi bowiem jedynie o zabawę i popularyzację sportu biegowego. Nie ma tu również ograniczeń wiekowych. Do udziału w PKO Biegu rodzinnym wciąż można zapisać się przez stronę >>>TUTAJ.Każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>