2. PZU Gdańsk Maraton – już 15.05.2016

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Trwają zapisy do 2. PZU Gdańsk Maratonu. To jedna z najważniejszych imprez biegowych w Polsce. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają atrakcyjny pakiet startowy, zawierający m.in. wysokiej klasy koszulkę techniczną firmy Craft.

Charakterystyczne i ulubione miejsce plażowiczów z całej Polski, czyli Molo w Brzeźnie. Urokliwy Park im. R. Reagana w Jelitkowie, z malowniczymi alejkami, ścieżkami rowerowymi i spacerowymi, ciągnącymi się wzdłuż gdańskich plaż. Industrialne wnętrza Europejskiego Centrum Solidarności oraz Plac Solidarności wraz z historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Piękne Stare Miasto wraz z ul. Długą i Fontanną Neptuna. Nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. Nowoczesne Centrum Konferencyjne AMBEREXPO. Uznawany za najpiękniejszy w Europie bursztynowy Stadion Energa Gdańsk. To najbardziej znane miejsca w mieście, przez które biegnie trasa maratonu.

2-pzu-gdansk-maraton-juz-15-05-2016-02

Start w maratonie to duże wyzwanie. Chociaż chętnych do pokonania trasy 2. PZU Gdańsk Maratonu nie brakuje, to jego organizatorzy – Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku – mają propozycję dla niezdecydowanych lub wątpiących w swoje siły. Jest nią Sztafeta Maratońska. To idealna możliwość dla osób, które dopiero oswajają się z myślą o pokonaniu królewskiego dystansu. To również znakomita forma integracji i zespołowego działania na rzecz wspólnego sukcesu. Wystarczy zaprosić kogoś z rodziny, przyjaciół, kolegów z firmy, zebrać czteroosobową drużynę i zgłosić się do sztafety. Zawodnicy biorący udział w maratonie mogą również w ten sposób zapewnić sobie znakomite wsparcie na trasie, które z pewnością pozwoli zwalczyć każdy kryzys.

2-pzu-gdansk-maraton-juz-15-05-2016-01

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Pierwsza edycja maratonu zaliczyła znakomity, bardzo mocny debiut. Na starcie stanęło 1857 uczestników z 10 krajów. Uczestnicy docenili wysoki poziom organizacyjny, przyznając mu w plebiscycie portalu maratonypolskie.pl tytuł najlepszej imprezy na tym dystansie w Polsce w 2015 roku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę