fbpx
19. Cracovia Maraton tuż, tuż!

19. Cracovia Maraton – zapisy wznowione!

Zgodnie z zapowiedziami, 9 lutego wznowione zostało przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 19. Cracovia Maraton, który odbędzie się 24 kwietnia 2022 roku. Przypominamy, że ustalony został limit startujących – 5000 zawodników. W momencie wznowienia zapisów na liście startowej znajdowało się 3530 osób. W związku z powyższym, zostało jeszcze 1470 pakietów startowych.

Na nowej liście startowej znajdują się zawodnicy, którzy nie wystąpili o zwrot opłaty startowej. Osobom, które o to wnioskowały sukcesywnie zwracane jest wpisowe. Wszystkie opłaty startowe zostaną zwrócone do końca lutego. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot wpisowego.

NOWA LISTA STARTOWA

W związku z dynamiczną sytuacją, szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, godziny i formuły startu 19. Cracovia Maraton zostaną podane w późniejszym terminie. 

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków Krakowa.

Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw.

Cracovia Maraton jest zaliczany do Korony Maratonów Polskich, a wraz z Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim tworzy jedyną w swoim rodzaju Królewską Triadę Biegową.

Zapisy do 19. Cracovia Maraton

Zapisy internetowe do 19. Cracovia Maraton przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM biegu. 

Zapisy drużynowe 

Istnieje możliwość zapisów drużynowych – przewidzianych dla minimum dziesięcioosobowych grup. Szczegóły na temat zasad zapisów drużynowych znajdują się TUTAJ.

19. Cracovia Marathon - 42,195 km, trasa z atestem PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS.
19. Cracovia Marathon – 42,195 km, trasa z atestem PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS.

Warunki uczestnictwa

UWAGA! W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, która powoduje wyjątkowe okoliczności wymagające wprowadzenia szczególnych środków i rozwiązań, poszczególne zapisy w regulaminie są/będą uzależnione od aktualnie obowiązujących przepisów prawa i wytycznych wskazanych na stronach www.gov.pl.

Ustalony został limit startujących – 5.000 zawodników. Limit uczestników może ulec zmianie – w przypadku zmiany wytycznych i regulacji prawnych dotyczących  organizacji imprez w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 24 kwietnia 2022 r. ukończą 18 lat.

W biegu nie mogą wziąć udziału osoby, które w dniu wydarzenia:

– mają objawy infekcji, w szczególności górnych dróg oddechowych takich jak katar, kaszel;
– mają temperaturę ciała powyżej 37,5C;
– przebywają na kwarantannie lub w izolacji.

Trasa

Długość trasy: 42,195 km. Trasa będzie posiadać atest PZLA, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS. Trasę należy pokonać w regulaminowym limicie czasu – do 6 godzin. Dokładny opis trasy zostanie podany na stronie www.cracoviamaraton.pl w późniejszym terminie.

Trasa będzie miała oznaczone wszystkie kilometry od 1 do 42.

Zgłoszenia i opłata startowa

Zgłoszenia uczestnictwa w 19. Cracovia Maraton przyjmowane są:

– na stronie internetowej biegu –  do 14 kwietnia 2022 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony TUTAJ;

– w Biurze Zawodów –  w dniach 22-23 kwietnia 2022 r., w przypadku niewyczerpania limitu startujących.

Dokonując zgłoszenia do biegu, zawodnik oświadcza, że  jest świadomy zagrożeń mogących pojawić się w związku ze startem oraz że jego stan zdrowia pozwala na udział w tym biegu.

Weryfikacja zawodników, nadawanie numerów startowych oraz odbiór numerów i pakietów startowych będą odbywać się wyłącznie w Biurze Zawodów.

Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji, dni i godzin pracy Biura Zawodów, godziny oraz przebiegu startu zostaną podane na stronie www.cracoviamaraton.pl w późniejszym terminie.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innej osoby – odbiór pakietu startowego przez pełnomocnika:

– pakiet zostanie wydany wyłącznie osobie która – posiada przy sobie kod QR zawodnika, dla którego odbiera pakiet. Posiada przy sobie dokument tożsamości. Jej dane zostały podane przez zawodnika w formularzu zgłoszeniowym podczas rejestracji. Zawodnik ma możliwość wprowadzenia danych pełnomocnika do dnia 14.04.2022 r.;

– pełnomocnikiem mogą być wyłącznie osoby, które w dniu odbioru pakietu startowego mają ukończone 18 lat;

– w przypadku, gdy zawodnik, dla którego odbierany jest pakiet posiada uprawnienia do zniżek, pełnomocnik powinien okazać te dokumenty przy odbiorze pakietu startowego.

Szczegółowa instrukcja odbioru pakietu startowego i weryfikacji znajduje się TUTAJ.  

Opłata startowa:

– 120 złotych – do 31.03.2022 r.

– 150 złotych – 01.04.2022 r. – 14.04.2022 r.

– 170 złotych – 22-23.04.2022 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU do dnia 14 kwietnia 2022 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub w Biurze Zawodów, według stawki obowiązującej w dniu dokonania wpłaty, w przypadku niewyczerpania limitu startujących.

Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty.

W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2022 roku. Szczegółowa instrukcja została opisana TUTAJ.

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do 19. Cracovia Maraton (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie wiadomości na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami: 

Regulamin 19. Cracovia Maraton

Zapisy drużynowe

Nowa lista startowa

Instrukcja przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Rozmiarówka koszulek

Wznowione zostało także przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach. W tym przypadku również wprowadzony został limit startujących – 100 zawodników. W momencie wznowienia zapisów na liście startowej znajdowało się 60 osób. W związku z powyższym, zostało jeszcze 40 pakietów startowych.

Na nowej liście startowej znajdują się zawodnicy, którzy nie zgłosili faktu rezygnacji z udziału w rywalizacji.

NOWA LISTA STARTOWA

Zapisy do 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach

Zapisy internetowe do 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach przyjmowane są TUTAJ. Przed rejestracją, prosimy zapoznać się z REGULAMINEM wydarzenia. 

Udział w 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach jest bezpłatny.

Pozostałe zasady są analogiczne z obowiązującymi biegaczy.

W przypadku chęci dokonania zmian w zgłoszeniu do 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach (adresu, rozmiaru koszulki itp.), prosimy o przesłanie widomości na adres zapisy@zis.krakow.pl, w temacie wpisując „korekta zgłoszenia 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach”, a w treści wszystkie dane, które mają zostać zmienione.

Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z następującymi dokumentami: 

Regulamin 19. Cracovia Maraton dla Zawodników Niepełnosprawnych na Wózkach

Nowa lista startowa

Instrukcja odbioru pakietu startowego

Rozmiarówka koszulek

Dotrzeć do mety Cracovia Maraton...
Dotrzeć do mety Cracovia Maraton…
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
New Balance Bieg na Piątkę będzie ponownie towarzyszył Półmaratonowi Warszawskiemu.

New Balance Bieg na Piątkę przywita wiosnę w Warszawie! Zapisy ruszyły

Następne
Coros Pace 2 - seria zegarków Pace od samego początku jest przeznaczona dla biegaczy i lekkoatletów

Apex, Vertix 2, Pace 2 – poznaj kluczowe zegarki Coros

Powiązane artykuły

co gdzie kiedy czyli nawigator iii rafako polmaraton raciborz 02
Czytaj dalej

Co? Gdzie? Kiedy? Czyli nawigator III RAFAKO Półmaraton Racibórz

3,2,1....start! To już w najbliższą niedzielę odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Do startu przygotowuje się blisko 900 zawodników z całej Europy, a nawet odległej Afryki. Jednak raciborski bieg na 21097,5 m, to nie wszystko. Imprezie towarzyszyć będą: piknik rodzinny, bieg charytatywny, występy artystyczne oraz wiele gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych