Pacemakerzy na AMBEREXPO Półmaraton Gdańsk!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2014 grupa 10 Pacemakerów będzie pomagać zawodnikom w utrzymaniu odpowiedniego tempa podczas całego wyścigu. Pacemakerzy będą prowadzić biegaczy na następujące czasy: 1:30 – 2 osoby, 1:40 – 2 osoby, 1:50 – 2 osoby, 2:00 – 2 osoby, 2:10 – 2 osoby. 

„Pacemakerzy będą prowadzić zawodników na czas netto, czyli na czas liczony od przekroczenia linii startu do przekroczenia linii mety.” – powiedział Filip Szołowski z firmy Labosport Polska, która jest współorganizatorem imprezy. „Aby pobiec z „zającem” wystarczy ustawić się obok niego na starcie, a będzie można go rozpoznać tradycyjnie po baloniku, na którym będzie widniał czas na jaki biegnie.” – dodaje. 

pacemakerzy-na-amberexpo-polmaraton-gdansk-1

Na liście startowej AmberExpo Półmaraton Gdańsk jest już zapisanych niemal 2400 biegaczy w tym m.in. jedna z czołowych polskich biegaczek – Marta Krawczyńska, która legitymująca się czasem 33:51 na 10 km, a swój debiut na dystansie 21,1 km będzie miała właśnie w Gdańsku. Ponadto w Półmaratonie w Gdańsku wystartują takie osobistości jak Adam Korol – Mistrz Olimpijski w wioślarstwie z Pekinu, który zapowiada walkę o poprawę swojego rekordu życiowego na dystansie półmaratońskim, a także Iwona Guzowska – Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie. 

Przypominamy, że rejestracji przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.polmaratongdansk.pl można dokonać tylko do niedzieli 19 października 2014 roku. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej będzie możliwy jedynie dzień przed imprezą w biurze zawodów. Organizatorem imprezy jest Miasto Gdańsk, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku, a także firma Labosport Polska.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

pacemakerzy-na-amberexpo-polmaraton-gdansk