fbpx
niezapomniana trasa i mnostwo emocji na punktach kibicowania poznajcie trase doz maratonu lodz 03

Niezapomniana trasa i mnóstwo emocji na punktach kibicowania. Poznajcie trasę DOZ Maratonu Łódź!

Piotrkowska, EC1, Księży Młyn, Pałac Poznańskiego, multimedialna meta w Atlas Arenie i ponad 50 punktów kibicowania. To tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na biegaczy na trasie DOZ Maratonu Łódź już 15 kwietnia. Zobaczcie oficjalną prezentację trasy!

Piotrkowska, EC1, Księży Młyn, Pałac Poznańskiego, multimedialna meta w Atlas Arenie i ponad 50 punktów kibicowania. To tylko niektóre z atrakcji, które będą czekać na biegaczy na trasie DOZ Maratonu Łódź już 15 kwietnia. Zobaczcie oficjalną prezentację trasy!

W poniedziałek, 22 stycznia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, podczas oficjalnej prezentacji trasy DOZ Maratonu Łódź organizatorzy zaprezentowali najciekawsze miejsca, obok których będą przebiegać uczestnicy kwietniowej imprezy. Nie da się ukryć, że sportowcy zobaczą wszystkie najważniejsze obiekty w Łodzi.

niezapomniana-trasa-i-mnostwo-emocji-na-punktach-kibicowania-poznajcie-trase-doz-maratonu-lodz-01

Przez pierwsze 18 kilometrów maratończycy i półmaratończycy biegną wspólnie. Na trasie czeka ich ulica Piotrkowska, która niedawno przeszła rewitalizację oraz przepiękny Pałac Poznańskiego, zwany łódzkim Luwrem, w którym mieści się Muzeum Miasta Łodzi. Następnie przebiegną przez Plac Wolności, czyli centralny punkt miasta. Miną też EC1 – byłą elektrownię, zamienioną na nowoczesne centrum kultury. Po minięciu zabytkowego osiedla Księży Młyn,  półmaratończycy skręcą w stronę mety w Atlas Arenie.

Ci, którzy za cel obrali sobie królewski dystans maratonu, pobiegną na Retkinię. Tam czeka ich pętla dookoła Parku Na Zdrowie i powrót do Atlas Areny, gdzie zlokalizowana jest multimedialna meta wszystkich dystansów, także sobotniego biegu na dystansie 5 kilometrów.

niezapomniana-trasa-i-mnostwo-emocji-na-punktach-kibicowania-poznajcie-trase-doz-maratonu-lodz-02

Sport i miasto są ze sobą ściśle połączone. Cieszymy się, że kolejny już raz dzięki DOZ Maratonowi Łódź biegacze z całej Polski będą mieli okazję poznać Łódź, która się zmienia. Miasto, które przechodzi rewitalizację. Nowe drogi, nowa infrastruktura, odnowione budynki – to wszystko dzieje się w Łodzi i chcemy, by jak najwięcej osób miało okazję się nią zachwycić – mówi Marek Kondraciuk, Dyrektor Wydziału Sportu Miasta Łodzi. – Od wielu lat jestem na mecie łódzkiego maratonu i w tym roku również zamierzam oklaskiwać maratończyków i wręczać im medale – dodaje.

Nie tylko zabytki

Zabytki Łodzi to tylko część atrakcji, które zaplanowano na weekend 13-15 kwietnia.

Czas na trasie umilać będą biegaczom punkty kibicowania i zespoły muzyczne, bo będzie to Najgłośniejszy Maraton w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, wzdłuż trasy powstanie aż 26 punktów kibicowania z muzyką na żywo. W tym roku funkcję Dyrektora Artystycznego imprezy objął Wojciech Łuszczykiewicz, łodzianin, lider zespołu Video, znany z programu Idol, w którym był jurorem. To on wybierze zespoły, które 15 kwietnia zagrają  dla uczestników DOZ Maratonu Łódź. Właśnie rozpoczęły się zgłoszenia zespołów. Na biegaczy czeka 5 stref muzycznych: Rock&Roll, Muzyka Świata, Jazz i Muzyka Ludowa, Pop i na ostatnich kilometrach Muzyka Klubowa i Disco.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji animacji muzycznej

[youtube]KUqQtlSWB8U[/youtube]

Jednak nie tylko muzyka ma dodać energii maratończykom. Na trasie nie zabraknie szkolnych punktów, które działają w ramach konkursu „Mistrz Kibicowania”. W tym roku ponownie motywem przewodnim są kraje świata. Akcja to świetna okazja dla dzieci do włączenia się w maraton, a także nauki o świecie. W zeszłym roku konkurs wygrała Szkoła Podstawowa nr 19, która jako „Francja” na swoim punkcie kibicowania miała nie tylko samego Napoleona, ale także konia dla niego.

Obok szkolnych punktów pojawią się także punkty pracownicze w ramach akcji „Firmy na Maraton”. Swoje strefy kibicowania wystawią m.in. spółki Pelion.

Od pierwszej edycji DOZ Maratonu Łódź nasze spółki są zaangażowane w kibicowanie. Organizują własne pomysłowe strefy, by dopingować biegaczy, wśród których liczną grupę stanowią nasi pracownicy. Co roku między spółkami wywiązuje się pewnego rodzaju rywalizacja, na szczęście bardzo zdrowa i fair. Dla naszych pracowników DOZ Maraton Łódź jest szczególnym wydarzeniem. To jedyny taki weekend w roku, będący okazją do integracji i spędzenia czasu ze współpracownikami oraz rodzinami. Także w tym roku uczestnicy maratonu i biegów towarzyszących będą mogli liczyć na głośny i żywiołowy doping pracowników naszych spółek. Z własnego biegowego doświadczenia wiem, jak bardzo kibice dodają skrzydeł – mówi Jacek Dauenhauer, Wiceprezes Zarządu Pelion S.A.

A kogo spotkamy na samej trasie?

Na pewno na trasie nie zabraknie członków DOZ Drużyny. Biegacze dzielnie trenują pod okiem doświadczonych trenerów: Ewy Ochmańskiej, Mariusza Kotelnickiego i Jarosława Piechoty. I choć nie zawsze jest łatwo, to trenerzy zachęcają do spróbowania swoich sił w maratonie. Zwłaszcza, że w tym roku można samemu w trakcie biegu zrewidować swoje plany i zamiast pełnego maratonu, dobiec do mety po 21 kilometrach.  Takiej zmiany maratończycy nie muszą nikomu wcześniej zgłaszać. Sami podejmują decyzję na 18 kilometrze trasy.

Z takim dylematem nie powinni się spotkać członkowie projektu „3łamacze”. To nowa idea, która zadebiutuje na DOZ Maratonie Łódź w 2018 roku. Do udziału w projekcie organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy marzą o tym, by „zobaczyć dwójkę z przodu”.

Chcemy wspólnie przygotować się do złamania tej magicznej bariery. W zeszłym roku z czasem poniżej 3 godzin DOZ Maraton Łódź ukończyło 69 osób. Mamy nadzieję, że projekt „3łamacze” pozwoli zwiększyć tę liczbę. Do udziału w projekcie zapraszamy osoby, które w ciągu ostatnich 2 lat pobiegły maraton poniżej 3:15 lub półmaraton w czasie poniżej 1:25. W Łodzi mamy szybką trasę, więc to dobre miejsce do bicia życiówek – zapowiada Michał Drelich, dyrektor maratonu.

Tegoroczna edycja DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia 2018 roku. Rejestracja trwa na platformie SlotMarket.pl.

Więcej informacji o DOZ Maratonie Łódź można znaleźć na stronie internetowej http://www.lodzmaraton.pl/ oraz na facebook.com/lodzmaraton                                                              

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
owmfb 01

Znamy skład pakietów startowych na ORLEN Warsaw Marathon!

Następne
gdansk na piatke impreza towarzyszaca 4 gdansk maraton 01

"Gdańsk Na Piątkę" - impreza towarzysząca 4. Gdańsk Maraton

Powiązane artykuły