4F Piątka Praska – bieg idealny na debiut, jak i na życiówkę

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska – dedykowana zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z bieganiem, jak i doświadczonym biegaczom potrzebującym rywalizacji na krótszym dystansie.

„Piątka” wystartuje już o godz. 19.30, czyli na godzinę przed półmaratonem, a jej trasa będzie wiodła nadwiślańskim wybrzeżem oraz klimatycznymi fragmentami Pragi Północ. Meta zlokalizowana będzie vis a vis mety 4F Półmaratonu Praskiego, w centrum miasteczka biegowego. Trasa? Doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę! A przy okazji taka szybka „piątka” to dobra okazja do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnej zabawy. Jeśli więc nie zdecydujesz się zmierzyć z głównym, pół-maratońskim dystansem, to nie znaczy, że ominie Cię ta wyjątkowa aura wielkiego wieczornego biegu po ulicach Warszawy.

Zapisy trwają:

W 2018 roku 4F Piątkę Praską ukończyło 2528 osób, a najszybciej (czas 14.46) zrobił to rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z Arturem Kozłowskim.

„Po maratońskiej rywalizacji w mistrzostwach Europy ten start to miał być +fun run+, ale… wyszło troszkę inaczej. Świetna trasa, dobra atmosfera, więc po strzale startera ciężko było się powstrzymać i biec spokojnie. Adrenalina niosła do przodu, włączyła nam się taka zdrowa rywalizacja” – powiedział wtedy Kozłowski.

Tym razem zarówno Szost, jak i Kozłowski nastawiają się dobry wynik w biegu na na dystansie 21,097 km, który ponownie wystartuje o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego, a trasa będzie wiodła al. Zieleniecką w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona. Potem czeka ich Saska Kępa i dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których uczestnicy wbiegną na atrakcyjnie nagłośniony Wał Miedzeszyński. W rytm muzyki nogi same ich mają nieść w kierunku mety usytuowanej pod stadionem PGE Narodowym.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne koszulki przygotowane przez 4F. W tegorocznej edycji pół-maratończycy w swoich pakietach startowych znajdą granatowo-limonkową wersję z paskowym wzorem, natomiast uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują w koszulkach w jaśniejszej tonacji. Zwolennicy krótszego dystansu ubrani zostaną w limonkowy kolor, płynnie przechodzący w biel.

Rejestracja do obu biegów trwa. Nie warto zwlekać z rejestracją i opłatą. Limit na „piątkę” wynosi 3500 uczestników.