4F Piątka Praska – bieg idealny na debiut, jak i na życiówkę

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie imprezie towarzyszyć będzie 4F Piątka Praska – dedykowana zarówno osobom rozpoczynającym przygodę z bieganiem, jak i doświadczonym biegaczom potrzebującym rywalizacji na krótszym dystansie.

„Piątka” wystartuje już o godz. 19.30, czyli na godzinę przed półmaratonem, a jej trasa będzie wiodła nadwiślańskim wybrzeżem oraz klimatycznymi fragmentami Pragi Północ. Meta zlokalizowana będzie vis a vis mety 4F Półmaratonu Praskiego, w centrum miasteczka biegowego. Trasa? Doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę! A przy okazji taka szybka „piątka” to dobra okazja do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnej zabawy. Jeśli więc nie zdecydujesz się zmierzyć z głównym, pół-maratońskim dystansem, to nie znaczy, że ominie Cię ta wyjątkowa aura wielkiego wieczornego biegu po ulicach Warszawy.

Zapisy trwają:

W 2018 roku 4F Piątkę Praską ukończyło 2528 osób, a najszybciej (czas 14.46) zrobił to rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z Arturem Kozłowskim.

„Po maratońskiej rywalizacji w mistrzostwach Europy ten start to miał być +fun run+, ale… wyszło troszkę inaczej. Świetna trasa, dobra atmosfera, więc po strzale startera ciężko było się powstrzymać i biec spokojnie. Adrenalina niosła do przodu, włączyła nam się taka zdrowa rywalizacja” – powiedział wtedy Kozłowski.

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Tym razem zarówno Szost, jak i Kozłowski nastawiają się dobry wynik w biegu na na dystansie 21,097 km, który ponownie wystartuje o godz. 20.30 z błoni PGE Narodowego, a trasa będzie wiodła al. Zieleniecką w kierunku kolorowo oświetlonej i dobrze nagłośnionej al. Waszyngtona. Potem czeka ich Saska Kępa i dalej szerokimi ulicami Gocławia, po których uczestnicy wbiegną na atrakcyjnie nagłośniony Wał Miedzeszyński. W rytm muzyki nogi same ich mają nieść w kierunku mety usytuowanej pod stadionem PGE Narodowym.

Organizatorzy zaprezentowali już oficjalne koszulki przygotowane przez 4F. W tegorocznej edycji pół-maratończycy w swoich pakietach startowych znajdą granatowo-limonkową wersję z paskowym wzorem, natomiast uczestnicy 4F Piątki Praskiej wystartują w koszulkach w jaśniejszej tonacji. Zwolennicy krótszego dystansu ubrani zostaną w limonkowy kolor, płynnie przechodzący w biel.

Rejestracja do obu biegów trwa. Nie warto zwlekać z rejestracją i opłatą. Limit na „piątkę” wynosi 3500 uczestników.