Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Renata Pliś i Yared Shegumo złotymi medalistami Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km!

Renata Pliś i Yared Shegumo złotymi medalistami Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km!

Renata Pliś i Yared Shegumo złotymi medalistami Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km! Yared Shegumo z wynikiem 14 minut i 27 sekund oraz Renata Pliś z czasem 16 minut i 33 sekund zwyciężyli w 12. Biegu Ursynowa sięgając zarazem po złote medale Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km.

Na podium zawodów i Mistrzostw Polski stanęli również Mateusz Demczyszak (00:14:28) oraz Damian Kabat (00:14:30). Wśród Pań srebro zdobyła Ewa Jagielska (00:16:36), a brąz – Monika Kaczmarek (00:16:37). W klasyfikacji zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym pierwsze miejsce zajął Witold Misztela (00:16:49), drugie Mariusz Wronkowski (00:20:32), a trzecie Jakub Ostasz (00:21:28). W 12. Biegu Ursynowa wystartowało 2000 zawodników.

renata-plis-i-yared-shegumo-zlotymi-medalistami-mistrzostw-polski-w-biegu-ulicznym-na-dystansie-5-km-01

Otwarte Mistrzostwa Polski – mężczyźni

  1. Yared Shegumo – 00:14:27
  2. Mateusz Demczyszak – 00:14:28
  3. Damian Kabat – 00:14:30
  4. Emil Dobrowolski – 00:14:32
  5. Patryk Stypułkowski – 00:14:52
  6. Łukasz Oskierko – 00:14:53
  7. Artur Olejarz – 00:15:03
  8. Paweł Pankratow - 00:15:04
  9. Paweł Ochal – 00:15:07
  10. Jacek Wichowski – 00:15:13

Otwarte Mistrzostwa Polski – kobiety

  1. Renata Pliś – 00:16:33
  2. Ewa Jagielska – 00:16:36
  3. Monika Kaczmarek – 00:16:37
  4. Aleksandra Lisowska – 00:16:42
  5. Beata Lupa – 00:16:55
  6. Karolina Pilarska – 00:16:56
  7. Monika Jackiewicz – 00:17:03
  8. Maria Sławik – 00:17:07
  9. Sabina Jarząbek - 00:17:17
  10. Angelika Mach – 00:17:23

Klasyfikacja generalna biegaczy - mężczyźni

  1. Yared Shegumo (POL) – 00:14:27
  2. Mateusz Demczyszak (POL) – 00:14:28
  3. Damian Kabat (POL) – 00:14:30
  4. Emil Dobrowolski (POL) – 00:14:32
  5. Abderrahim Elasri (MAR) – 00:14:43
  6. Patryk Stypułkowski (POL) – 00:14:52
  7. Łukasz Oskierko (POL) – 00:14:53
  8. Artur Olejarz (POL) – 00:15:03
  9. Paweł Pankratow (POL) - 00:15:04
  10. Paweł Ochal (POL) – 00:15:07

Klasyfikacja generalna biegaczek - kobiety

  1. Renata Pliś (POL) – 00:16:33
  2. Ewa Jagielska (POL) – 00:16:36
  3. Monika Kaczmarek (POL) – 00:16:37
  4. Aleksandra Lisowska (POL) – 00:16:42
  5. Valentyna Kiliarska (UKR) – 00:16:52
  6. Beata Lupa (POL) – 00:16:55
  7. Karolina Pilarska (POL) – 00:16:56
  8. Monika Jackiewicz (POL) – 00:17:03
  9. Maria Sławik (POL) – 00:17:07
  10. Sabina Jarząbek (POL) -00:17:17

W klasyfikacji zawodników na wózkach inwalidzkich z napędem ręcznym zwyciężyli:

  1. Witold Misztela - 00:16:49
  2. Mariusz Wronkowski – 00:20:32
  3. Jakub Ostasz – 00:21:28
Zamknij