Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij

Rekordowy Bieg Firmowy we Wrocławiu za nami - 6100 zawodników!

Rekordowy Bieg Firmowy we Wrocławiu za nami - 6100 zawodników!

Rekordowa, 5. edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu już za nami. 20 maja na Stadionie Olimpijskim odbyła się największa, sportowa impreza dla firm na Dolnym Śląsku. Aż 6 100 pracowników z ponad 400 wrocławskich firm pobiegło, aby pomóc dwóm trzyletnim chłopcom – Krzysiowi i Dorianowi. To wydarzenie zdecydowanie zintegrowało wrocławskich pracowników, którym przeświecał wspólny cel - pomoc potrzebującym. Prócz charytatywnej sztafety, uczestnicy mogli wziąć udział w wielu innych atrakcjach. Wrocławscy biegacze już nie mogą doczekać się kolejnej edycji.

Wspólny cel, o którym mowa, to wsparcie swoim udziałem dwóch podopiecznych Fundacji Everest: Doriana, cierpiącego na rzadką wadę genetyczną oraz Krzysia, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów, rehabilitacji i sprzętu medycznego. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc w powrocie do zdrowia chłopców.

Bieg Firmowy przybiera formę sztafety, w której biorą udział 5-osobowe zespoły firmowe. We Wrocławiu każdy z zawodników miał do pokonania 5 km. Pracownicy wrocławskich firm już od kwietnia dzielnie trenowali do startu, biorąc udział w bezpłatnych treningach przygotowanych we współpracy z Partnerem wydarzenia, Fitness Academy. Treningi nie poszły na marne, bo tegoroczne wyniki drużynowe i indywidualne były naprawdę imponujące.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-02

Podczas Biegu uczestnicy mogli również wziąć udział w atrakcji specjalnej, jaką było Corporate Games, czyli tor przeszkód w firmowej odsłonie. Zawodnicy mieli okazję odreagować cały tydzień wykonując zabawne ćwiczenia związane z dniem pracy. Nie zabrakło również nieodłącznego elementu Biegu Firmowego, jakim jest Bieg Krasnala, w którym udział wzięło 500 dzieci w wieku 3-12 lat. Każdy Krasnal na koniec został nagrodzony pamiątkowym medalem. Cała impreza, jak co roku, przybrała formę rodzinnego pikniku, a u każdego z uczestników na twarzy gościł szeroki uśmiech.

To jednak nie koniec wspierania podopiecznych Fundacji Everest. Już 10 czerwca startuje edycja w Warszawie, która cieszy się równie dużą popularnością wśród firm. Bieg, w którym swój udział zadeklarowało ponad 2 500 pracowników, odbędzie się w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zawodnicy swoim udziałem wesprą trzyletnią Lidię, cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz ośmioletnią Maję, chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynki potrzebują stałego leczenia i rehabilitacji, których koszty są bardzo wysokie. Tutaj z pomocą (dosłownie i w przenośni) biegną pracownicy warszawskich firm - jest to idealny przykład tego, że wspólnymi siłami można zdziałać więcej.

Charytatywny wymiar imprezy, integracja pracowników i promocja aktywnego trybu życia sprawiły, że wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarze wrocławskich i warszawskich firm.

rekordowy-bieg-firmowy-we-wroclawiu-za-nami-6100-zawodnikow-03

Wyniki drużynowe oraz indywidualne z 5. Edycji Biegu Firmowego we Wrocławiu można sprawdzić TUTAJ

Organizatorem Biegu Firmowego jest Fundacja Everest. Sponsorami 5. Edycji we Wrocławiu są: KRUK S.A. – Sponsor Złoty; 3M, AmRest, UNIT4 Polska – Sponsorzy Srebrni; HS Wrocław, Kaufland Polska Markety oraz QIAGEN – Sponsorzy Brązowi; LG Electronics Wrocław – Partner Technologiczny. Sponsorami 5. Edycji w Warszawie są: Dealer Audi Krotoski – Cichy w Warszawie przy ulicy Radzymińskiej 267 - Sponsor Złoty; PANDORA – Sponsor Srebrny; Testuj.pl – Sponsor Brązowy.

Zamknij

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.