Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij
Monika Białasik

Monika Białasik

Czytaj więcej

Dieta redukcyjna a alkohol - jaki związek? Wpływ na zdrowie i sportowe rezultaty

Dla atrakcyjnej sylwetki ludzie są w stanie zrobić naprawdę sporo, jednak po doświadczeniu praktycznym w gabinecie dietetyka, mogę stwierdzić, że bardzo często obserwuję nastepujące zjawisko - pacjenci pomimo 100% mobilizacji muszą zostawić sobie chociaż jedną niezbyt zgodną z zaleceniami żywieniowymi rzecz żeby nie stracić poczucia komfortu na diecie. Dla jednej osoby taką ostoją będzie kostka gorzkiej czekolady raz na jakiś czas a dla drugiej dodatek miodu do porannej śniadaniowej herbaty... i niech tak będzie. Są to małe "wyskoki" żywieniowe, które jeśli będą kontrolowane, to z pewnością nie wpłyną na ogólny sukces redukcyjny diety.

Czytaj więcej

Start w zawodach i trening a niedyspozycje żołądkowe biegacza - co robić?

Biegunka bez wątpienia jest bardzo kłopotliwą dolegliwością, która daje spory dyskomfort i wprowadza dezorganizacje dnia codziennego. Podczas podejmowania decyzji o tym czy wystartować w zawodach z towarzyszącą nam biegunką powiniśmy kierować się jak zawsze zdrowym rosądkiem. Mogę odczucia są takie, że lepiej jest odpuścić niż stresować się tym co może przytrafić się na trasie.

Czytaj więcej

Trendy żywieniowe dla biegaczy – horoskop dietetyczny 2017

Z żywieniem jest dokładnie tak samo jak ze światem mody. Trendy dietetyczne pojawiają się, przemijają i czasami niespodziewanie wracają. Dynamika docierających do nas informacji ze świata diet jest na tyle spora, że czasami trudno jest za tym wszystkim nadążyć. Co więcej na ten sam temat pojawia się wiele informacji sprzecznych zatem osobie bez ugruntowanej wiedzy ciężko jest odróżnić, co tak naprawdę jest dobre, a co złe.

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.