Korzystaj wygodnie z naszego serwisu dzięki najnowszej aplikacji mobilnej dostępnej na Twojego Iphone’a i I’Pada!

Zamknij
okładka ile sił w głowie

GRZEGORZ WIĘCŁAW

ILE SIŁSIL W GŁOWIE

PSYCHOLOGICZNY NIEZBĘDNIK BIEGACZA

Każdy, kto choć raz wyszedł na trening wie, że aby przebiec pierwszy i kolejny kilometr potrzebne jest nie tylko ciało, ale i głowa. Zresztą wszyscy ci którzy na trening nigdy nie wyszli, choć chcieli również przekonali się o tym, jak istotną rzeczą jest podejście mentalne. Potrzebne jest nam, żeby zacząć, wytrwać, przełamywać własne bariery, bić rekordy, ale także żeby cieszyć się radością biegu. Wszystko w swoim tempie i dla realizacji znanym sobie tylko celom.

PRZECZYTAJ
REKOMENDACJE

"Jeżeli przebiegliście swój pierwszy maraton, to niech Wam się nie wydaje, że najgorsze już za Wami. Zazwyczaj w debiucie maratońskim biegniemy ostrożnie – tak, by dobiec. Wasza kariera właśnie się zaczyna, i uwierzcie mi – teraz będzie już tylko gorzej! Pokonywanie kolejnych barier, walka o nowe życiówki, maratońska ściana, zniechęcenie, porażki i kontuzje. W kolejnych etapach maratońskiego życia trzeba czegoś więcej niż tylko systematycznego treningu i zagryzania zębów. Trzeba głowy. I w tym właśnie elemencie, często niedocenianym lub pomijanym, pomóc Wam może ta książka. Pamiętajcie: samo ciało nie biega, ktoś musi nim jeszcze kierować!"

Michał Walczewski – maratonypolskie.pl

"Sukces w sporcie to wytrenowane ciało i przygotowana do wyzwań głowa. Ta książka nakieruje Cię i pokaże niezbędne narzędzia w dążeniu do sportowych marzeń."

Marek Olszewski – www.3dvsn.com

"W jaki sposób uczy się nasz mózg? Bez odpowiedzi na to pytanie trudno świadomie podchodzić do procesu rozwoju. Bez świadomości miotamy się w życiu jak chorągiewki na wietrze. Głos w Twojej głowie prawie nigdy nie ustaje i to on w dużej mierze wpływa na decyzje większości z nas. A czy zastanowiłeś się kiedyś, dlaczego myślisz w taki, a nie inny sposób? Umiejętność okiełznania własnych myśli i uświadomienie sobie faktu, że to MY sami możemy rządzić myślami, a nie one nami, ZMIENIA życie. W głowie mamy mnóstwo sił, dlatego jestem ogromnie wdzięczny za tę pozycję, która przedstawia konkretne wskazówki, jak się do nich dokopać."

Mateusz Jasiński – trenerbiegania.pl

"Głowa jest jak kierowca bolidu. Możesz mieć w samochodzie znakomity silnik i fantastyczne parametry, ale bez kierowcy nigdzie nie pojedziesz. Wszyscy mamy takiego wewnętrznego kierowcę. Czasem wygrywa, czasem nie, ale cały czas ciągnie nas naprzód. Możesz się wiele o nim nauczyć, lepiej go poznać oraz ćwiczyć. Chcesz? Czytaj, ucz się i trenuj!"

Bartosz Nowicki - medalista HME na 1500 m

Osobiście najlepiej wspominam nie te zawody które ukończyłem w zakładanym czasie, a te gdzie do samego końca oprócz mięśni wytrzymała także moja "głowa". Ta książka nie zagwarantuje Ci, że odniesiesz sukces a Twoja psychika wytrzyma każde zawody. Da ci jednak odpowiednie podstawy i narzędzia, aby móc nad tym pracować. Trzymasz w ręku kompleksowy poradnik, który prostym językiem zabierze Cię w świat psychologii sportu.

Paweł Matysiak – pawelbiega.pl

W książce Ile sił w głowie Grzegorz Więcław omawia najważniejsze znane współczesnej psychologii umiejętności mentalne i techniki treningu mentalnego. Teraz dostępne są one dla każdego biegacza i przyszłego biegacza niezależnie od wieku, płci, poziomu zaawansowania i obecnych celów. Choć w Polsce trening mentalny kojarzony jest przede wszystkim ze sportowcami najwyższych lotów - olimpijczykami i zawodowcami, coraz częściej mogą po niego sięgać także amatorzy. Teraz również ty możesz korzystać z tajników wiedzy sportowej i psychologicznej. Dzięki tej książce też będziesz mógł skorzystać z technik dotychczas zarezerwowanych tylko i wyłącznie dla wąskiego grona odbiorców. Jako biegacz-amator sam korzystam z technik opisanych w tej książce, w szczególności wtedy, kiedy przygotowuję się do ważnej dla mnie imprezy biegowej albo gubię systematyczność.

DLACZEGO WARTO

przeczytać tę książkę

 • jak stworzyć nawyk regularnego biegania?
 • jak podtrzymać motywację i zaangażowanie?
 • jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach treningowych i startowych? Jak okiełznać stres? jak przebrnąć przez „ścianę"? jak nie dać się wymówkom, niepowodzeniom i kontuzjom?
 • jak umiejętnie definiować własny biegowy sukces i na tej podstawie stawiać mądre cele?
 • z jakich legalnych „dopalaczy" mogą korzystać biegacze?
 • oraz wielu innych ciekawostek i anegdot na tematy biegowe i psychologiczne.

KUP KSIĄŻKĘ

wybierz ofertę, która spełni Twoje oczekiwania

PAKIET 1

okładka pakiet 1
 • Drukowana wersja książki “Ile sił w głowie”

39,90 zł +koszt wysyłki

PAKIET 3

okładka pakiet 1
 • Drukowana wersja książki “Ile sił w głowie”
 • Drukowana wersja książki “Jak zacząć biegać”
 • Oryginal BUFF od TreningBiegacza.pl
 • Coaching sportowy | Trening mentalny.
  Jak to wygląda?
  Spotykamy się w dogodnym terminie on-line lub w realu w Gliwicach. Definiujemy obszary do pracy mentalnej. Indywidualnie dobieram narzędzia treningowe. Wreszcie wspieram i monitoruję postęp. W cenie pakietu 4 sesje po 60 min

1699,00 zł +koszt wysyłki

PAKIET 2

okładka pakiet 1
 • Drukowana wersja książki “Ile sił w głowie”
 • Drukowana wersja książki “Jak zacząć biegać”

69,90 zł +koszt wysyłki

O Autorze

psycholog sportu, absolwent uczelni w Kanadzie, Finlandii i Niemczech. Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach i współpracuje m.in. z Reprezentacją Polski w rugby na wózkach, szkołami mistrzostwa sportowego i zawodnikami indywidualnymi różnych dyscyplin. Pracował z klubami Futsal Ekstraklasy oraz I ligi koszykówki i żużla. Dodatkowo wykłada na uczelniach wyższych, publikuje i tłumaczy teksty związane z psychologią sportu. W życiu osobistym sport był, jest i będzie jego całym światem. Nawet jeśli nie pracuje to i tak aktywnie spędza swój czas. Trenował takie dyscypliny jak tenis, piłka nożna i siatkówka. Ukończył liczne inne imprezy biegowe, rowerowe i przygodowe w różnych częściach Polski i świata. Obecnie sport dla niego to przede wszystkim aktywne podróże, bieganie i próbowanie nieznanych dyscyplin sportowych.

video

Nasze ciasteczka nie zawierają glutenu! Polityka prywatności cookies - zezwól jesli się zgadzasz.